Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Munkanélküliségi ráta egész...

Munkanélküliségi ráta egész magyar társadalomra kivetítve 60%? (gyerekek, idős emberek is beleértve? )

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 21:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Mit jelentsen ez?
2012. máj. 3. 22:02
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Elképzeltem ahogy a tökéletes társadalomban felhánytorgatja a helyi DK, hogy az idősek és a gyerekek között 100%-os a munkanélküliség. Borzasztó, tényleg. Hé, kérdező! Tudtad, hogy a sajtburgerbe sajt van?
2012. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem erről van most szó.

Tegnap történelemórán elmondták, hogy 60%-os a munkanélküliségi ráta a torlódott társadalom témakörében.Nem értettem, mert eddig úgy tudtam, hogy a munkanélküliek csak is munkaképes emberek lehetnek.

Ebben kérem magát is, hogy erősítsen meg az elképzelésemben, vagy ellenkezőjét bizonyítsa be.

2012. máj. 3. 22:19
 4/9 anonim ***** válasza:

()Azt, hogy ha minden ember ugyanannyi időt dolgozna, és ugyanannyi ideig élne, akkor csak az életének a 60%-át töltené munkával.

Az átlagéletkor Magyarországon kb. 75 év (nem pont ennyi, de a példa kedvéért legyen most ez). Ennek ha ő a 40%-át tölti munkával, akkor kb. 30 évet dolgozik életében. Ez reális, ha beleveszed, hogy mondjuk húszéves koráig tanul (vagy akár tovább is), utána munkába áll, de később befigyel nála néhány munkanélküliként eltöltött év. Például egy gyerekszülés kapásból három év kiesés. Vagy egy súlyosabb betegség miatt is kieshet az ember egy évre, apukám például egyszer úgy törte ripityára a lábát, hogy 8 hónapig nem tudott felkelni. Emellett persze az átlagot rontják azok, akik akár egy-két év alatt sem találnak munkát, vagy rokkantak és emiatt nem tudnak dolgozni. Rontják az átlagot a feketemunkások, a szürke vállalkozások, ésatöbbi. Ha jól belegondolsz, elég reálisnak tűnik ez a 60%.

2012. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ nevezel munkanélküliségnek, ha valós értékteremtőket veszed alapul az kb 15-20% tehát a munkanélküliség 80-85% körüli.
2012. máj. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!És remélem, hogy szakértők.

Az utolsó hozzászólást nem értettem

2012. máj. 3. 22:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy mondanám, hogy Magyarországon a foglalkoztatottsági ráta a teljes lakosságra vetítve kb. 40%. Ez reális adat (nyugaton ez az érték 55 százalék körül van). De ez nem azt jelenti, hogy Magyarországon 60%-os a munkanélküliségi ráta, hiszen a teljes lakosságból le kell számolni a 18 éven aluliakat, illetve a nyugdíjasokat. A munkanélküliség arányát úgy határozzák meg, hogy a keresőképes emberek hány százaléka dolgozik.
2012. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Foglalkoztatást többféleképp lehet mérni. A nemzetközi szabvány a 15-64 éves korcsoport (mint munkaképes korú).

A foglalkoztatási ráta azt jelenti, hogy a 15-64 évesek hány %-a dolgozik legálisan (Mo.-on ez kb. 55%).

A munkanélküliségi rátát úgy számolják, hogy a munkanélküliek számát elosztják a foglalkoztatottak és munkanélküliek számának összegével. Így jön ki Magyarországra a kb. 11%.

2012. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a segítséget!
2012. máj. 4. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!