Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A dáko román elmélet szerint...

A dáko román elmélet szerint a románok előbb voltak erdélyben mint mi magyarok, de mi meg előbb voltunk a mostani román és moldvai területeken akkor követeljük ezeket a területeket mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
tudom ez hülyeség csak el mondom a vélemélyemet ezekről a dolgokról és kíváncsi vagyok mit szóltok ehhez, én úgy tudom a dákok a mostani erdélyben és olténiában éltek, és mi viszont vándorlásunk során ott is meg települtünk, de ha nem is a miénk lenne ezek a területek akkor a kunoknak kellene át adni, na ez csak egy elmélet de ha a románok csinálhatják akkor mi miért nem
2012. máj. 10. 19:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen fölösleges folytonosságot keresni a román történelemben, gyakorlatilag a XIII. század óta van történetírásuk (akkor se nekik, hanem a környező népeknek), azelőtt abszolúte semmi nincs, se írásos emlék, se archeológiai leletek, semmi. Ez az egész dáko-román marhaság csak egy kommunista humbug, az értelmiségi románok se veszik komolyan.
2012. máj. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
A románoknak nincs múltuk, kultúrájuk de még országuk sincs. Még a román név is felvett a dákóromán hazugságot akarták így hihetőbbé tenni. Moldva és Havasalföld sokáig magyar birtok volt. Később tervbe volt véve visszakapcsolása a nemzethez. Erdély megtartása csakis úgy lesz lehetséges ha Romániát nem hagyjuk létezni.
2012. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

19:29

"Ez az egész dáko-román marhaság csak egy kommunista humbug, az értelmiségi románok se veszik komolyan."


Sajnos ki kell benneteket ábrándítanom. Ez egy tévhit, amely a magyar közvéleményben mélyen gyökerezik, de nem igaz.


Magyarországon kívül a hivatalos történettudomány, nyelvészet, régészet szinte egy az egyben a dáko-román kontinuitás elméletét fogadja el valamilyen szinten a románok eredete kapcsán. Megemlítik általában, hogy - a magyarok - ezt vitatják, de alapból a román álláspontot tekintik hivatalosan elfogadottnak és biztosabb lábakon állónak.

2012. máj. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%
Mármint elfogadnak valamit, amire semmilyen bizonyíték sincs? Nem kell kiábrándítani senkit semmivel, csak meséld el nekem, hogy a dákok mit csináltak a római birodalomtól kezdve egészen addig, amíg a magyar történetírók először említik a blachokat, a kettő között eltelt ugyanis több, mint 700 év. A kapcsolatra is kíváncsi vagyok. Ezt a szuper elméletet a mai napig nem bizonyították semmivel. Ne hamisítsd a történelmet, ahogy a románoknál szokás, csak regélj, mert kíváncsi vagyok.
2012. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

21:26

"Mármint elfogadnak valamit, amire semmilyen bizonyíték sincs? "


Az ellenkezőjére úgyszintén nincs. A Balkán egész története egy nagy homály kb. 500 és 1000 között. A szerbek, bolgárok, albánok, horvátok eredete ugyanúgy bizonytalan, mint a románoké. Egy ezerdarabos puzzle-t képzeljél el, amelyből van 30 darabod, ebből próbálsz következtetni a kép egészére.


"Ne hamisítsd a történelmet, ahogy a románoknál szokás, csak regélj, mert kíváncsi vagyok."


Egyetlen szóval sem írtam, hogy én elfogadnám a román álláspontot. Olvasd vissza figyelmesen, mire vonatkozott a hozzászólásom.


Egyébként román álláspont is többféle van, annyi a közös bennük, hogy valamiféle Erdély területén fennmaradt latin kontinuitással mindegyik számol.

2012. máj. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Igen, épp ez az érdekes, hogy az egész kis meséjüket Erdély területén képzelik el, mindeközben ami feljegyzés van róluk, az mind a Dunától délre helyezi őket. Így aztán hadd ne ábrándítsál már ki ezzel a kontinuitás dologgal. Ahonnan eltűnik 700 év a történelemből, ott nincs kontinuitás, és főleg nincs 20 milliós népesség párezres dák törzsből meg két légió rómaiból.
2012. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%

" mit szóltok ehhez?"


Azt, hogy teljesen mindegy hány száz/ezer éves történelme van egy népnek. Ettől nem fog senki jóllakni.

2012. máj. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Valaki0702 ***** válasza:
44%

Románia= vicc

Román lakos= Magyar, Moldáv, Bolgár, Ukrán hazaárulókból összehozott selejt Európában, nem véletlenül nem is tekintik sokan Európainak őket.

2012. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

"Román lakos= Magyar, Moldáv, Bolgár, Ukrán hazaárulókból összehozott selejt Európában, nem véletlenül nem is tekintik sokan Európainak őket."


Ezt te 12 évesen biztosan tudod.

2012. máj. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

22:01

"...hogy az egész kis meséjüket Erdély területén képzelik el, mindeközben ami feljegyzés van róluk, az mind a Dunától délre helyezi őket. "


Van róluk feljegyzés a Dunától északra is, miközben semmiféle forrás nem létezik arra vonatkozóan, hogy vlachok vándoroltak volna a Balkánon délről észak felé, át a Dunán.


"Ahonnan eltűnik 700 év a történelemből, ott nincs kontinuitás, ..."


Csakhogy azt sem tudod bebizonyítani, hogy nem volt kontinuitás.

Talán volt, talán nem. Mindkét teória rengeteg kérdést és problémát vet fel, ám a magyar álláspont (a románok a mai Albánia területéről vándoroltak be a 10-12. században a Dunától északra fekvő mai lakhelyükre) kevésbé hiteles, és még kevésbé bizonyítható, mint a román.

Volt egy bizonyíthatóan erőteljesen kolonizált és latinizált római provincia a Dunától északra, ahol az írott források megszaporodásának kezdetén (12. sz.) már szintén jelentős számú neolatin népesség élt. Ezzel szemben az a magyar próbálkozás, amely mindenáron azt próbálja állítani, hogy románság etnogenezisének semmi köze nem lehetett a jelenlegi Románia területéhez, sokkal izzadságszagúbbnak tűnik a kérdéssel foglalkozó szakmai közvélemény számára.


A kívülállók számára pedig érzelmileg közömbös a mi Erdély hovatartozásának igazolása miatti vitánk a románokkal.


és főleg nincs 20 milliós népesség párezres dák törzsből meg két légió rómaiból.

2012. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!