Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz a devizahitelesekkel...

Nida78 kérdése:

Mi lesz a devizahitelesekkel ha az Euró megbukik?

Figyelt kérdés

2012. máj. 16. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez lenne ebben az esetben a legkisebb problémánk, de nem fog ilyesmi történni.
2012. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem bukik meg. Legalábbis nem mostanában. Én is hallok rendszeresen olyan híreket, hogy szétesik az eurózóna. Ez pillanatnyilag csak Görögország lehetséges kiválását jelenti, de azt nem, hogy ezzel együtt az euró maga is megszűnik. Egy országgal kevesebben lesz. Most max ennyi várható, de még ez se biztos. Ezért széteséséről beszélni pontatlan, félreérthető.
2012. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb hitelt nem euróban, hanem svájci frankban vették fel, annak meg esze ágában sincs megbukni. Az euró bukása egyébként nyilván hatással lesz az árfolyamra, de azért nem tenném tűzbe a kezem, hogy ez a hitelesek szempontjából pozitív irányban lesz.
2012. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az Euró nem fog megbukni. Kína és Oroszország átállt, az eurós elszámolásra, befektetéseik, megtakarításaik, devizatartalékaik euróban vannak már. Nemzetközi szerződéseiket euróban kötik. Ez Amerikának havonta több milliárd dollár kiesést vagy veszteséget jelent.


Az amerikai hitelminősítők többnyire ezért minősítették le Spanyolországot, Görögországot és Magyarországot. A szövetségi kormányzat nyomására, hogy elbizonytalanítsák az euróban elszámoló országokat és, hogy visszaédesgessék őket a dollár zónába. De ezt sem az EU, sem Oroszország, sem pedig Kína nem hagyta.


Egy olyat mint az EU és az euró, bukása a tagállamok nem fognak hagyni, mivel ez 50 éves fejlesztés, és euró milliárdok beleinvesztálása volt.


Az USA a háborús kiadások a túlzott fogyasztás és az euró zóna megerősödése, ez jelentősen kihat az államháztatás deficitjére. Növeli az államadósságukat. Csak valamit elfelejtenek, hogy az egész gazdasági válság most tőlük indult ki, kettős könyvelések, olcsó hitelek (ellenőrizetlen kiadása), túlzott fogyasztás és túltermelés, aminek következtében a fogyasztás megnövekedését inspiráló rendeleteket hoztak, így egy egyre növekedő adósságspirálba kényszerítve magukat.


Az Euró védelmében számtalan intézkedést hoztak és fognak hozni, ilyen például, hogy a tagállamok államháztartási hiánya nem léphet 3-3,5% fölé. S olyan intézkedéseket kell meghozni a tagállamoknak, ahol folyamatos gazdasági növekedést tudnak fenntartani. Ki lassabban, ki gyorsabban.


Tehát az Euró nem fog megbukni.

2012. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#3 Igaz, hogy Magyarországon a Svájci frank alapú hitelek vannak túlnyomó többségben, de az euró árfolyam ingadozása igen is kihat a svájci frankra. A közgazdaságban is érvényesül a dominó elv. Ha az euró bedőlne, azt a svájci frank igen csak megsínylené, olyan árfolyam emelkedésre lehetne számolni ott is, ami mellett az elmúlt pár év emelkedése csak lófütty lenne a a szélben.
2012. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az euró nem fog megbukni, csak néhány ország kilép az Eurózónából (Görög-, Spanyol-, Írország, Portugália a legesélyesebbek).

Német-, Finn- és Franciaország, valamint a BENELUX államok köszönik szépen, elvannak az euróval.

Szlovénia, Szlovákia és egyéb kis területű országok nem számítanak sokat.

2012. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#4 Ezek szerint Amerikának érdeke, hogy az euró megbukjon, vagy legalább jelentősen gyengüljön, hiszen akkor a dollár még többet érne. Jól gondolom?

2012. máj. 16. 15:24
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen sajnos, így van. Ez az egész euró válság amerikai támadás volt. Kiválasztották a leggyengébb tagállamokat, és el kezdték támadni. Bár nem szabad azt mondani, hogy pusztán egyoldalú volt, ehhez sajnos ezen gyengébb tagállamok is hozzájárultak, így támadási felületet kínálva az USA-nak az EU-val szemben.


A görögök kozmetikázott jelentése, az olaszoknál és a spanyoloknál is, nem beszélve rólunk. Ezért e lehetőség megteremtéséhez, mi is jócskán hozzájárultunk, az USA csak kihasználta a lehetőséget, de ezt a támadást az EU megállította és valamennyire vissza is fordította.

2012. máj. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az amerikai jegybank (a FED) tudja befolyásolni az euró árfolyamát? Vagy az USA csak ilyen-olyan "ügyeskedésekkel", spekulációkkal próbálkozik?
2012. máj. 16. 16:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Bizonyos szinten külső tényezők tudják befolyásolni az euró árfolyamát, de jelentős hatás gyakorol rá az EU kül és belpolitikája is. A FED közvetlen nem tudja befolyásolni, mivel nincs meg a jogosultsága ehhez. Ezt csak az EU és tagállamai tehetik meg. Pontosabban az EU monetáris tanácsa.

Hivatalos nevén: Európai Gazdasági és Monetáris Unió.


Spekulálni lehet az euró árfolyamával. Külső tényezők - mint az USA - közvetve hatást gyakorolhatnak rá. Közvetlen semmiképpen. Közvetett próbálkozás volt, a Moody's és egyéb más hitelminősítő cégek leminősítési hulláma, a gyenge EU-tagállamokkal szemben, majd a további amerikai média támadások. A cél az volt, hogy csökkentsék ezen országok gazdasági stabilitását, a tőke beáramlásának csökkenését. A dominó-elv itt is érvényesült.

Mivel az EU néhány tagállama, állami kibocsátásaira bóvli minősítést kapott, magasabb kockázati kategóriába sorolták a befektetők is, így ezen államok gazdasági nehézségeit használták fel, hogy nyomást gyakoroljanak az euróra s ezáltal az EU-ra is.

2012. máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!