Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit keresnek a jómódú diplomás...

Mit keresnek a jómódú diplomások a segély és önkéntes munka osztáson?

Figyelt kérdés

Már tavaly feltűnt ez nekem, mikor nem jött össze a 30 ledolgozott nap munkaviszonyom és behívtak a munkaügyre egy börzére, ahol önkéntes munkák közül lehetett válogatni, hogy azt ledolgozva továbbra is jogosult maradjak ellátásra.Nos, a sokat emlegetett "segélyből élő romák" sehol sem voltak,csak magyarok voltak ott, elég sokan és legtöbbjük láthatóan jómódú, diplomás.Pl, informatikus mérnök, jogász,és hasonlók...Ezek azért jöttek, hogy ők is megőrízzék a segélyre való jogosultságukat és önkéntes munkát kapjanak, természetesen meg is kapták a legjobb önkéntes melókat.De MINEK????!

Nekem ne mondja egy jogász vagy mérnök, vagy hasonló, hogy nem tudna vállalkozni, vagy akár egyszerűbb munkát találni!Nem, neki segély kell, meg elhalászni az alacsonyabban képzettek elől az önkéntes munkát.

A napokban élelmiszer segélyt osztottak a városunkban.Persze jöttek szebbnél szebb autókkal..Nem, nem romák!Hanem jól táplált és jól öltözött magyarok.

Én nem vagyok roma, csak elgondolkoztat ez a sztereotípia, hogy a segélyről a legtöbb nagyokosnak egyből egy cigány ugrik be, holott egészen máshogy fest valójában a dolog.

1.Vagy rosszul szűrik a jogosultságot.

2.Vagy a segélyekkel is a gazdagokat támogatják?


2012. máj. 22. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

"Én nem vagyok roma, csak elgondolkoztat ez a sztereotípia, hogy a segélyről a legtöbb nagyokosnak egyből egy cigány ugrik be, holott egészen máshogy fest valójában a dolog. "


Nem csak munkanélküli segély létezik...

2012. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Aki még nem járt munkaügyi központban, elmondanám, hogy nem egy kellemes hely. Tömeg van, előfordul, hogy hosszasan kell várakozni. Nem hiszem, hogy jómódú emberek odamennének. Ami a diplomásokat illeti, sajnos a "papír" nem biztosít automatikusan munkahelyet.
2012. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

1. A romák általában nem jelentkeznek (köz)munkára, inkább lemondanak az ahhoz kötött juttatásokról. Ők a "család alapú" segélyekért állnak sorba, mert gyereket csinálni jobban szeretnek, mint dolgozni (tisztelet a kivételnek).


2. Attól, hogy valaki diplomás nem biztos, hogy kap állást. Például a frissen végzett jogászok elég nagy sz@rban vannak, ha nincs protekciójuk, mert sokszor még a bojtárkodásért is nekik kellene fizetniük... Ha pedig valakinek nincs pénze, akkor mégis miből indítson vállalkozást? Mondjuk, az igazsághoz hozzátartozik, hogy sokan inkább kimennek külföldre, minthogy itt nyomorogjanak, és ez hosszútávon nagyon nem fog jót tenni az amúgy is elöregedő országnak. Vagyis a munkahelyteremtés kulcsfontosságú lenne, mert az tarthatatlan, hogy valaki 8+4+3vagy5 évet tölt az állami oktatásban, majd a kiképzett munkaerőt más ország hasznosítja, máshol fizet adót stb.


3. A fentiektől függetlenül az egész magyar szociális háló rossz. Például én sose adnék segélyt olyannak, aki fent tud tartani egy autót vagy büntetett előéletű (a börtönért is elég sokat fizetett már a társadalom). Olyannak sem, akinek szándékában sem áll dolgozni (de neki semmilyent sem!). Valamint "terepszemléhez" is kellene kötni a kedvezményeket, mert én is láttam már olyat, hogy valaki úszómedencés házban lakik, de papíron elvált, munkanélküli és 3 gyereke van, és emiatt ők ingyen kapnak mindent (tankönyv, kaja). Sőt, papíron olyan siralmas volt a helyzetük, hogy egyszer a gyermekvédelmis is kiment hozzájuk, mondanom sem kell, hogy mennyire meglepődött...

2012. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A segély, bármilyen is, annak jár, aki rászorul anyagi okok miatt.

A munkaügyi központba, ahogy fentebb már leírtam, azon a bizonyos napon CSAK az mehetett, aki bérpótló juttatást kapott(Régen szoc. segély volt a neve).Nos, a drága bundában, felcicomázva megjelenő informatikus mérnöknő és a hasonló megjelenésű jogász (hogy a többi ehhez hasonlót ne soroljam), ott volt, és önkéntes munkára jelentkezett.Mert segélyezett volt.Mellesleg nyitva voltak az iroda ajtók és lehetett hallani, mi járatban vannak.

2012. máj. 22. 12:05
 5/20 A kérdező kommentje:
Persze, lehet diplomás is munkanélküli, ez tény, de nem erre akarok kilyukadni.Hanem arra, hogy jól öltözött (értsd:feltűnően elegáns) emberek állítanak be segélyért, önkéntes munkáért hogy segélyt kaphassanak.És nem egyedi esetről van szó, sok ilyen van.Hogy telik munka nélkül ilyen jó színvonalra??Ha pedig telik a színvonalra, akkor minek a segély?
2012. máj. 22. 12:10
 6/20 A kérdező kommentje:
Hozzátenném nem csak feltűnően elegánsan, hanem még szép autóval is.
2012. máj. 22. 12:11
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A segély nem annak jár, aki anyagilag rászorult. Ez a segély alapvető félreértése (a mai magyar gyakorlatból kiindulva). A segély annak jár, aki valamilyen okból képtelen jövedelmet teremteni magának, és valamilyen okból képezni sem képes magát. Ehhez persze tisztességes nyilvántartás kell, amelyből ez és csak ez derül ki. Ezen túlmenően segély valamilyen cél elérése érdekében jár a megfelelő célcsoportnak. Ilyen lehet például a gyes annak érdekében, hogy gyermek is szülessen, és ebből inkább előny, mint hátrány keletkezzen. Ha ez nem így működik, akkor nem a segéllyel van baj, hanem a működtetés módjával, feltételeivel.

Mindezek helyes megállapításához persze sok adat, és szakértelem kell. Ezek együttes hiányából a segély körül mindenféle anomáliák keletkeznek, például a Mercedes, mint gépkocsi, támogatása. Hibáztatni nem a Mercedest kell, hanem a támogatót.

2012. máj. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A bérpótló juttatás nem segély. Annak jár, aki a megadott feltételek mellett nem tud munkába állni. Szerintem, ha egy jogász vagy mérnök végzettségű ember munkába tudna állni, inkább menne oda, mint a munkaügyi központba önkéntes munkáért. Az meg, hogy valaha jobb napokat látott, nem jelent semmit.
2012. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Akik a legjobban rászorulnak, azoknak már rég nincs pénzük autóra vagy BKV bérletre, lehet, hogy azért nem látod ott őket.
2012. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Nekem ne mondja egy jogász vagy mérnök, vagy hasonló, hogy nem tudna vállalkozni, vagy akár egyszerűbb munkát találni!"


Néhány hétre vagy hónapra ők is lehetnek pechesek.


"A napokban élelmiszer segélyt osztottak a városunkban.Persze jöttek szebbnél szebb autókkal."


Mocskos burzsujok, autójuk van!


"Én nem vagyok roma, csak elgondolkoztat ez a sztereotípia, hogy a segélyről a legtöbb nagyokosnak egyből egy cigány ugrik be"


Kár belelovalni magadat a sztereotípiákba.


"Vagy a segélyekkel is a gazdagokat támogatják?"


Szegény csak cigány lehet? Milyen béna sztereotípia már ez?

2012. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!