Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ferdítik el a történelmet?

Miért ferdítik el a történelmet?

Figyelt kérdés

Nem tudom ki látta a becstelen brigantyk című filmet. Lényegében arról szól, hogy zsidók brutális kegyetlenséggel, és jó kedvvel irtják a németeket.


Most képzeljétek el, mekkora felháborodás lenne abból, ha pont fordítva csinálnák meg a filmet. Tehát hogy pár német irtja ily jó kedvvel a zsidókat.


Azt sem értem, hogy a történelemkönyvben miért szól 2fejezet is a holokausztról, viszont nem írnak semmit a 2. VH után kitelepített vagy lemészárolt 12millió németről?


Arról miért nem beszélnek, hogy a koncentrációs táborokat az angolok találták ki? És hogy a Gulágokban Sztálinék többb embert ítéltek halálra, mint a nácik a haláltáborokban?


A történelemkönyvben több szemelvény is szól a japánok kegyetlenségeiről, viszont az atomtámadást épphogy csak megemlítik. Arról meg nem is írnak, hogy az atomtámadás után sérült, vagy halva született gyerekeken az amerikaiak emberkísérleteket végeztek...


Ha megnézel egy szlovák, vagy román történelemkönyvet, ott is nagyon el vannak ferdítve a dolgok.


Édesapám általános iskolás volt, mikor zajlott a 2. világháború. És ő mondta nekem, hogy a német mikor éhes volt, vagy kellett neki valami, akkor kérte. Az oroszok viszont mindent erőszakkal vettek el. A nőket úgy kellett elbújtatni, nehogy megerőszakolják őket...


Tudom, hogy a győztesek írják a történelmet, de ez azért már egy kicsit sok. És lehet, hogy mi még tudjuk az igazságot, de a következő, és az azutáni generáció már kérdés nélkül lenyeli azt amit hall.



2012. jún. 3. 16:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%
győztesek írják a történelmet.
2012. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Ezért nem lettem történész...
2012. jún. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

A Becstelen Brigantik egy akciófilm. Ráadásul holywoodi. Szórakoztatásra van kitalálva, nem történelemhűségre. Egyébként nincs semmi elferdítve, csak éppen mindent lehet több szempontból nézni. Horthyra a szocializmusban például gonsoz fehérterrorista mumusként tekintettek, most meg szobrokat állítanak neki országszerte, meg utcákat és tereket neveznek el róla.

Egyébként ezt a "történelemkönyvekben" forrást nem tudom melyik törikönyből vetted, de egséz biztos nem aktuális, a japán kegyetlenségekről nem igazán olvasni a jelenlegi törikönyvekben, az atomról egy kicsit többet, a kommunista diktatúráról tanulnak, sőt, ha jól tudom külön megemlékezések is vanna róla az iskolákban februárban.

De a történelemkönyv nem éppen tekinthető mérvadó forrásnak, hiszen az oktatási céllal készül, azt kell benne bemutatni amit a nebulóknak meg kell tanítani: Hitlerék vallásilag és fajilag különböztették meg az embereket, Sztálinék meg politikai nézetek szerint. Ha nem akarjuk, hogy a jövő generáció is így cselekdjenek, akkor meg kell tanítani nekik, hogy ez miért nem jó. Tehát a történelem tantárgy tanítása során nem az az elsődleges, hogy tökéletes precizitással A-tól Z-ig belenyomjuk a gyerekek agyába a világ és Magyarország történelmét, mert az lehetetlen és a többségnek semmi szüksége nem lesz rá, akit a történelem ennyire mélyen érdekel az mehet történésznek, archeológusnak, stb. A történelem mint iskolai tantárgy tanítása során az a lényeg, hogy jóerkölcső és értelmes generációkat neveljenek ki. Ha egy kicsit ki akarom ferdíteni a dolgokat nem is igazán történelmet tanulnak a diákok, hanem gazdasági és politikai alapfogalmakat történelmi példákkal szemléltetve.

2012. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#3:


Erről beszélek én is. Egyes dolgok túl nagy súllyal jelennek meg az oktatásban (pl holokauszt), más hasonló események pedig be sem kerülnek.


Az is fura egy kicsit, hogy meg van tiltva a holokauszttagadás. Tehát ha valaki leírná ide, vagy mások elött azt állítaná, hogy nem volt holokauszt, azt megbüntethetik...

2012. jún. 3. 17:25
 5/26 Pietrosol ***** válasza:
39%

Szia!


A holokauszt nagyon fontos volt azoknak a zsidóknak akik hasznot húztak belőle!E nélkül nem tudták volna kiépíteni az antiszemitizmus mindent elsöprő fedezékét!


Egyébként a történelmet azóta hamisítják,mióta létezik!

2012. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem tűnt volna fel, vannak történelmi szakkönyvek, ahol a történelmi eseményekről vitatkoznak, ki ki leírja a nézeteit, ha túl nagy valótlanságot ír, kiigazítják. Ez egy dolog.

Az meg egy másik, hogy a tömegek hosszú távú befolyásolására legkézenfekvőbb megoldás az iskola. Ezért a hatalmon lévők igyekeznek a történelmi eseményeket is a hatalmuk szolgálatába állítani úgy, hogy a saját nézeteikhez hasonló indíttatású események jelentőségét felnagyítják, az ellentéteset kisebbítik. Ha egy társadalomban sikerül olyan helyzetet teremteni, hogy ne nagyon lehessen ez ellen fellépni, akkor elég durva hamisítások is lehetségesek. Ennek egyetlen lehetséges ellenszere, ha az emberek többsége nem tűri ezt el, és szóvá teszi a hamisítást. Mint itt is.

Van egy harmadik felület is. Elvakult ostoba és erőszakos emberek mindenütt és minden nézetrendszerben vannak. Ezek alkotják a legdurvább fércműveket, sajnos mindig akadnak, akik ezt is benyalják.

Ha az ember sokfelé tájékozódik, akkor tudja, hogy a zsidó történelemben is voltak hatalmas mészárlások, a világháború után nem mészároltak le 12 millió németet, az angol és orosz koncentrációs táborokról is elég pontos ismeretek vannak, ismeri a japán kegyetlenségeket és a közel százezer atomhalált, valamint a következményeket. Ismertek a Kárpát medencében történt etnikai tisztogatások és hátrányos megkülönböztetések is, mióta használható dokumentációk léteznek, azaz nagyjából 5-700 éve. Ezek az etnikai zavarok minden itt élő etnikum részéről és minden itt élő etnikum felé megtörténtek, mikor ki volt éppen hatalmon, és volt kellően elvakult.


Végkövetkeztetésként úgy gondolom, történelemferdítések mindig voltak és lesznek. De minden időben és helyen van lehetőség a valódi, tényleges események és okok megismerésére - azok számára, akiknek erre igényük van.

2012. jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

"Lényegében arról szól, hogy zsidók brutális kegyetlenséggel, és jó kedvvel irtják a németeket. "


A film rendezőjét pedig úgy hívják, hogy Quentin Tarantino. Lehet szeretni, lehet nem szeretni, de a minden filmjében jelen levő erkölcsi ambivalenciát nem észrevenni elég komoly hiba. Még ha a Bors Mátét citálnád, megérteném.

2012. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

#6:


"a világháború után nem mészároltak le 12 millió németet"


nem is ezt állítottam. A világháború után kb 12millió németet telepítettek ki, és jó részüket ki is végezték. Vagy pl voltak akiket Königsbergtől Berlinig meneteltettek, és abba haltak bele...


#7:

nem a filmet kifogásoltam, csak azt vetettem fel, hogy milyen felháborodással járna ha pont fordítva, egy jókedvű zsidómészáros bandáról szólna a film.

2012. jún. 3. 19:10
 9/26 anonim ***** válasza:
70%

"l, viszont nem írnak semmit a 2. VH után kitelepített vagy lemészárolt 12millió németről? "


Mert ilyen nem történt.

2012. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#9:

"Mert ilyen nem történt."


[link]


erről beszéltem. ez pl kimaradt a tankönyvekből

2012. jún. 3. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!