Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok arról hogy a...

Ti mit gondoltok arról hogy a "magyar" termékek igazából nem is magyarok?

Figyelt kérdés

Sió (a német Eckes-Granini csoport tulajdona)

Sága (angol tulajdon)

Globus konzervek (a cseh Hamé illetve a francia Bonduelle tulajdona)

Globus ételízesítők (az angol, illetve holland Unilever tulajdona)



ilyenekre gondolok... szerintem eléggé felháborító az hogy ami magyar LENNE nagyon nem magyar kézre játszik, és hirdetik hogy eredeti magyar huh nagyon faaasszaaa vegyed jobb lesz az országnak... mikor kezdték el ezt hogy adjuk el a jó magyar céget egy nyugatinak hogy nyaljuk a seggét? Miért jó ez nekünk? Miért nincs egy normális magyar cég? Miért jó az hogy a Győri édest megveszem és az USA-ban 1 dagadt ember elmegy a benzinkútra és tankol belőle ennyi meg annyit és röhög h juj de olcsó és jó már neki... úristen... hová fajul ez a világ?


2012. jún. 23. 00:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás óta mindezeknek rohamosan lepukkant a minősége is, Tehát sejtettem valamit.
2012. jún. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Ezen kár háborogni, ez van, ezt kell szeretni(vagy nem).
2012. jún. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Miért, ezek a márkanevek szerinted hol lennének most külföldi befektetők nélkül? Valószínűleg a csőd szélén.

A kérdésed részében meg össze-vissza ugrálsz (nyugatinak hogy nyaljuk a seggét, USA-ban 1 dagadt ember elmegy a benzinkútra, hova fajul ez a világ) és te sem tudod mit akarsz, úgyhogy arra érdemben nem tudok reagálni, de ha kifejted bővebben biztos elolvasom.

2012. jún. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A Győri mint cég amerikai kézen van, ebből jön az hogy egy amerikai jó kis pazarló életével megy és eltankolja ezt, ha már a világ átlaghoz képest mindenből 4szer annyit használnak el
2012. jún. 23. 00:45
 5/19 anonim ***** válasza:
Igazából nem értem a problémádat. A külföldi idejött, megvette a céget, befektetett, ezáltal még munkahely is keletkezett. Az, hogy ki a tulajdonos, nem változtat azon, hogy az amerikai mennyit fogyaszt. Próbáld értelmesebben leírni, hogy mi a gondod.
2012. jún. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
és ha ez a rengeteg cég mind a külföldieké a kormány miből akarna új munkahelyeket csinálni?
2012. jún. 23. 01:01
 7/19 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy a cégtulajdonos nem magyar, de attól még felhasználhatnak a gyártás során magyar alapanyagokat és magyar munkaerőt. Míg egy full külföldi cég termékénél ez nem mondható el.
2012. jún. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát most biztos le fogsz hazaárulózni, de engem pont nem érdekel, hogy egy termék honnan származik, ha finom és szeretem, akkor megveszem. Mellesleg attól, hogy a tulajdonos német még nyugodtan készülhet magyar almából a Sió almalé, sőt ha ez még rá is van írva, akkor biztos lehetsz benne, mert elég szigorú szabályozások vannak erre.


Ja ezt a dagadt amerikait én se értem, hogy kerül ide.

2012. jún. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Válaszaidból ítélve fogalmad sincs a világ és a gazdaság működéséről. Én se vagyok közgazdász, de ember, attól hogy egy cég külföldi, miért ne teremthetne munkahelyet? Az Orbánék is pont erre bazíroznak, hogy minél több angol, francia, német, kínai cég jöjjön ide. Hahó, itt a Föld beszél! Feltűnt, hogy a bolygó országai nem egymástól elszigetelt kis közösségeket alkotnak? Feltűnt, hogy egymással kereskednek, egymás területein gazdálkodnak, egymás embereit dolgoztatják? Ez a világ rendje, vannak renitensek, de meg is lehet nézni hol vannak. Ha zavar, hogy angol a Sága, akkor szépen alapítasz egy céget, felfuttatod és megvásárolod.
2012. jún. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Győri (az amerikai Kraft Foods vállalatcsoport tulajdona)

így

2012. jún. 23. 02:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!