Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orvosi diploma szerzésének...

Orvosi diploma szerzésének milyen feltételei vannak? Van korhatár, vagy felnőttként is megszeretem?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Felnőttként is megszerezheted, kérdés csak az, hogy mennyire éri ez meg Neked. Nem 1-2-3 éves a képzés, mi lesz utána?!
2012. jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Járhatsz felnőttként is orvosira. De ahhoz hogy szakorvos legyél min 10 évvel számolj. Ha 30 évesen kezded el az egyetemet 40 évesen leszel pályakezdő szakorvos.
2012. jún. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megszerezheted felnőttként is, jogszabályi akadálya nincs. Viszont az orvosi képzés 5 éves, egyáltalán nem könnyű és csak nappali tagozaton létezik. Az már több problémába ütközik, hogy felnőttként, munka mellett nappali képzésre járj, este 8-ig ülj anatómia gyakorlaton, szigorlatra készülj és hasonlók.

Ráadásul az általános orvosi diploma önmagában nem sok mindenre jó, orvosként nem dolgozhatsz vele. Vitrindísznek meg kicsit drága: az államilag finanszírozott képzésre magas a ponthatár, a költségtérítésesen meg olyan 1 millió forint körül van a féléves tandíj.

2012. jún. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor bizony ennek az országnak semmi szüksége orvosokra, hiszen mindent megtesznek, hogy minél elérhetetlenebb legyen.
2012. jún. 30. 09:37
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!
2012. jún. 30. 09:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Általános orvos képzés 6 éves és nem 5.

(Fogorvos és az állatorvos képzés 5 éves.)

2012. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Van itt néhány pontatlanság.

Felnőttként is mehetsz államilag támogatottra. Ha még nincs diplomád.

Ha van akkor is jelentkezhetsz államilag támogatottra. Mivel az orvosi képzésnél képzési követelmény alapból 12 félév, ezért nekik 14 félév jár államilag támogatottként. Ha van már egy 3 éves (6 féléves) főiskolai diplomád, akkor már csak 8at járhatsz államin orvosira (a maradék 4 félévet fizetned kell, ami ugye kapásból 4 milla). Ha több évet töltöttél el államilag támogatottként az orvosi előtt akkor értelem szerűen csökken az ingyenes orvosi féléveid száma és nő a fizetős.

Másik. Felnőttként bekerülni nehezebb. A 18 évesen letett érettségid xart se ér. Mivel az akkori érettségid ma már csak középszintűnek számít, viszont orvosira már emeltszintű kell, ezért újból kell emeltszinten érettségizned (biológia, fizika, kémia ebből kettő kell, egyik emelt legyen. Jövőre már kettő emelt kell, tehát kettőből kell emeltszintűt tenned.) Szerintem 30 évesen sokkal nehezebb újból felkészülni az érettségire, mint úgy hogy nap mint nap bejársz a gimibe.

Ha mégis csak fizetősre vesznek fel, akkor félév/1milla alatt nem nagyon van képzés. Asszem 950ezer. Szóval évente 1,9 milla nem kevés. Te tudod hogy megengedheted magadnak.

Van diákhitel, meg diákhitel2 is. Na most ha felveszed és 12 félév alatt el is végzed az egyetemet, akkor 36-37 évesen már 12milla (+kamat) hitellel kezded az orvosi pályád. Szerintem még a nyugdíjadból is azt fogod fizetni, ha csak nem lépsz le innen külföldre.

Ösztöndíj nincs. Már mint olyan, hogy most én állom képzésed cserébe nálam dolgozol X évig. Pl honvédség (katonaorvos), X cég kutató orvos, stb

Olyan sincs, hogy ha kiváló hallgató vagy akkor jelentkezhetsz az egyetem valamelyik ösztöndíj programjába és akkor nem kell tandíjt fizetned pedig fizetős vagy. Az van, ha fizetősre vettek fel, de még van államilag támogatott féléved, akkor átmehetsz államira ha jól tanulsz.

Általános orvosként is dolgozhatsz már, csak nagyon szigorú szabályok vonatkoznak majd rád (pl felügyelet). Bár amilyen a magyar egészségügy xarnak bele ezekbe a szabályokba (lásd frissdiplomás ügyeletes orvosnő, aki még vércukrot sem tudott mérni)

Sőt már hatodévesen mentőzhetsz is. Ugyan úgy mint egy mentőtiszt. Kvázi ugyanazokat a beavatkozásokat végezheted mint egy mentőorvos, csak neked sokkal szigorúbban be kell tartanod az orvosi protokollt. Mentőorvos eltérhet tőle (de meg kell indokolnia) te nem.

2012. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
orvosi diploma kb az egyetlen diploma amivel 100%, hogy lesz munkája, nem tudom mit jöttök elő avval, hogy problémája lesz abból ha később végez mint más, arról nem is beszélve, hogy ez egy hivatás.
2013. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Lehet, hogy 100%, hogy lesz valakinek munkája, ha elvégzi az orvosit - mindegy, hány éves -, de abba nem árt belegondolni,milyen áron. Ha a régi (2013 előtti) rendszerben érettségiztél, teljesen más a pontszámítás, nem biztos, hogy felvesznek államilag támogatottra, az önköltséges képzés pedig 900 ezernél kezdődik félévente. Ehhez hozzájönnek még a tankönyvek (a Sobotta, amit kötelező megvenni 48000 Ft), a szike, a kesztyű, a fonendoszkóp, a köpeny (1. évben). Még, ha nagyon jó agyad van is, nem nagyon lehet mellette dolgozni, főleg nem 8-12 órában, tekintve, hogy a gyakorlatokra kötelező bejárni, ami a hét nagy részét kitölti (bonctermi gyakorlat heti 3 óra, kémia szintén, sejtbiológia 4 óra, fizika 2, stb). Az alapképzés 6 éves (5 évben kurzusok vannak, 6. gyakorlati év), és ezek után még csak általános orvosként tudsz elhelyezkedni, pl háziorvosként. A szakképzés (hogy pl. kardiológus, traumatológus, sebész legyél) még ezek után több év. (Sebész például még ezek után 7 év). Én most 19 vagyok, I. éves, így mire sebész leszek, betöltöm a 32-t; és akkor még nem csináltam semmit, csak tanultam. Persze, szakképzés alatt lehet dolgozni, de nem egyszerű összehangolni a kettőt.

Bocsi, ha eltántorítottalak, nem ez volt a célom, csak szerettem volna tisztázni, mit is jelent, ha olyan hivatást választasz, mint ez. Mindemellett, ösztöndíj van, persze, ha szín 5ös a félévi átlagod, akár havi 30 000-ret is kaphatsz... ('irónia')

2015. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Na jó, utolsó. Kicsit el vagy tájolva pár dologban. Ha valaki régi rendszerben érettségizett, 2005 előtt (!!) , akkor nem tud orvosira jelentkezni, mivel az középnek minősül. Csak akkor fog tudni, ha bioszból és kémiából/fizikából emeltezik. A Sobotta valóban 50k körül mozog, de miért lenne kötelező megvenni? Könyvtár, ncore.... A szike, kesztyű, köpeny, csipesz minimális, tekintve, hogy 6 évre 1x kell megvenni, kivéve a kesztyűt, de abból is szerintem évente elég egy doboz, meg a szikepengét (nyélből is elég egy). Fonendoszkópból meg nem kell az egyetemen Litmann... jó, ha van, de olcsóbbal is el lehet végezni az orvosit. Nem 6 éves az alaképzés. Az osztatlan mesterképzés 6 éves. Nem, nem mindegy, mivel nem BSc, hanem MSc diplomát ad. Ez se igaz, hogy 5 év "kurzus", hatodik meg "gyakorlati". Harmadévtől vannak rendszeresen kórházban gyakorlati preklinikai, klinikai órák, és vizsgán "tétel" a betegvizsgálat, illetve ott oktatnak. Hatodévben gyakorlatokra jársz, és mindegyik után szigorlatozol az adott területből, az a szigorló év. 6 év után általános orvos leszel, nem dolgozhatsz háziorvosként. Ahhoz ugyanúgy teljesítened kell a 2 év rezidensi képzést, plusz 1 év szakorvosi képzést (a legtöbb területen ez 2+3). Mire sebész leszel, nem igaz, hogy nem csináltál semmit, csak tanultál. Eleve az egyetemen is vannak gyakorlatok, azokból szigorlatok (pl a hatodév erről szól), de ha ettől eltekintünk, utána nem "csak tanulsz", hanem rezidens orvosként dolgozol. Az más kérdés, hogy a ranglétra alján vagy és még lesz szakvizsgád, de orvos vagy. Tehát szakképzés alatt nem LEHET dolgozni, hanem KELL. Az a szakképzés, hogy rezidens orvos, ill. szakorvos jelölt vagy az osztályon.
2016. okt. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!