Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nehéz hozzájutni a viselési...

Nehéz hozzájutni a viselési engedélyhez?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni ,hogy miket néznek fegyverviselési engedélynél és hogy mennyire nehéz megszerezni ? Már utána néztem és amit találtam az alapján megfelelek . Elég csak bemenni és kitölteni egy papírt majd be kell fizetni 2000ft-ot és ennyi ? Vagy ettől bonyolultabb ?

Ha valakinek van már akkor azt nagyon megköszönném ha leírná hogy nála hogyan ment le a folyamat . Egyébként gázpisztolyról van szó amihez szeretnék viselési engedélyt .



2012. júl. 16. 16:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a műanyag dobozában vittem, nem panaszkodtak.

A tárrugó tudom, hogy elfárad, de vettem hozzá póttárat, ha megadná magát (de különben sincs tele töltve, pár évet ki kell bírnia). A forgótárassal meg nyilván nincs ilyen probléma.

2012. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy mennyi idő alatt megy tönkre de ki lehet cseréltetni úgyhogy nem kell eldobni . Igen ebből is előnyösebb a revolver meg annál nincsen hogy elakad . Viszont kevesebb lőszer fér bele . Egyébként te hogy milyent töltényt raksz bele ? Mer sokaktól halottam hogy vegyesen raknak bele hogy 1 cs utána 1 Cloracetophenon supra -t .
2012. júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nekem CS és kapszaicin (pepper) van felváltva. Erről a cloracetophenonról még nem hallottam, nem is lehet kapni boltban, csak vaterán, szerintem átverés.
2012. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nekem is ott mondták hogy sokan ezt a kettőt kombinálják . Én eddig csak cs-t használtam . Azt nem tudom hogy átverés e mert CN-t se lehet nálunk kapni de valóban még nem is olvastam olyan fajtáról . Szóval szerinted is érdemesebb kevergetni őket ?
2012. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Most találtam a wikin: A CN hatóanyag elavultnak tekinthető, a Magyarországon kereskedelmi forgalomban kapható könnygázok közül a legkevésbé hatékony.

Tehát tényleg átverés.


Igen, érdemes keverni, mivel egyrészt másképp terjednek a levegőben, másrészt másképp hatnak. A CS elvileg nem hatékony a részegek ellen, mivel nem közvetlenül a nyálkahártyát ingerli, ellentétben a pepperrel, így ha valaki nagyon részeg, meg se érzi. De ismétlem, csak elvileg, közvetlen tapasztalatom nincs vele.

2012. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Akkor kipróbálom én is hogy keverem . Köszönöm a tippet . Egyébként nekem nincs sok tapasztalatom a lövedékkel kapcsolatban . Inkább a fegyverekhez értek jobban .
2012. júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 kovpet ***** válasza:

Gázpisztolyt tárolni jogszerűen AKÁRHOGY lehet.

Nem kell fegyverszekrény meg semmi más. Tesco-s zacskó :)


Jogilag.


Ahol kisgyerek van, ott azért óvatosabban kell, de erre nincs jogszabály.

2012. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Így van, ott a pont. Errefelé nincs kisgyerek, így erre nem is gondoltam. :)
2012. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A CS-t nem ajánlom, engem egyszer lefújtak vele spray-ből kb. 1 méterről pont a bal szemembe, és kb 2-3 perc volt, mire úgy emberesen elkezdett csípni. Közben persze azt csináltam, amit akartam, csak épp a bal szememet tartottam reflexből csukva. Ráadásul józanul. Egy idő után már azért elég rendesen égetett.


Na de a paprika!! :D Másik nevén OC, na AZ durva! Egyszer kifújtunk a vonat folyósójára egy egészen picit, majd behúztuk a fülkeajtót. 5-6 mp múlva fuldokoltunk. Egyszer kénytelelen voltunk ,,élesben" is bevetni a paprikasprayt, az illetőknek napok múlva is vörös-téglabarna volt a szemük fehérje. Szóval önvédelemre paprikát.


Főleg, ha pisztolyból kilőve 6-800 fokon talál el, hát az illető nem lesz hálás érte...

2012. júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget holnap akkor megpróbálkozok vele :) . Egyébként én is úgy tudtam hogy elzárva kell tartani és hogy nem lehet egy helyen a lőszerrel . Na ennek akkor majd utánanézek hátha találok róla valami . Még egyszer nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget .
2012. júl. 17. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!