Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz így az emberekkel?

Mi lesz így az emberekkel?

Figyelt kérdés

A fél ország elvan adósodva. Családok kerülnek az utcákra.

A fiatoknak nincs jövője. Az öregek ,meg kihalásig dolgoznak, ha nincs elég nyugdíj..Az a cél, hogy megdögöljön a nép? Kell a hely másoknak? Vagy mi? Erős tudatosságot érzek abban,hogy gyakorlatilag ellehetetlenítik az embereket,a megalázó fizetésekkel, és a munka nélküliséggel, és az ehhez képest aránytalanul magas szolgáltatási, élelmiszer stb árakkal?A nyugdíjat inkább 85 éves korig felemelik,minthogy ki kelljen fizetni. Kinek áll ez érdekében? Miért?

Másokat nem érdekel, hova tartunk, és,hogy gyakorlatilag kipusztulunk így?



2012. aug. 16. 15:08
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Mellesleg nézd meg nagyátlagban mire készítik fel az ország lakosságát.


- Az oktatásunk bitang szar. LEhet döngetni a mellet hogy nbeldíjjasok meg mittomén de a Magyar oktatás az Elitképzésen alapul. Vagyis tény ha van pénzed minőségi oktatást kapsz. De az emberek jelentős része nem kap ilyent. A normál oktatásban az általános iskolák többségében semmi féle lehetősége nincs a tehetséges gyerekeknek kiemelkednie, a tanerőnek se felkészültsége se apparátusa nincs az ilyen szűrésekre.

Az oktatás pedig itt kezdődne. Nem az egyetemen. Miért? Mert ha erős általános oktatást kaptál, akkor sok okos motivált gyerek érkezne a következő stádiumba ahol ha szintén erős oktatást kapna már tervekkel vágna bele az életbe és az ösztöndíjjak elérése nem lenne reménytelen.

Az ilyen emberek maguk teremtenék meg a minőségi felsőoktatást már.


De ez nem kell nekünk. Persze hogy nem. Mert Magyarországon nincs szükség okos emberekre. Segíthetek Sárikra meg Gézákra van szükség akik egy Multiban dolgoznak addig amíg le nem jár a próbaidő.

A környékünkön (10-12 kis falu központja egy kisebb városka) 5-6 nagy multi is nyílt. Ez azt jelenti hogy az eddig itt a saját terményeikből élő piacolók és a családi vegyesboltok mind (!!!) MIND becsuktak. Árban tényleg olcsóbb a Tesco vagy a Spár, de eddig számtalan kis bolt volt ahol az emberek megvásárolták a holmikat. Ők ebből éltek. Most mi van? Van egy pár multi ahol dolgozik 10-15 ilyen Segíthetek Sári a minimálbér negyedéért amíg gyakornok, utána kirúgják és felveszik a következőt akit így alkalmazhatnak. Azok akik a boltból és a földeken megtermelt javakból éltek meg elszegényedtek. Mivel sokan elszegényedtek már a szolgáltatásokat se tudják megfizetni (nem festik a lakást, nem járnak annyit fodrászhoz, nem mosatják a kocsit, nem vesznek bútorokat...stb) Akik ezekből éltek azok is szépen kezdenek kipotyogni. A végén meg mi marad?

2012. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
58%

JA a lényeg. Jönnek majd a nagy gyárak. Ahol lehet dolgozni mint a rabszolga napi 12-16 órákat. Egy héten 6 napot és mindezt egy olyan minimálbérért amit másutt a gyerekeiknek adnak zsebpénznek.


Már jönnek. Már tapsolunk nekik hogy végre ide települnek. Nem végzünk pedig mi semmi fontosat ott. Csak összeszerelünk.... mint a gépek

2012. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Nem látok sok jót. Lassan nem lesz egészségügy, alig jut munka az embereknek..:-(
2012. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Utolsó ott a pont! Mondja valaki, hogy ez nem tudatos ellehetetlenítés. Én életvidám ember voltam, intelliegesnek tartanak,de sajnos tehetséges nem vagyok. De lassan már élni sincs kedvem egy ilyen világban? Azért éljek ,hogy fizessem a számlákat, és dolgozzam látástól mikulásig? Hogy kiszolgáljak egy rendszert amiben nem hiszek? Ember vagyok és nem robot. Mi lesz így a fiatalokkal? Vagy bárkivel, akinek nincs pénze, és háttere?

Itt már a forradalom sem segítene, mert 48-ban és 56-ban sem jött be. Sajnos azt hiszem én is ,mint az első válaszoló, hogy pusztulásra vagyunk ítélve, lehet itt jönni nekem, az egyénnel, a tehetséggel, meg a küzdéssel, de nincs értelme.

2012. szept. 2. 14:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!