Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak férfiak lehetnek a...

Csak férfiak lehetnek a szabadkőműves páholyok tagjai?

Figyelt kérdés
Én úgy olvastam,hogy 24.életévét betöltött feddhetetlen erkölcsű férfiak . Én 25 éves nő vagyok, akit vonz ez a téma és az értékrendek is. Van jó állásom, pénzem, stb.

2012. aug. 24. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom Mo.-n léteznek-e, de másutt vannak női páholyok is. Sőt, a franciáknál univerzális páholyok is...


Sok sikert.

2012. aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm, én eddig csak hazai páholyokat néztem.

de köszönöm a válaszod.

2012. aug. 24. 10:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Először is zsidónak kell lenned, ahhoz hogy beléphess. Ráadásul tudod, hogy mit csinálnak ezek egyáltalán?
2012. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem kell zsidónak lennem (nem mindegyik tag az). ez a tévképzet azért van az emberekben, mert szinte mindegyik tag gazdag és egy gazdag ugyebár csakis zsidó lehet..
2012. aug. 24. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez téves. Volt olyan időszak a szk.-ség történetében, hogy zsidókat fel sem vettek. Mindemellett Fro.-ban muszlim szk.-ek is vannak. A gazdagság is egy előítélet: H. Truman is a testvériséghez tartozott, annak ellenére, hogy még főiskolai diplomája sem volt.
2012. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lalo5555 ***** válasza:

A következő linken találhatók meg a hazai páholyok nyilvános adatai: [link]


Nők számára a női és vegyes páholy jöhet szóba.

2012. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. aug. 24. 15:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is utánna olvastam a témának , így tisztázódott pár baromság . Egyébként én úgy tudom már csak meghívásos alapon léphetnek be új tagok . De te pontosan miért is akarsz szabadkőműves lenni ?
2012. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves 25 éves nő!

Az olvasható válaszok nem mindegyike adott Önnek kimerítő és hiteles választ. (Sőt némelyik válasz kifejezetten félrevezető volt.)

Az Önt érdeklő kérdésre az alábbi válasz adható: A szabadkőművesség eredetét illetően valóban a „szabad és jó erkölcsű” férfiakat tömörítette. Azonban a világ változik és immár a hölgyek is részt vehetnek a szabadkőműves munkában.


Amit világosan kell látnia: a szabadkőművesség "minden ember számára nyitott, függetlenül állampolgárságtól, fajtától, vallástól."

A Jászi Oszkár Páholy honlapján ez olvasható: ( [link]

"A szabadkőművesség célja, hogy „az egyesség központjává váljék, és eszköz igaz barátság kötésére olyan személyek között, kik nélküle örökös távolságban maradtak volna.”


Ma Magyarországon a hölgyek számára két lehetőség adott: Vagy a Francia Női Nagypáholyhoz tartozó Napraforgó páholyba kérik felvételüket, vagy csatlakoznak a Le Droit Humain Nemzetközi Vegyes Szabadkőműves Rendhez tartozó Tolerancia és Testvériség páholyhoz. Az első páholy tagjai kizárólag hölgyek, míg a második páholy u.n. vegyes páholy.

HA Ön valóban szabadkőműves szeretne lenni, javaslom, hogy a két páholyt keresse meg.


A legfontosabb feltétel a szabadkőművessé váláshoz az, hogy az ember becsületes és szabad legyen. De vannak más kritériumok is:

• a jelentkezőnek 21 (egyes páholyoknál 25) évnél idősebbnek kell lennie,

• késznek kell lennie arra, hogy időt szenteljen a páholymunkán való megjelenésre

• képesnek kell lennie arra, hogy szellemi munkát végezzen: ehhez nem kell diplomákkal rendelkezni, elegendő a szellemi nyitottság és érdeklődés

• rendszeresen kell tagdíjat fizetni.


További részletekért javaslom, hogy látogassa meg a [link] oldalt, illetve olvassa el az alábbi cikket:

[link] (Bár e cikk 2005-ös, de tartalma alapvetően ma is él.)

2012. szept. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!