Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Érdemes a jövőt nyugatra...

Érdemes a jövőt nyugatra tervezni?

Figyelt kérdés
Egyelőre úgy tervezem, hogy egyetem után valamelyik angolszász államban próbálnék szerencsét/telepednék le. Ellenben sok olyan hírt hallani, miszerint a nyugat befellegzőben van. (Kína, Latin-Amerika, Oroszország megerősödése) Szóval szerintetek érdemes efelé orientálódnom? Ha igen, melyik ország lenne a "megfelelő"?

2012. aug. 24. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Kína meggondolandó. Egy rokonomnak sikerült szerszámkészítés irányban elhelyezkedni és beilleszkedni. Ráadásul rengeteg komoly európai cég is keres oda európai munkatársakat.

És, ha még egy kicsi egzotikumra vágyik az ember én Indiát is meggondolnám, ott is sok az európai befektető.

2012. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
menj ki angliába arra jó h. megkeresd a jegyárát a tovább lépésre! :)
2012. aug. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

A nyugat nem fog összeomlani a következő pár évtizedben, ebben biztos vagyok. Válságok voltak és lesznek is, de pillanatfelvételek alapján csak felelőtlen emberek (mint pl. Orbán, Bogár stb.) kezdenek temetésbe. A vészmadarak riogathattak volna akár a 30-as években is ugyanezzel, aztán az utána következő évtizedek (különösen a 60-as évektől a 90-es évekig terjedő időszak) elég rendesen rácáfoltak erre.


Kína gazdasági ereje az olcsó munkaerőben és a tömeggyártásban nyilvánul meg, de mindezt sosem érte volna el a "hanyatló" nyugat nélkül. Nem innovációval, és helyi nagyágyúkkal tör az élvonalba, hanem arcátlan másolással, ha úgy tetszik, lopással. Ez a lendület pár éven belül szükségszerűen megtörik majd.


Az ambícióidat illetően azt tudom tanácsolni, hogy oda menj, ahol jól is érzed magadat, és nem okvetlenül oda, ahonnan a legtöbb pénzt reméled. A pénz nem minden. Én német területen élek tíz éve, mert személyiségemet, beállítottságomat tekintve ők állnak hozzám a legközelebb. Franciaországban pl. közel nem tudnék ennyire beilleszkedni, és kibontakozni, mert idegen tőlem a kultúrájuk. Kínában meg egyenesen beteg lennék, annyira nem az én világom...

2012. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Tetszik a hármas válaszoló elmélete, hogy a személyiségéhez illő kultúrát, nemzetet, társadalmat érdemes választani. Én egy kicsit hajlékonyabb vagyok ezen a téren. Élményekkel tölt el beépülni az idegen kultúrába, ilyen téren szeretem a változást.
2012. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Oroszországba és Kínába csak akkor érdemes menni , ha valami spéci diplomád van . Ha Európán belül szeretnél maradni , akkor tényleg Anglia , Németország , Ausztria , és a skandináv államok a legigéretesebbek . De tényleg a végzetséged számít leginkább , mert például Franciaországban is egyre nagyobb a bevándorlóellenesség , így takarítóként vagy hasonlóként messze nem biztos , hogy eltudsz helyezkedni . De jó ha , úgy tervezel ha itthon maradsz , akkor is tudjál kezdeni valamit magaddal.
2012. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen,ha nem szeretnéd hogy a gyerekeid nyomorúságban nőjjenek fel
2012. aug. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem. De mivel úgysem fogsz nekem hinni, nem is kezdem el részletezni.
2012. aug. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Oroszországból menekülnek az emberek miért lenne érdemes oda költözni?

Latin Amerika,Kína? Tipikus olyan országok ahol hatalmas a gazdasági és társadalmi szakadék

2012. aug. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kínában várják a nyugatikat nem tudás hanem a kapcsolataidat akarják .. ezért vagy számukra értékes!

Am meg menj oda hol jól érzed magad, próbáld ki mind a 2-t ... keleti gondolkodás, viselkedés közelebb van az átlag magyarhoz, mint a nyugati... Neked melyik a fontosabb az írásos megegyezés v. a szóbeli megállapodás? Keleten a szóbeli megállapodást már nem lehet fel rúgni (nem illik), nyugaton még lazán megteheted ...

2012. aug. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itthon kell a rendszerváltás,nem attól lesz jó,hogy a fél ország kiköltözik.
2013. jún. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!