Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek egálban van...

Szerintetek egálban van manapság Magyarországon a "zsidózás" és "nácizás" megítélése a közéletben és a mádiában?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Nincs. Míg nácizni dicsőségnek számít, aki zsidózik azt azonnal lenácizzák.
2012. aug. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Elsőnél a pont
2012. aug. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Zsidónak születnek emberek, a náciság viszont választás kérdése. Egyik esetben az etnikai hovatartozásba kötnek bele, a másik esetben pedig a választott politikai ideológiájába.


Amúgy egy komcsit sem hallottam még, hogy kikérje magának, hogy lekomcsizták. Vajon miért?

2012. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

"Zsidónak születnek emberek, a náciság viszont választás kérdése"


Tudom, hogy off, de az elvek soha nem választás kérdése. Ha valakitől azt a feladatot kapnád, hogy legyél náci, akkor meg tudnád oldani, vagy továbbra is demokrataként viselkednél/gondolkodnál? Hogyan tudhatnád meggyőzni magad arról, hogy amit gondolsz az nem úgy van ahogy gondolod? Vagy hogy mégnehezebb kérdést tegyek fel. Ha mondjuk ateista vagy, akkor meg tudod győzni magad, hogy hivő legyél?

2012. aug. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

tegnap ( 08-28 ) 19:02 -nél a pont.

Tehát mégegyszer: aki zsidózik, olyan, mintha "magyarozna", "németezne", stb

"a náciság viszont választás kérdése." " választott politikai ideológiájába" ehhez még hozzáteszem:


A náci ideológia EMBERTELEN, emberiség- és emberiESségellenes.


@ tegnap 19:12 :


"az elvek soha nem választás kérdése"


De. Lehet ugyan a környezet hatása, de azért van az embernek agya, hogy megfontolja, átgondolja amit lát, hall, hogy ellenôrizze a hallott, olvasott állításokat.


"Ha valakitől azt a feladatot kapnád, hogy legyél náci"


MInt mondtam ( nem csak én ) a nácizmus EMBERTELEN, az embertelen parancsot pedig a hatályos magyar és nemzetközi törvények szerint még a katonanak is KÖTELESSÉGE MEGTAGADNI. ( Ha jól tudom, az élete árán is. ) Civil számára pedig mindig van kiút. Pl azt feleli, igen aztán eltünik a feladatot adó közelébôl.

A megélhetési nácit sem mentheti semmi: az ember ( minden ember ) sok mindent képes megtanulni, valamiben csak talál rendes munkát.

2012. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha mondjuk ateista vagy, akkor meg tudod győzni magad, hogy hivő legyél?"


Elég sok ember van, akinek sikerült, ajánlom figyelmedbe Lee Strobel-t. Mondjuk csak elrettentő példaként. Vagy ott van Morvai Krisztina, akit nácinak semmiképpen sem neveznék, de elég érdekes politikai fordulatot vett. Jó, te gondolom arra célzol, hogy valaki nem saját akaratából, parancsra meg tudja-e változtatni a gondolkodásmódját. Nyilván nehezen,, és senkitől nem is várható el.

De én nem erről beszélek, hanem a származásról, ami a születéskor adott.

Senki sem születik ateistának vagy neokonzervatívnak, hanem számos (bármikor újragondolható) megfontolás alapján lesz az.

De aki cigánynak születik, az tehet bármit legfeljebb ha mindent belead akkor lehet belőle "egész rendes ember ahhoz képest, hogy cigány" (bár sapka ekkor is lesz rajta), de nem-cigány az életben nem lesz belőle.

2012. aug. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!