Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gázpisztolyt hogyan lehet...

Gázpisztolyt hogyan lehet szállítani?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni hogy biciklivel hogyan tudom szállítani hogy a rendőr ne kössön bele ?

2012. aug. 30. 19:30
 1/9 anonim válasza:
viselési engedéllyel, fegyvertokban, rejtve
2012. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engedély legyen nálad vagy valami igazoló papír róla. Tokba legyen, nem látható helyen, tár és lőszer elkülönítve.
2012. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy szállításhoz nem kell viselési engedély .

Egyébként arra gondoltam hogy a pisztoly övtokban az oldalamon van ( póló alatt ) és a tár pedig a zsebembe van ( megtöltve ) . Így vajon elfogadja a rendőr ?

2012. aug. 30. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:

"a pisztoly övtokban az oldalamon van ( póló alatt )"

Ezt hivják viselésnek..

2012. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat . Tehát akkor nem jó ahogy kitaláltam . Úgy hó lenne esetleg hogy dobozában van és zsebembe a tár ( szintén töltötten ) . Mivel amit találtam róla az úgy van írva , hogy külön helyen kell tartani a fegyvert és a lőszert . Példának az volt írva ,hogy a fegyver a kesztyűtartóban van a töltények vagy a tár a csomagtartóban . Ez így világos is csak azt nem tudom , hogy biciklivel hogyan valósítható meg .


Használni magánterületen szeretném ahol elég rossz a kerítés és a kóbor kutyák be tudnak jönni és volt már úgy hogy rám támadtak és és épphogy csak biciklivel el tudtam menekülni előlük . Ezért lenne jó ha gyorsan össze lehetne rakni .

2012. aug. 30. 19:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Elvileg a táskádban lehet gp, ahhoz nem kell engedély. Az engedély a viseléshez kell. A táskában szállítás valósul meg, amihez semmi nem kell.


Elvileg...


Gyakorlatilag ha nálad van és megtalálják, akkor szabálysértési eljárást indítanak ellened és még ki tudja, elő is állíthatnak.

2012. aug. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 20:32


Ha táskában hordja töltény nélkül akkor lehet nála ugyanis NEM viseli és NEM fogja megbüntetni rendőr!Akkor veheti elő ha töltött állapotban az oldalán hordja de amúgy is miért is állítana meg a rendőr és miért kutakodna a táskádban vagy a ruhád alatt?24 éves vok de engem sose állított meg egy rendőr se azzal a céllal hogy átvizsgálja a táskámat ruhámat se biciklivel se autóval?

2012. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 doboszoli ***** válasza:
Viselési engedély hiányában, "töltetlenül, elcsomagolva" szállítható.
2012. aug. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Viszont szállíthatod dobozban és ha nincs betárazva,de ha magadnál hordod az már viselés :D
2012. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!