Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy volt a harmincas...

Igaz az, hogy volt a harmincas évekbeli Amerikában németellenes propaganda?

Figyelt kérdés

Sokan szoktak a Jud süss című filmre hivatkozni, mint náci propagandafilmre. Én is láttam már, de pár momentumot (pl. a zsidók lepatkányozása) leszámítva szerintem nem annyira durva, mint korábban gondoltam.


Illetve úgy tudom a film alapötlete - a gazdag zsidók szerepének bemutatása a történelemben - egy Hollywoodi fim volt,ami a Rotschild családról szólt, hogy hogy gazdagodtak meg meg kufárkodtak, csak erről nem szoktak már manapság beszélni.


Illetve több forrást olvastam már, hogy a new yorki gazdag zsidó bankárok által is finanszírozott cikkek jelentek meg new yorki újságokban , illetve egy később betiltott könyvet is kiadtak, amik arról értekeztek, hogy a németek ellenségnek számítanak, be lehetne őket olvasztani más nemzetekbe, kiszámolták, hogy hány generáció alatt tünnének el ...stb.


Szóval hogy a gazdag zsidó származású pénzemberek is propagandát folytattak a németekkel szemben.


Tulajdonképpen mi ezekből az igaz ?


2012. szept. 4. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

"Illetve több forrást olvastam már, hogy a..."


Szerintem kezdetnek rakd be ezeket a forrásokat.


Mert vagy egy tucat egyetértő választ fogsz kapni, meg youtube linket ahol valaki ezzel egyetértő magyarázatot mond de bizonyítékot 99.9%-ban biztos vagyok hogy nem nagyon fogsz kapni...


Persze lehet hogy folytattak ilyen propagandát csak az "ezzel foglalkozó" és "ez iránt érdeklődő" magyarok nagy részének halvány gőze sincs az egészről csak mondogatja a lőzungokat...

2012. szept. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én csak az első világháború végéről tudok ilyet.


Forrás:

The eradication of German culture in the United States, 1917-1918 - Erik Kirschbaum

[link]

2012. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Te most az 1933-as német hadüzenetre gondolsz ?


"Németország a judaizmus ellensége és halálos gyűlölettel kell üldözni. A judaizmus célja ma: könyörtelen kampány valamennyi német ellen és a német nemzet teljes megsemmisítése. Követeljük a kereskedelem blokádját, a nyersanyagok importjának teljes leállítását és minden német, asszony és gyermekkel szembeni megtorlást." (A. Kulischer, amerikai zsidó professzor, 1937.október)

itt vannak az idézetek a zsidóktól, hogy éreznek a németekről és nem csodálom, hogy a németek nem csípték őket.

[link]

A propaganda azért volt, hogy a németországi zsidók minél rosszabbul érezzék ott magukat és késztetve legyenek áttelepülni Palesztinába.

2012. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A németeknek küldött 1933-as zsidó hadüzenetről van szó, bocs.
2012. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Arra lettem volna kíváncsí, hogy ha közvéleménykutatást tartottak volna az amerikai zsidók között, hogy miért gyűlölik a németeket, akkor mit válaszoltak volna ?

Akkor 1933-ban még nem történt semmi olyan ugyanis, ami miatt haragudniuk kellett volna.

2012. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia !


Igen, köszi, asszem erre is gondoltam ! Tegnap próbáltam keresni a neten, hogy hol olvashattam ezekről a dolgokról, de nem találtam semmit, viszont emlékszem, hogy 2-3 helyen olvastam már ilyesmikről, meg arról a betiltott könyvről is - a németeket be akarták volna olvasztani más nemzetekbe.


A hollywoodi film pedig, ami elvielg ihlette a Jud Süss-t, az ez :


http://www.youtube.com/watch?v=rbh2E7LZ7C8


Rotschild háza.

2012. szept. 5. 19:59
 7/8 A kérdező kommentje:

Amúgy én is pont ezekre a dolgokra vagyok kíváncsi, amiket te is írsz, hogy miért utálták őket.

Eléggé el vannak hallgatva ezek a dolgok.

2012. szept. 5. 20:46
 8/8 A kérdező kommentje:

Megtaláltam az egyiket :


1. [link]


2. [link]


"Theodore Nathan Kaufman amerikai üzletember a szerzője annak a könyvecskének, amely a Germany Must Perish! (Németországnak pusztulnia kell!) címmel 1940 végén vagy 1941 elején jelent meg Newarkban. Kaufman New York Manhattan nevű városrészében született, zsidó üzletember volt és ő töltötte be az American Federation for Peace (Amerikai Békeszövetség) nevű szervezet elnöki tisztét. A 96 oldalnyi könyvecske 25 centbe került és New Jerseyben működő Argyle Press jelentette meg. Hamarosan megjelent a könyv második kiadása is és a posta útján széles körben terjesztették.


Kaufman azt javasolja, hogy Németország teljes lakosságát szisztematikusan sterilizálni kell. Ennek a javaslatnak az amerikai sajtó széleskörű nyilvánosságot adott. A Time magazin 1941. március 24-i számában Kaufman tervét szenzációs elképzelésnek nevezte. A Washington Post azt írta róla, hogy egy provokatív elmélet, amit rendkívül érdekesen tálaltak. A New York Times fennkölt humanizmussal írta róla: „Az állandó béke terve a civilizált népek körében.” A Phildelphia Record című lap úgy kommentálta, hogy őszintén mutatja be a náci lélek sötét mélységeit."


"Kaufman ezután leírja e megsemmisítés forgatókönyvét. Németország elveszítette a háborút, békét kér. A győztes nép erkölcsi imperatívusza, hogy Németország örökre megsemmisüljön, ezért a háború utáni döntéshozóknak el kell rendelniük a németek tömeges sterilizálását, mert az a legjobb eszköz a végleges eltávolításukra. E célból


1. Azonnal és teljesen le kell fegyverezni a német hadsereget és valamennyi fegyverzetet el kell távolítani Németországból.


2. Valamennyi német nehézipari és közszolgáltató üzemet erős őrizettel kell ellátni és az üzemek dolgozóit ki kell cserélni a győztes szövetséges államok munkásaival.


3. A német hadsereget csoportokra kell felosztani és erősen őrzött területekre kell szállítani, ahol rövid úton végrehajtják rajtuk a sterilizációt.


4. A polgári lakosságot, mind a férfiakat, mind a nőket, úgy kell elosztani területi szektorokként, hogy végre lehessen rajtuk hajtani a sterilizációt.


5. Miután végrehajtották a sterilizációt a német hadsereg tagjain, a katonákat munkaosztagokba kell átcsoportosítani, és velük kell felépíttetni azokat a városokat, amelyeket ők romboltak le.


6. Németországot fel kell darabolni, és területét szét kell osztani. A mellékelt térkép eligazít a lehetséges területi kiigazításokról, amelyekre Németország teljes eltüntetésével kapcsolatban szükség van.


7. Korlátozni kell a német polgári személyek utazását egészen addig, amíg valamennyin végre nem hajtják a sterilizációt.


8. A német lakosságot kényszeríteni kell, hogy a számára kijelölt területeken megtanulja a helyi nyelvet és egy éven belül valamennyi könyv, újság és más sajtótermék német nyelvű kiadását meg kell szüntetni. Ugyancsak korlátozni kell a német nyelvű rádióadásokat, és fel kell számolni a német nyelvű iskolákat.


9. Egyetlen kivételként az általános sterilizáció szigorú végrehajtása alól a Kaufman-terv lehetővé teszi, hogy azok a németek elkerüljék a sterilizációt, akiknek valamelyik győztes országban rokonai élnek, akikhez kivándorolhatnak, és akik pénzügyi felelősséget vállalnak eltartásukért és erkölcsi magatartásukért."



Mit gondoltok erről?

2012. szept. 14. 03:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!