Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi legális és mi nem, avagy...

Mi legális és mi nem, avagy mit tehetünk a cigányok ellen?

Figyelt kérdés

A szomszédunkba költözött egy 4 gyermekes cigány család,eddig nem volt velük semi bajunk,azonban egy hete lopják a burgonyánkat.Az első 8 bokornál még nem szóltunk,bár anyu már akkor is ideges volt,ám ma reggel látta,hogy megint 10 bokrot kiástak.Anyut persze megütötte a guta,nem is azért mert ellopták,nah jó ez túlzás mert ez is közrejátszott,hanem azért mert szenvedett vele,ugye elásta,kapálta stb.Nem ebből élünk van pénzünk venni is zöldséget,de mivel kertvárosban lakunk így olcsóbb és praktikusabb is.A kert el van kerítve végig széltében hosszában,csak hát egy bibi van.2 családi házunk van és ez a kert a másik házunkhoz tartozik,amiben nem lakunk,ergo nem is tudunk hajnalbn kimászni vagy csak meghallani éjjel ha másznak át,márpedig át másznak simán mert a közvetlen szomszédunk és köztük nincs kerítés.


Én személy szerint egy kicsit megijedtem ma,mert nagyanyám átment hozzájuk ,vagyis a tulajt kihvta,aztán az elkezdett pattogni,végül a cigány asszony is kijött,mamám meg beszült,hogy ha mégegyszer átmennek ott maradnak(persze nem gondolta ezt komolyan,mit csinálna,eldádázná őket?XD)a nő meg beszaladt,ergo valszeg ők voltak,azért én kicsit megijedtem,mert elég nagydarab a pasi,én meg most mennék akciózni és akkor itt jön a kérdés


mit tehetek meg legálisan és mit nem.Arra gondoltam,hogy kiteszek egy táblát,hogy áram van a kerítésbe vezetve,meg teszek rá olyan izét,nem tudom mi annak a neve,amivel összecsiptetik az áramköröket,aztán behúzok valami drótot,hadd higyjék azt,hogy áram van benne.

Mit lehet még tenni?Mer a rendőrségnek ugye felesleges szólni.A szöges drótra gondoltam még ,de hát biztos átmásznak azon is amilyen ravaszak.Mit lehet még tenni ami legális?

Várom az ötleteket,de tényleg csak olyat ami hazsnos és én is megtudom csinálni,mert lány vagyok:DD


2009. júl. 29. 10:24
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
75%

Szia, sajnos nem tudok ötletet mondani, de dícséretes, hogy tenni akarsz valamit (pláne lány létedre)! Sok sikert hozzá, és ha van valami fejlemény, akkor írd meg légyszíves!

(Lehet mégis van valami: Próbáld meg lefényképezni, amikor lopnak, és kiabáld oda, hogy ha nem szoknak le róla, akkor megy a bizonyíték a rendőrségre. Nem tudom sajnos :S Mert lehet tényleg tojna rá a rendőrség... De egy próbát megérhet)

2009. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim válasza:
84%

Szerintem ez a csapda a kerítéssel felesleges,rájönnek,hogy nincs benne áram.Ha meg lenne és lopás közben megrázná őket,te szívnád meg...:S


Én ha a kertünkben meglátnék egy vadidegent lopni,vagy az én birtokomon biztos rálőnék gázpisztollyal vagy leütném valamivel,de mivel szomszédok elég necces lesz utána az élet....ráadásul még cigányok is.

2009. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

A lefényképezéssel a baj,hogy éjjel lopnak és ez a másik házunknál van,szal azért ott dekkolni egész éjszaka,elég necces....megfagyni nem szeretnék,ennyit nem ér a krumpli:S


Azért köszönöm és várom a további válaszokat:)

2009. júl. 29. 10:40
 4/47 anonim ***** válasza:
83%
Az az igazság nem tudsz mit tenni ellenük!Bár én már láttam olyat ,hogy a kert 2 keritésel volt bekeritve köztük meg véreb kutyák.oda nem nagyon másznak be a tolvajok!:D
2009. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
83%

Térfigyelő kamera, a kertbe mozgásérzékelő szirénához kötve. Ha átjönnek, megszólal a sziréna és valószínűleg futnak vissza a házukba. Néhány házőrző sem rossz ötlet szerintem.


Ez a legális része.


Illegálisan jöhet taposóakna, elektromos kerítés, medvecsapda, stb. XD

2009. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
58%

Én cigány vagyok. Sosem loptam. Nem is kötök bűnügyeket etnikumokhoz, fajhoz stb... Az írásod szerint csak feltételezed, hogy a szomszédaid voltak, de van némi gyanúd és fontosnak tartod a származásukat is.


A legjobb szerintem, ha egy haragos kutyát tartasz ott, bárki legyen a tolvaj. A romák különben többnyire félnek a kutyáktól. :))

2009. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Nah ez az,ezekre már én is gondoltam,a vérebek,hát nem akarom nagyon őket,mert van egy édes kutyusom épp elég ő:D

Attól félek,hogy idővel nemcsak a burgonyát fogják lopni,hanem a kecskéinket is,merthogy azok is vannak,tejet mondjuk nem tudnak szerválni tőlük,mert hobbi állatok,szóval ők olyanok nekünk mint a kutyák és a macskák..


Gondoltam még valamire,csak azzal is bebukhatok,ha azt mondjátok illegális,nem csinálom meg.


Szóval ismerőstől hallottuk,ő régen ezt csinálta mert neki is kiásták a burgiját.Szóval ő a fába szöget vert és azt beásta a földbe.Aztán az öreg cigány bele is lépett,lebukott,járhatott a sebészetre.Azért azt nem akarom,hogy vérmérgezést kapjanak,szóval egy jó kis alkoholos fertőtlenítés megy az új nem rozsdás szögekre...De ha ezt nem szabad akkor nem csinálom.Balhét nem akarok annyit nem ér.Aztán meg lehet majd meglincslenek minket.

Mellesleg ha kértek volna mi szívesen adunk nekik.Anyu régen a kisboltban dolgozott és itt régen sok volt a cigány.Mindegyik szeretett minket,mert adtunk nekik ruhát stb sőt még amikor meg akartak lopni az elvetemültek k mentek őket megverniXD,De hát ők már elköltöztek:S

2009. júl. 29. 11:05
 8/47 anonim ***** válasza:
37%

Ja, és nem a cigányok ellen kell tenni, hanem olyan emberek ellen, akik lopnak.

Én sem magyarnak adtam most tanácsot, hanem olyannak, akit megloptak.

Ha áramot vezetsz a kerítésbe, azzal sokkal súlyosabb bűncselekményt valósítasz meg, mint a krumpli lopás. Meg is halhat bárki.

2009. júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Ne,ne érts félre,nem faji vitát akarok én itt robbantani.A lejobb barátom cigány volt és jártam is már cigánnyal,nem lehet azt mondani rám,hogy utálom őket.De ezek mocskos büdös,lopós romák,akik egyáltalán nem tisztességesek.Nem kötök én fajhoz semmit,ha magyar csinálta volna,vagy román,szlovák akkor ugyanezt mondtam volna rá,nem vagyok én rasszista,sőt még védem is őket,csak fáj ha így hátba döfnek...
2009. júl. 29. 11:08
 10/47 anonim ***** válasza:
65%
Semmit nem tudsz tenni, max amit már javasoltak, hogy vegyetek egy jó házőrző kutyát. Nekünk van mozgásérzékelős riasztónk, ami néhány ezer ft. Fordítsátok a kerítés felé és kapcsoljátok be éjszakára. Remélem összeszarják magukat a r.o.h.a.d.é.k.o.k a hangjától. Sajnos mindent megtehetnek, ha teszel valamit ellenük, akkor Te húzod a rövidebbet. Egyébként is csak gyerekcsíny amit csinálnak, nem?
2009. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!