Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Anyagot keresek a következő...

Anyagot keresek a következő témában: Szabadpénz. Ha valakinek van valamilyen anyaga ebben a témában legyen szíves ossza meg velem?

Figyelt kérdés

Eddig csak Gesell és Síklaky művét találtam ebben a témában, de úgy olvastam (nem emlékszem hol), hogy valahol jelenleg is használjak. De bármi más is érdekel,pl: vannak e egyéb hatásai-e?

Én még kritikai véleményt sem találtam róla sehol. Ha valaki tud olyat legyen szíves ossza meg velem.

Köszönöm!



2012. szept. 12. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

De ilyen volt Rentenmark is.

Remélem, erre gondoltál.

2012. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szuperpocok ***** válasza:

Az egésznek a kitalálója valóban Silvio Gesell.

Az ő gondolatai megoldást jelentenének a jelenlegi pénzügyi válságra.

Ajánlom még neked Gustav Ruhland professzort is.

Az öreg írt egy háromkötetes könyvet arról, hogy mi okozta a régi nagy birodalmak bukását. Három kötetes könyvei során 22 magas civilizációt vizsgált meg és végül arra jutott, hogy a nagyobb birodalmakban a törvényszerű bukást a pénzrendszer elrohadása okozta. A kamatszedés, és a pénzkibocsátás magántulajdonlása.


Nézz még utána a "telepes cédulának" is. Amerikában használták még a gyarmati időkben.

2013. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!