Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz hogy az első...

Szerintetek igaz hogy az első világháborút a Monarchia eltörlése miatt robbantották ki?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 21:45
 1/9 rémuralom ***** válasza:
79%
Nyilván. A Monarchia kirobbantotta az első világháborút, hogy eltörölje önmagát. Teljesen egyértelmű, nem is értem, hogy nem jutott eszünkbe.
2012. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Igen. A monarchia nem csak úgy magától robbantotta ki ..
2012. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 rémuralom ***** válasza:
78%
Persze, hogy nem magától. A vásár kettőn áll. Viszont annyira fogalmatlanok talán nem voltak, hogy ők maguk indítsák meg a végzetükhöz vezető háborút. Más kérdés, hogy a Monarchiának az első világháború nélkül is meg lettek volna számlálva a napjai, a széthullás folyamatát a háború nem megindította, csak felgyorsította.
2012. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
A Monarchia világháború nélkül is széthullott volna előbb-utóbb. Háború nélkül inkább utóbb.
2012. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Elnézést nem néztem meg az előttem válaszolót így lényegében ugyan azt írtam le.
2012. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Jah mert csóró középfölde szétrobbantásából akkorát profitált a világ nem? Az helyzet, hogy az első vh kirobbanása inkább a gyarmatok körüli mizéria miatt volt, mert mindenki a stratégiailag fontos helyeket meg akarta szerezni. Az antant oldaláról a legnagyobb cél a németek meggyengítése volt, mert kezdtek nagyon meglódulni minden oldalról, mi meg csak áldozatok voltunk mert szokás szerint rossz helyre tettük a seggünket.
2012. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

A nacionalizmus erősödésével úgyis széthullott volna!

Persze ezt csak utólag látjuk(nah jó, már aki látja...).

Jugoszláviát is egy ideig össze lehetett tartani de aztán szétrobbant!


Ha nincs VH akkor lett volna egy véres polgárháború és úgy szakad szét...

És bármit lehet feltételezni hogy hogyan jártunk volna jobban de az csak feltételezés marad...


Bár akkor meg a polgárháborúba szállt volna be mindenki.


Ja és elegem van már hogy lassan a tatárjárást is titkos összeesküvések vagy cionista terve részeként állítják be páran...

2012. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
Igen. Amelyik monarchiát nem vittel el az első, azt már a második világháború elvitte.
2012. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
ferenc ferdinánd megölése miatt robbant ultimátumot küldött az o.m.m szerbiának, akik persze nem teljesítették, ezért hadat üzentünk, viszont a szövetségek miatt pár nap alapp egész európa hadban állt. amit mondad, szerintem egy hülyeség.
2012. szept. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!