Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a kommunisták...

Mi a különbség a kommunisták és a szociáldemokraták között?

Figyelt kérdés
A Magyar Tanácsköztársaságról tanulok épp, és hiányoznak ilyen alapvető ismereteim.

2012. okt. 18. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ua.

Csak régen így hívták, most meg úgy.

2012. okt. 19. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvi, ideológiai síkon röviden összefoglalom a hasonlóságokat, amik persze a gyakorlatban néha máshogy néztek ki:


Közös vonások: erős állami beleszólás a gazdaságba; a szegényekkel, de pláne a munkásokkal felvállalt érdekközösség; internacionalista, nemzeteken túllépő gondolkodás; az emberek egyenjogúsága...


Különbség: A kommunizmus utópia, melyre a kommunisták törekszenek, a "társadalmi evolúció vége". A szocdemek ilyen magasztos célokat nem fogalmaznak meg:)

A szocdemek hisznek abban, hogy a nép kell, hogy válassza azt, aki hatalmon van, a kommunisták nem, ők a proletárdiktatúrában hisznek, egy élcsapattal, aki majd jobban tudja, mi a jó az embereknek.

A szocdemek hisznek az emberi jogokban, a kommunisták veszélyes, bomlasztó gondolatnak tartják őket.


Az első válaszoló szerintem a gyakorlatra gondold cinikusan, mert a kommunizmus gyakorlatilag egyet sem valósított meg a saját elvei közül, a szocdemek egy része (a rendszerváltás után legalábbis) pedig elég méltatlanul politizált.

Ennek ellenére elég aljas dolog volt, hogy most tanulod a témát, és máris megpróbál politikai jelszavakkal tömni, mielőtt kialakulhatna a saját véleményed.

2012. okt. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én arra gondoltam, h közel állnak egymáshoz.
2012. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Két külön eszme nincs sok közük egymáshoz
2019. jan. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!