Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországnak mennyi az...

Magyarországnak mennyi az össz cigány lakossága?

Figyelt kérdés
2012. okt. 20. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontos adat nincsen, csak becslések vannak. Egyesek szerint olyan 1 millió körölre tehető a számuk, de nagyon eltérnek a vélekedések. Pár éve hallottam én ez az 1 milliót, azóta akár több is lehet, de nem akarok számokkal dobálózni.

Viszont a néhány százezres adatok biztos, hogy valótlanságok. Igazából majdnem mindenhol megtalálhatóak, már vannak színtiszta cigánylakta települések is. Borsodban nem egy iskola van olyan, ahova csak cigány gyerek jár szinte. És ha a létszámukról van szó, akkor figyelembe kell venni, hogy mivel náluk magas a gyerekvállalási hajlandóság, ezért az folyamatosan nő. Most úgy képzeld el, hogy a magyarság létszáma már csökkenő tendenciát mutat egy jó ideje, de mindezt úgy, hogy cigány asszonyoknál a 6-7-8 gyerek sem elképzelhetetlen.

2012. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos népszámlálási adat a 250ezer kb.

Ugyanakkor a hozzáértők szerint minimum 500ezer, maximum 1 millió. De utóbbiba már benne vannak a vegyes házasságok gyerekei vagyis akik származásilag félig cigányok is.

A reális a kb 700-800ezer.

2012. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Roma vezetők nagy mellénnyel szokták hangoztatni, hogy kétmilliós cigányság él az országban.


A 7-800 ezres adatokat azért nem tartom reálisnak, mert egyszerűen képtelenség lenne, hogy az utcán ennyi kisebbségivel fussak össze. (Átlagos város, átlagos környékén.)


Tényleges adatokat szerintem soha nem fogunk kapni, mert soha nem fogja magát minden kisebbségi származású ember kisebbséginek is vallani (magyarán mondva sokan letagadják inkább).

2012. okt. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az MTA-nak volt egy kutatása 1998-ban vagy '99-ben, akkor volt 600 ezer, ebből szokták előrevetíteni a természetes szaporulat alapján, és így jön ki a közkeletű 8-900 ezres becslés.
2012. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, erről jut eszembe, 1 éve volt népszámlálás, meg kéne nézni, akkor hányan vallották magukat cigánynak. Valaki tudja esetleg hol lehet utána járni ennek?
2012. okt. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ja, erről jut eszembe, 1 éve volt népszámlálás, meg kéne nézni, akkor hányan vallották magukat cigánynak. Valaki tudja esetleg hol lehet utána járni ennek?"


Ez a hivatalos 270.000-es adat.

2012. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ma 15:45


Hát lehet hogy hivatalos,de hogy nem annyi abba biztos vagyok..én utánna néztem valahol és ár nem hivatalos volt de ott 600-700 ezret említettek,de hallottam már olyanról is hogy 1 millió felett lehet a tényleges össz szám..szóval nem tudom..

2012. okt. 21. 15:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Papíron kb 300 ezer , a valóságban kb. 700 ezer körül , de ha beleszámoljuk a félvéreket és a közéjük házasodott magyarokat akik őket erősítik és ugyanúgy élnek viselkednek stb . nagyjából 1 millió körül .
2012. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A " papíron " szó alatt azt értem , hogy aki a népszámláláskor annak vallja magát .
2012. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a 270 000 régi adat, engem mostani érdekelne.
2012. okt. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!