Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a bevándorlóknak nem jó...

Ha a bevándorlóknak nem jó abban az országban amit választottak akkor miért nem állnak tovább?

Figyelt kérdés

Ez a kérdésem több dologra is kiterjed a bevándorlókkal kapcsolatosan.


Én nem tudom megérteni,például ott egy afrikai.Átmegy Franciaországba ahol "dolgozik" eközben tönkreteszi egy környék hírnevét a kultúrájával.Továbbá a vele együtt érkező többi bevándorlóval történetesen a semmittevés mellett rablással esetleg gyilkolással és hasonló a dolgozó polgárokra nézve kártékony tevékenységeket végeznek.

Ezek után a normális emberek feldühödnek ,hogy ezek mit képzelnek magukról,hogy idejönnek és ezt művelik.Na ekkor mindenki ártatlan lesz ,hogy ő soha nem követett el semmi bűncselekményt és,hogy őt gyűlölik a vallása vagy a bőrszíne miatt(Ez mondjuk idehaza is ismerős)

Aztán folyamatosan panaszkodnak,hogy nekik itt milyen szar,utálják őket pedig ők is emberek és őket is el kell fogadni, de eközben nem tudnak betartani alapvető dolgokat, mint például ne lopj, ne rongálj meg hasonlók.

Nem tudom megérteni,hogy akkor miért nem állnak tovább?Hisz semmi sem köti őket ahhoz a földhöz, nem úgy mint ide a romákat hisz ők (sajnos) ide születtek itt élt az anyja az apja a nagyapja stb...de egy afrikai menekült miért nem megy haza vagy át egy másik országba?Hazamenni mindig hazatud és ott legalább nem utálják.De értem én,ott nem olyan jó az élet...de Franciaországban kapott egy jobb életet ami ugyan nem tökéletes ,de jobb és ennek örülhetne...ráadásul a rasszizmust is ők provokálják ki ami tulajdonképpen nem is rasszizmus hisz gondolom ott sem a bőrszín a mérvadó (mint ahogy ezt sokan hiszik) hanem az életvitel az igazi probléma.Amin csakis ő tud változtatni.

Ugyan ez egy muzulmánnal.Ha abban az országban nem lehet úgy járkálni,hogy bebugyolálom magam mindenféle cuccba és csak a szemem látszik ki,akkor azt fogadja el vagy ne menjen oda...hisz ő egy vendég ott, és szerintem nem a vendéglátónak kell alkalmazkodnia az amúgy hívatlan vendégekhez.

Én elhiszem,hogy neki az élete a vallás, de akkor maradjon ott ahol ezt folytathatja.



2012. nov. 1. 22:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Van akik tovább állnak, van akik maradnak.

Attól még, hogy bevándorlók vagy azok leszármazottjai lehetnek elégedetlenek a helyzetükkel és a rendszerrel.

Magyarországon az őshonos magyarság körében is sok az elégedetlen és vannak akik inkább más országba költöznek.


Inkább a befogadó állam feladata a bevándorlók megszűrése, nem lehet a bevándorlókra bízni, hogy csak oda menjenek, ahol biztosan jól be fognak tudni illeszkedni.

2012. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!