Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kell a minisztereknek...

Miért kell a minisztereknek annyit utazgatni, amikor már lehet video konferenciát is tartani?

Figyelt kérdés
Hogy lehet, hogy nem élnek az internet adta lehetőségekkel és milliárdokat költenek utazásra?
2012. dec. 6. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a videókonferencia a politikusnak ingyen van és így lehetetlenség költségtérítést kérni rá!!

Ugya 2006-ban Lázár volt aki aszem 17 milliót számolt el EGYETLEN évre költségtérítésként!


Ja mert persze ezt a pénzt BEMONDÁSRA kapja a képviselő és semmi számlát nem kell róla hozni!!

Lázár meg a sok utazásával indokolta a dolgot...


Ha használnák a videókonferenciát, hirtelen kevesebb indok lenne sok millió felvételére!

2012. dec. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos a kérdés. Hogy miért utaznak? Mert szeretnek utazni, mert ingyen, sőt külföldre busás napidíjak mellett utazhatnak, és mert megtehetik. Ez egyébként nem csak magyar jelenség.
2012. dec. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért jársz társaságba, ha neked és a haverjaidnak is van skype-ja.? Pedig amiről beszéltek, nem feltétlenül van hatással több millió emberre.


Vannak esetek, amikor nincs szükség a személyes találkozásra, mégis megteszik. Ezt nevezik szükségtelen kivételnek.

2012. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A politikusok többsége még az akkumulátort is kiveszi a mobiltelefonjából, ha bizalmas keretek között beszél! Nemhogy videokonferencia... ez a kockázatát tekintve egyenlő lenne a politikai öngyilkossággal.


(megjegyzés: soha nem költöttek utazásra milliárdokat, csak tízmilliókat.)

2012. dec. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4: Ki kell hogy ábrándítsalak. Én dolgoztam ilyen "bizalmas" helyen, és napi szinten voltak videókonferenciák.
2012. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én már több, mint 10 éve multinál dolgozok, több cégnél is megfordultam. Mi rendszeresen használjuk a konferenciás megoldásokat, de vannak olyan helyzetek, amikor egyszerűen szükséges a személyes találkozás. A későbbi közös munkát is megkönnyíti, ha személyesen is ismered a másikat.
2012. dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

8,4 milliárd Ft a keretösszeg két évre, eddig 3 évre volt ennyi:

[link]


Én meg nem tudom még a családomat sem meglátogatni, mert a BKV is sokba kerül a fizetésemhez képest.

2012. dec. 6. 14:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban. Nem akarok nagyon beszólni annak aki szerint nem milliárdos összegekről van szó de érdemes lenne utánagondolnia hogy jó helyről szerzi-e be au információit mert bizony sok képviselő pont az utazásai miatt béreltet plusz lakást és fizettet horribilis benzinpénzt. Utóbbiról ugye nem kell számla csak hivatkozási alap. Előbbit mivel bérlik így be kell írni így azokról tudunk...


Én hosszú ideig dolgoztam multinál és aláírom hogy bizonyos munkaköröknél vagy helyzeteknél igenis fontos a személyes jelenlét!

Viszont az esetek 95%-ban telefonkonferenciával vagy videókonferenciával oldottuk meg a dolgot! fenékbe is rugtak volna ha a malmői vagy hanburgi részleggel személyesen akartam volna mindent megtárgyalni! Pláne napi szinten :))


és a biztonságos videókonferencia "filléres" dolog az utazgatáshoz képest!

Ha meg valaki magnót visz a tárgyalásra akkor hulla mindegy miként beszélnek...

Ha meg hekkelésre gondolnánk... Nos egy hekker könnyedén betör a személyes gépére és durvább anyagot szed le ha akar.


De térjenek át a képviselők a TÉTELES és számlás költségtérítésre!!! Higgyétek el hirtelen kiderülne hogy tized annyit utazgatnak és költekeznek... És hirtelen már egyszerűbb lesz videókonferenciát tartani mint valóságban utazgatni amivel elmegy az idejük és nem is nyereséges hisz csak a valós benzinfogyasztást kapják vissza!!

2012. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ugya 2006-ban Lázár volt aki aszem 17 milliót számolt el EGYETLEN évre költségtérítésként!


Ja mert persze ezt a pénzt BEMONDÁSRA kapja a képviselő és semmi számlát nem kell róla hozni!!

Lázár meg a sok utazásával indokolta a dolgot..."


Ebből a 2006-os dátum a legérdekesebb. Ebből is látszik, hiába szidják egymást a pártok, de ha a képviselőik zsebének megtöméséről van szó, akkor nagyon is jó barátok lesznek hirtelen...

2012. dec. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!