Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Külföldivel házasság? Munka?

Külföldivel házasság? Munka?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve lakok külföldi barátommal, EU-s országból való. Munkát nem találunk, de még a fővárosban sem, állandóan a lakcímkártyára hivatkoznak, ami nincs neki. De miért nem ad egy munkáltató sem egy szándéknyilatkozatot ezzel kapcsolatban? Ha nincs munka, nem kap lakcímkártyát és fordítva.


Házasság lehetséges lehet ilyen esetben? Lakcímkártya nélkül?


Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve, már egy csomó hivatalt bejártam de mindenhol mást mondanak.



2012. dec. 12. 20:54
 1/5 Komplikato ***** válasza:
Lakcímkártyához egy bejelentett lakcím kéne, bejelentkezéshez meg a lakó ingatlan tulajdonosának a beleegyezése, már ha nem saját. Ez nem megoldható?
2012. dec. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbálkoztunk már ezzel is, de nem ment ilyen gördülékenyen...és a végén megint a munkánál kötöttünk ki. Befogadó nyilatkozatot kértek.
2012. dec. 13. 16:51
 3/5 anonim válasza:
Szia! Tudom nagyon régen tetted fel a kérdést, de gondoltam megkérdezem, hogy mi újság veletek? Nekem is külföldi a párom, de egy hét alatt mindent elintéztünk, lakcímkártya, TAJ-kártya, adókártya, EU-s regisztrációs kártya, és csak ezután találtunk neki munkát. Majd írd meg, hogy mi van veletek :)
2016. jan. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hihi! Koszi, hogy irtal!

Felkoltoztunk Pestre, ahol a fonok segitsegevel eloszerzodes reven kapta meg a lakcim-,ado-es EUkartyat. De tenyleg nehezen ment fonok nelkul. Nem is ertem, Nektek hogy sikerult szerzodes nelkul lakcimet kapni.

2016. jan. 23. 18:18
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok!

A barátom harmadik országbeli, itt tanul Magyarországon 2 éve, márcsak egy féléve van és befejezi a mester szakot és lejár a tanulói vízuma. Munkát keres már régóta, de sosem veszik fel, mert a munkáltatónak többet kellene adóznia rá.

Hogyan lehetne megoldani? Házassággal?


Válaszokat előre is köszönöm!

2023. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!