Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az a HSR-körlet a BV-intéze...

Mi az a HSR-körlet a BV-intézetekben?

Figyelt kérdés
Konkrétan Szegeden van ilyen, ha jól tudom.
2009. aug. 23. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Az életfogytig tartó szabadságvesztés-büntetésüket töltő fogvatartottak egy részének elhelyezése a Szegedi, a Budapesti, a Váci és a Sopronkőhidai Fegyház és Börtönben történik. Szegeden alakították ki a hosszú időtartamú szabadságvesztésre ítéltek speciális rezsimű (HSR) új körletrészét 2005 októberében.


A körlet működési rendszerét egy büntetés-végrehajtási szakemberekből álló munkacsoport dolgozta ki. Figyelembe vették az eddigi hosszú tartamú szabadságvesztésüket töltő elítéltek nevelése, kezelése, biztonságos foglalkoztatása során keletkezett tapasztalatokat és a külföldi börtönökből szerzett ismereteket.

A HSR-körletet úgy kell elképzelni, mint "fegyházat a fegyházban". Az élet meghatározott napirend szerint történik. A munkába állított fogvatartottak napközben dolgoznak (zárkában), a szabadidejüket a körleten belül töltik. Van konditerem, tévészoba, pingpongasztal. A sétájukat is a többi rabtól elkülönített, vastag ráccsal határolt parányi tetőteraszon végzik.


A körletet soha nem hagyják el. Ide jön az orvos, ha a fogvatartott beteg, a pedagógus és a pszichológus szintén. Az egyházak is itt végzik a lelki gondozást, a könyvtáros ide hozza a könyveket, itt vehetik át a börtön üzletéből megrendelt dolgokat. Tehát az ide helyezett fogvatartott csak különleges alkalmakkor, például legfeljebb a karácsonyi ünnepen vehet részt a fegyház egészének életében. "


Beírtam a Google-be, hogy "HSR-körlet", azt hiszem a második linkre kattintva adta ki........

2009. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is ott kerestem először, ugyanígy, csak nem vettem észre ezek szerint. Köszönöm!
2009. aug. 23. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!