Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kinek jó ez a kapitalista...

Kinek jó ez a kapitalista rendszer? Hogyan lehetek sikeres ebben a rendszerben?

Figyelt kérdés

2012. dec. 31. 03:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

1.Aki lop/csal/hazudik/és gátlsátalnul eltapos a maniért bárkit

2.Aki örökölt egy rakat pénz/nyert a lottón/jól házasodott

3.Akinek az a boldogság,hogy halálra gürizze magát éhbérért.

2012. dec. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Az elsőnek nagyjából igaza van, de azt hozzátenném, hogy ez elsősorban a K-európai vadkapitalista rendszerekre vonatkozik. Nyugaton azért nagyrészt már megoldották ezeket a problémákat, de persze ott is könnyebb dolga van azoknak, akik ilyen módon járnak el.
2012. dec. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

Ha mindent leszarsz, ha mindenkin átgázolsz!

Jobb esetben, ha valóban van valamihez igazán tehetséged!

2012. dec. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A kérdésben nem szerepel de leírok még valamit.

Ugye a jelenlegi rendszert a bankok, multik, hadseregek irányítják.

Néztem konspirációs elmélettel foglalkozó videókat. Szó volt a rockefellerekről a roschildekről és a közeljövőben remélhetőleg nem bekövetkező terveikről mint a chippelés.

ezeket mennyire tudjuk elkerülni ? őket mi motiválja, hogy ilyen drasztikus lépéseket hozzanak ? csupán a profit ? ez azért elég lehangoló...

csak a profit az egyetlen válasz arra a kérdésre: miért volt/van/lesz ennyi csata, háború ?


A másik kérdésem ami a bankokkal kapcsolatosak. Ugye a jelenlegi gazdasági rendszer előbb utóbb összefog omlani. Mi várható ezután ? Félek attól, hogy olyan lesz mint a lopott időben...

Magyarországon már (szinte) LEHETETLEN a megélhetés ha nem vagy szupertehetséges valamiben vagy nem dolgozod halálra magad. A megélhetést nem a túléléssel egy szinten értem. Jelen körülmények között (benzinár, rezsi, kaja, pia, szórakozás,lak bér, egyéb kiadások...) nekem személy szerint 1 hónapra kell 300 ezer forint. Ez egy fő !

Nincs se diplomám, se szakmám. Nem szeretném másra hárítania felelősséget de ez akkor is szemétség. Ha elmegyek dolgozni 100-120ezer forintért akkor abból csak túlélni tudok. Nem tudok se tanulni, se bulizni, se csajozni semmi. Nem tudok elkezdeni újra lerakni az érettségit vagy egy szakmát tanulni amit jobban élvezek mint a kuli munkát illetve több pénzt kereshetek mert ha kevesebbet dolgozok nincs pénzem ha többet akkor meg nincs időm, energiám elővenni a tankönyveket.

Úgy, hogy most az alkalmi munkák mellett csak nézek ki a fejemből.

2012. dec. 31. 07:20
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

ja hogy te úgy akarsz 300ezret keresni (ami az átlag duplája), hogy nem tanultál semmit.

Ingyen sör nem kéne?

2012. dec. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Te valóban el vagy tévedve, se szakma, se semmi, mire akarsz te havi 300 kilót keresni?

Amúgy meg havi nettó 200-ból bőven megélsz.

Az a baj, h ilyen semmirekellőkkel van kirakva az ország.

A BMW az menne, csak elfelejti, h azért tenni is kellene.

2012. dec. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

A 300 ezer nálam is kiverte a biztosítékot.


Valójában ezeknek az összeesküvés elméleteknek értelmét nem látom. Biztos van benne igazság, de ha megnézed, én nettó 120-ból egyedül tudok félretenni is.

Másrészt ha neked ennyi pénz kell, akkor te sem vagy más,mint egy mini-rockefeller, ugyanúgy a pénzzel akarsz megoldani mindent.


Vannak kis csoportok ahol rájöttek, hogy a néhány száz éve felrúgott tradíciók jobb életszínvonalat adnak.

Lásd, mi gondozzuk a kertünket, ha meglesz a pénzem, nem saját házat fogok venni, hanem a családi telekre felhúzunk még egy házat, így egy csomó költség feleződik rögtön.

Ahol lakom kisvárosban a legtöbb dolgot cserélik, főleg a szolgáltatásokat. Te megcsinálod ezt, én cserébe neked azt... Nincs pénz, nincs probléma.

végső soron, kevesebbet dolgozol mint akár 50 éve és mégis jobban élsz. A pénzimádata szegényít el téged...

Össze kell tartani minél magasabb szinten, kidobni a TV-t meg nem a divat után loholni és máris a rendszer jobbik felére kerülsz.

Nézd meg a gazdagokat, a maffiózóktól kezdve a politikusokig. A család abszolút összetart, vajon miért?

Nézd meg a szegényeket. A családtagok egymás húzzák le, átverik, nem segítenek...nem beszélve a szomszédokról...


21/F

2012. dec. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 bumbi02 ***** válasza:
56%

Hogy lehetsz sikeres?


1. Azt az időt, amit konspirációs elméletek tanulmányozásával töltesz, tanulásra töltöd.

2. Dolgozol keményen.

3. Lemondasz dolgokról.



1.Én 12. évfolyammal párhuzamosan, érettségi mellett egy szakács tanfolyamot is letettem. (tanultam rendesen)

2. Még csak 19 éves vagyok, de már 2 éves munkatapasztalatom van, és dolgozok keményen, szenteste ugyanúgy, mint ma este, vagy holnap, és az elkövetkező 1 hónapban nincs szabadnapom, ahogy az előző hónapban se volt.

3. Lemondok dolgokról - ideiglenesen! - , mint a bulik, karácsony, szülinapok, család, és kijöttem Ausztriába, ami most lemondás, 5 évvel később pedig örülni fogok, hogy megtettem ezt a lemondást.


Eredmény: sikeres vagyok.



Azzal hogy ki uralja a világot, milyen párt van hatalmon, zsidók vagy buddhistáké e az aranykészlet 80%-a, nem kell törődni, mert nem befolyásolja a te életedet.

2012. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

ja hogy te úgy akarsz 300ezret keresni (ami az átlag duplája), hogy nem tanultál semmit.

Ingyen sör nem kéne?


Ez a baj, hogy nagyon szűk látókörű vagy.

Én egy pókerterembe dolgoztam mint osztó (dealer). Itthon ha nagyon sokat dolgoztál kerestél 150ezret, bécsben 600ezret. Egy árúfeltöltő itthon havi 100at keres kb.. bécsbe 250ezret.

Azt hiszitek ez álom ? NEM ! Valóság !!

Magyarországon van ez a pofátlan rabszolgatartás.


Te valóban el vagy tévedve, se szakma, se semmi, mire akarsz te havi 300 kilót keresni?

Amúgy meg havi nettó 200-ból bőven megélsz.

Az a baj, h ilyen semmirekellőkkel van kirakva az ország.

A BMW az menne, csak elfelejti, h azért tenni is kellene.


Semmirekellő ? Elég szánalmas vagy, hogy ismeretlenül ítélkezel !!

A 300ért tanulnék és dolgoznék is ! De hogyan tanuljak ha egyszerűen a jelenlegi körülményeim nem engedik ? Vagy tanulok vagy dolgozok.

2012. dec. 31. 17:37
 10/20 A kérdező kommentje:

09:19es válaszolónak:


Igen ezen én is elgondolkodtam, hogy a családnak össze kell tartania valamint az önfenntartó rendszerről. Csak ezek a hatalmas adók...

2012. dec. 31. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!