Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Romaként érdemes politológiát...

Romaként érdemes politológiát tanulnom?

Figyelt kérdés
Roma vagyok, és nagyon érdekel a politika, ezért is szeretnék a jövőben ebben a világban ténykedni és tenni is valamit, nem csak szájat jártatni. Bővebben erről nem szeretnék írni, de szerintetek van esélyem arra, hogy ha elvégzem, akkor munkát is kapjak, vagy romaként nem igazán?
2013. jan. 6. 22:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Miért ne lenne esélyed? Most is vannak roma pártok az országban pl. a Roma Összefogás Párt.
2013. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Érdemes lehet, de ha biztos jövedelmet, munkahelyet akarsz, szerintem menj inkább a közszolgálati egyetemre, tanulj államigazgatást vagy valami hasonlót. Az állami szférában még pozitív diszkrimináció is kedvez a romáknak, számos ösztöndíj stb.
2013. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 tetro ***** válasza:
48%
Őszintén? Egy olyan országban, ahol az emberek 90% szerint genetikailag meg van határozva a sorsod, és te bűnözőnek születtél... Nincs esélyed. Nem más a mi generációnk se még. Tanulj amennyit tudsz, aztán húzz el, amint tudsz. Nem mert azt mondják mások, hanem mert neked jobb lesz.
2013. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem romaként is nehéz ezzel a végzettséggel, de ha lelkes vagy, hajrá.
2013. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

"Na most mondd meg, már kicsiben nem is jó lopni?"


Ez aztán előítélet, gratulálok.


Senki se kérdezi meg, hogy roma vagy-e vagy sem, nincs joguk tudni. Magyar állampolgár vagy és ennyi elég. Foglalkozz politikával nyugodtan. Mindenkinek joga van azzal foglalkozni, amihez ért. Ha értesz hozzá és lenne hozzá affinitásod, akkor csak nyugodtan.

2013. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Persze, nyugodtan tanulj, mindenféleképpen megéri neked is, s akár az egész országnak is, hogy lesznek, vannak olyanok is, akik nem "kívülállóként" ítélnek egy bizonyos problematikáról, jelentségről. Hogy munkát mennyire kapsz majd... ezt nem lehet meghatározni, hiszen sok más olyan értelmiségi is van , aki nem roma származású de szintén nem tud a szakmájában elhelyezkedni pedig okos, tehetséges. Szóval tanulj, ha megteheted, mindenképpen az előnyödre fog válni, a munkakérdéssel meg ne törődj... ha tényleg jó vagy benne és érdekel, akkor nem valószínű, hogy épp a roma származás áll majd a célod útjába :)


Az egyik válaszolónak pedig üzenném, hogy általában nem politológián képzik a politikusokat :)))

2013. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Politológiát teljesen felesleges mert nem mész vele semmire, ezenfelül én ha cigány lennék 10 éven belül én lennék magyarország miniszterelnöke!
2013. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Butaságot beszélnek az előzők. Nem akarlak megsérteni, az a fajta vagyok, hogy a bőrszín alapból nem érdekel, nem az alapján van előítéletem a cigányokkal szemben, ráadásul téged nem is ismerlek, de pont neked van esélyed.

A politológusok 90%a (lehet keveset is mondok) elhagyja a pályát, de manapság azt a világot éljük, hogy a romákat pozitívan diszkriminálják, és nyomatni fogják őket befelé mindenhová , hogy példát mutathassanak fel. Amivel semmi gond nincsen, szerintem ez nagyon helyes, mert a romáknak, hogy végre beilleszkedhessenek, nem csak Győzikét, meg Kolompárt Orbánt kéne kitermelni, hanem saját értelmiséget. A gond csak akkor van, amikor valóban tehetségteleneket nyomnak, csak mert romák, de eredményt kell felmutatni.

Szerintem ha becsületesen tanulod és szereted, nyelvet is megtanulsz, akkor több esélyed van mint egy "magyarnak".


Elnézést ha durván fogalmaztam.

2013. jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5%
Nem. És ne törölgessétek! Nagyon is a kérdésre válaszoltam!
2013. jan. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

"Senki se kérdezi meg, hogy roma vagy-e vagy sem, nincs joguk tudni."


Én mindenképp meg szoktam, ha a jelentkező a szokottnál barnább. Szóval ez nem igaz.

2013. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!