Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Honnan van ennyi zsido magyaro...

Honnan van ennyi zsido magyarorszagon?

Figyelt kérdés
En emlekszem, se altalanos iskolaban, se kozepiskolaban, sem egyetemen nem volt egy osztalytarsam sem akit zsidoztak/zsidoztunk volna vagy akirol tudtam volna hogy zsido. Ez gyakorlitag 0%, vagy legalabbis nagyon csekely. Ehhezt kepest most felnove mindenhol zsidokat latok??

#zsidó #hogy szaporodnak
2013. jan. 15. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Ez azért van, mert a gazdasági problémák felszínre kerülésével megjelentek az ellenségképek, ahogy az mindig is történt a történelemben. Nyugaton a bevándorló muszlimok lettek ezek, nálunk pedig bevándorló híján a régi zsidókártya került elő.
2013. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban, a 40-es években a faluban 2 zsidó család volt, el sem tudtuk képzelni, hogy több is van szerte az országban. Azt se értettük amikor eljött a háború, miért vitték el őket. A faluban ugyanolyan emberek voltak voltak, mint mi, nekik is megvoltak a napi gondjaik,mint nekünk. Két bolt voltjuk volt, ott mindent meg lehetett kapni, amire akkor igény volt. Ők senkit nem bántottak, nem károsítottak meg senkit.
2013. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

1. válaszoló azért a nyugati iszlám problémád ne hasonlítsd össze a zsidózással.

A zsidók maguk is utálják a muszlimokat.

Ugyanis a muszlimok igen problémásak.

Céljuk Európa iszlamizálása. Ugyebár azé az ország aki teleszüli és ezt ők is tudják.

A demokrácia itt meg fogja ölni Európát.Ha a muszlimok elég sokan lesznek akkor demokratikus úton megválasztanak egy iszlám hitű vezetőt aki csak őket fogja támogatni és bevezeti a sariát.

Akkor aztán lesz holokauszt de a zsidókon kívül a keresztényeket is üldözni fogják a saját hazájukban.


Szóval az iszlám valós probléma.

2013. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

"Honnan van ennyi zsido magyarorszagon?"


Túlélték a holokausztot. Az összeset.


"En emlekszem, se altalanos iskolaban, se kozepiskolaban, sem egyetemen nem volt egy osztalytarsam sem akit zsidoztak/zsidoztunk volna vagy akirol tudtam volna hogy zsido. "


Akkor még nem számított, de legalábbis nem érdekelt. Nem volt sokkal jobb?

2013. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

gyerekkorodban ez nem volt még téma (mondjuk kb. 15éve még focimeccsen se nagyon mentek olyanok, amik ma már kocsmában simán, vagy esetenként a parlamentben...)


Ma meg egyeseknek ez a "hobbija", hogy zsidókat keresnek mindenhol minden mögött, és ha nem találnak, akkor kineveznek embereket zsidónak.


Amúgy ma már nincs olyan sok zsidó itthon (1-2% max), azok is majd mind Budapesten, háború előtt viszont majd 6% volt az arány.

2013. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Komplikato ***** válasza:
100%

1. Szerintem nincsenek sokan. Talán a mostani antiszemtia balhék okán túl lettek reprezentálva a médiában.

2. Nagyobb városokban eléggé zárt közösséget alkotnak, úgy értem van jó pár saját iskolájuk, közintézményük.

3. Viszont vidéken meg talán nem, ott jobban "beolvadtak" a közösségbe.


Szóval nem lettek többen lényegében.

Mondjuk a számukat én meg nem tudom becsülni, a 2001-es népszámlálásnál ez van:

"16 081 – hivatalosan el nem ismert kisebbséghez tartozó (például zsidók, kínaiak stb.)"


Tehát elvileg még ennél is kevesebben voltak. De nem mérvadó, mert szerintem a jelenlegi számlálásnál is sokan NEM adják meg milyen nemzetiséghez tartoznak ... egyszer valaki írt egy olyan 60.000 körüli számot, nem tudom reális vagy se. De egy 10 milliós (inkább sajnos 9.5) országban nem tűnik soknak.

[link]

2013. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem fogsz kapni valós képet. Már csak azért se, mert nincsenek hozzá eszközeid.

Ha a tényleges helyzetet szeretnéd látni, a következőkre lenne szükséged:

- ideológiától és mindenféle nézetrendszertől függetlenül pusztán az etnikai eloszlás (nincs ilyen pontos adat).

- hasonlóan, az etnikai eloszláshoz tartozó feladateloszlás (vagyis hogy ki milyen munkakörben dolgozik) - ilyen adat különösen nincs

- az etnikai eloszláshoz, feladatvégző eloszláshoz tartozó vagyoni, jövedelmi eloszlás - még bonyolultabb és kényesebb

- megszólalási, megjelenési képesség eloszlása (vagyis az emberek tömegei honnan, mit és milyen módon hallanak meg leginkább).


Ha most van hozzá megfelelő felkészültséged, elvileg képes leszel a tényleges állapot mérésére, sőt bizonyos mértékig azok okára is kapsz választ.


Ez azonban nem lehetséges, mert sok ellentétes érdek nem engedi, mert sok visszaélés történne vele, általában, mert a mai mentalitás mellett katasztrofális hatása lenne egy ilyen ismeretnek.


Annyi azonban nagy vonalakban becsülhető, hogy különböző rétegeknek eltérő az érdekérvényesítő képességük, és általános rossz közérzet esetén egyes hátrányos csoportoknak a lejáratás, másoknak az érdekérvényesítés fokozása a céljuk. Ez a gyakorlatban egyes tulajdonságok nagymértékű felerősítését jelenti pozitív, vagy negatív irányban. Ezt kell sulykolni, akkor az emberek megszokják és azt képviselik. Ez úgy működik, mint a reklám. Sokszor nem tudod, miért vagy rá vevő, de veszed, mert ez a "trendi", és te se akarsz lemaradni. Így van ez az ideológiával is. A zsidók tényleges száma feltehetően hasonlóan alakult, mint a többi etnikumé mondjuk az eltelt hatvan évben (két generáció). Ami változott, az a reprezentáció mennyisége és nagysága. Minden irányban. Erre pedig jobban figyelsz, mint halk, vagy semmilyen szóra.

2013. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kommunista diktatúra alatt nagyon sok amúgy zsidó, vagy zsidó származású ember megtagadta a gyökereit. Olyannyira, h sokan még csak meg sem említették a gyerekeiknek, h pl a nagyi valójában zsidó. Ne felejtsük el, h nem sokkal a II. Világháború után járunk (mármint történelmi léptékben nézve), ráadásul a szocializmus is eredendően vallásellenes képződmény volt. Érthető módon azok a családok, akik éppen csak hogy megúszták a náci diktatúrát, nem siettek összeakasztani a bajszukat az új rezsimmel, amely finoman szólva nem nézte jó szemmel a vallásokat.

Mostanra kezd oldódni a helyzet, és nagyon sok mai 20-30 éves döbben rá arra, h ő valójában zsidó származású. Tapasztalatom szerint a többségük el kezd érdeklődni a család "elveszett" kultúrája iránt, és sokan vissza is térnek a gyökereikhez. Én is hasonlóan jártam, és a közösségben, ahova járok megdöbbentően sokan vannak még így.

2013. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jelenleg 80 000-200 000 zsidó él Magyarországon (attól függően, hogy vallásgyakorlás vagy származás alapján vesszük őket)Ez az ország lakosságának 1-2%-át teszi ki.


Régen is ugyanennyi zsidó volt, csak az "átkosban" senki sem merte elismerni sem a vallását, sem valamelyik nemzetiséghez való tartozását. Én sváb származású vagyok, de ezt mi sem nagyon reklámoztuk, mert már így is a családunk 80%-át megfosztották állampolgárságától és kitelepítették, amikor 1947-ben etnikai tisztogatás folyt az országban. Abban az időben a legjobb az volt, ha valaki ateista magyarnak vallotta magát és magyarosíttatta a nevét, akármi is legyen a valóság.

2013. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem meselte egy ismerosom (ma kb 40 eves), hogy altalanos iskolaban 7-ikes volt, amikor sirva ment haza, hogy:

-Azt mondtak az osztalyban, hogy zsido vagyok! Mi az, hogy zsido?

Sok zsido szulo tenyleg megprobalta a gyereke elol eltitkolni, hogy zsido - azert, hogy megvedje ot. Ez azonban, mint a fenti eset is mutatja, nem sikerulhetett.

2013. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!