Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Élet Szlovákiában - kiköltözés?

Élet Szlovákiában - kiköltözés?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy tűnik itthon a kormány tevékenységének hála ellehetetlenülök így dobbantanom kell majd - valószínűleg Szlovákiába, mivel ez van a legközelebb így legalább hétvégente haza tudnék jönni találkozni a családdal, barátokkal...

A kérdések főleg Dél-Szlovákiára és a határ menti városokra vonatkoznak (elsősorban Komárom), illetve a fővárosra: általános árakra lennék kiváncsi például bérleti díjak, energiaárak, "mindennapi megélhetés", nem tudom a panelházak mennyire terjedtek el, de főleg ez érdekelne, illetve, hogy egy ember nagyjából mennyi pénzből tud kijönni egy hónapban?


A másik témakör a magyarok iránti közhangulat, azt tudom, hogy nem vagyunk túl népszerűek, de mennyire jelentkezik ez a mindennapi emberek szintjén? Például kell e tartanom attól, hogy emiatt az utcán megtámadnak, esetleg bármilyen más jellegű atrocitásra számíthatok e (hatósági vegzálás, stb)?


Kérem lehetőleg csak olyan válaszoljon aki valóban ott él, illetve van rálátása a témára. Kioktatással / gyűlölködéssel inkább ne koptasd a billentyűzeted ezekre nem vagyok kiváncsi.

Előre is köszönöm mindenkinek aki megtisztel a válaszával!



2013. jan. 22. 02:45
 1/9 Komplikato ***** válasza:
100%

Nekem volt pár szlovákiai magyar kollégám. Pont a déli rész amit kérdezel ugye, az nem bővelkedik munkahelyekbe. Amiről biztosan tudom, hogy drágább az a mobil előfizetés. (Cserébe mondjuk akcióban vehetsz 20-40 euróért olyan telefont előfizetéshez ami akkor itthon 60-80.000 forint volt szintén előfizetéssel.)


Amikor én kérdeztem mennyire kötekednek a magyarokkal konkrétan hülyének néztek a kérdés miatt. Konkrétan azt a választ kaptam, mennyire tartom életszerűnek egy 70-95%-ban magyar lakta faluban, hogy egy magyart megverjen vagy molesztáljon valaki és még 5 percig egyben legyen.


Az élelmiszer árak biztos magasabbak, mivel még itt a Csepel szigeteken is látok nem kevés itt vásárló szlovákot. Viszont műszaki cuccok meg értelmesebb árakon vannak és erre alapult már nem egy magyar nyelven is tudó szlovák webshop.

2013. jan. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére internetes munkából egyelőre jól megvagyok (ezt készülnek most keresztül húzni), így a munkahely kérdés nem annyira égető, de ha teszem azt 800 euro alatt nem lehet kivenni lakást + még ennyi elmegy rezsire és kajára az már nem annyira oké, ezért is kérdezem, mert én nagyon nem vagyok képben, nem is a szlovák Rózsadombra akarok költözni de azért egy élhető környékre... Illetve például magyaroknak egyáltalán kiadnak e lakást, bár amint említetted ha valahol 75-90% arányuk ez gondolom nem lehet probléma. Elsősorban a nagyobb városok érdekelnének, szóval Komárom, maximum Pozsony (gondolom azért árakban van különbség, de mekkora?). Egyedülálló fiatal vagyok, szóval ebből a nézőpontból közelítem meg a kérdést.


Köszönöm a válaszod Komplikato!

2013. jan. 22. 03:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Komáromban 3 szobás lakást kb. 300 - 400 Euró körül lehet bérelni, 1 szobást 200 körül. Pozsonyban az 1 szobás 400 Eurónál kezdődik.

Attól, hogy megvernének az utcán azért, mert magyar vagy, nem kell tartanod. Az egész magyar-szlovák ellentét a politika műve és a politikusokat érinti. A hétköznapi emberek se nem elvetemültek, se nem magyarokra vadászó verőemberek. Viszont ha itt akarsz élni, szlovákul mindenképpen meg fog kelleni tanulnod, máskülönben nehéz dolgod lesz. Komáromban még elég a magyar nyelv, de Pozsonyt szlovák nyelvtudás nélkül inkább felejtsd el.

Ami a munkalehetőségeket illeti, elég katasztrofális itt a helyzet. Egyedül Pozsonyban és szűk környékén vannak munkalehetőségek, az ország többi részén majdnem lehetetlen munkához jutni.

2013. jan. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az angolal mennyire lehet boldogulni? Mert az angolt jól beszélem, nyilván a szlovák nyelvhez évek kellenének, mert egyik szláv nyelvet sem ismerem... Ilyen hosszú időre nem is tervezem a maradást, amint rendeződik a helyzet jönnék haza, ha nem akkor a későbbiekben viszont nyugat irányába orientálódnék amint az egzisztenciám ezt lehetővé teszi. Pozsony úgy látszik akkor kilőve ha kétszeres árak vannak, ez csak az ingatlanok területén jelentkezik, vagy máshol is? Az közüzemi díjakról tudnátok mondani valamit, például egy ilyen egy szobás lakást rezsije mennyire jöhet ki? Illetve néhány napi fogyasztási termék / szolgáltatás amihez tudok viszonyítani, például egy jó internet előfizetés, tömegközlekedés, mennyivel drágább az élelmiszer ott mint itt, stb...


Köszönöm Neked is a választ harmadik hozzászóló!

2013. jan. 22. 06:40
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Ebben biztos vagy?

Szlovákia éppúgy tele van cigányokkal mint Magyarország és a közbiztonság sem jobb.

Egyébként szlovák a legnehezebb szláv nyelv.


Én voltam ott síelni , semmiféle atrocitás nem ért.

A munkalehetőségek terén nem jobb mint Magyarország , igaz hogyha van egy jól fizető állásod akkor az tényleg jó fizető.Tehát ha van munkád akkor kicsivel magasabb életszínvonalon élhetsz mint Magyarországon.

2013. jan. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

"Sajnos úgy tűnik itthon a kormány tevékenységének hála ellehetetlenülök így dobbantanom kell majd - valószínűleg Szlovákiába, mivel ez van a legközelebb"


Nem értem, hogy mi az ami miatt itthon ellehetetlenülsz, de ha nyelvtudás nélkül Szlovákiába költözöl, akkor jobb lesz? És olcsó helyet keresel.


Csak nem, hogy köröznek? Akkor viszont Moldova a neked való hely. Négyszer olcsóbb, mint Szlovákia és nem EU tagállam.

2013. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves negyedik hozzászóló! Megnyugodhatsz, nem köröznek. Bár nem tartozik a témához a kíváncsibbak kedvéért összefoglalnám: Előfordulhat, hogy a közeljövőben elesek az egyetlen pénzkereseti lehetőségemtől amennyiben nem rendelkezem Magyarországon kívüli lakcímmel, ez rendkívül hátrányosan érintene. Komárom ideális több szempontból is: A legközelebbi nem magyar közigazgatás alatt álló város, és az árak is hasonlóak. Nem tervezek ott letelepedni vagy végleg elhagyni az országot (legalábbis egyelőre), de keresnem kell egy köztes átmeneti megoldást amíg nem rendeződik a helyzet. Ennyi a történet...
2013. jan. 22. 20:14
 8/9 anonim válasza:
92%
Én Komáromban lakom, ha vannak még további kérdéseid, akkor nyugodtan küldj üzenetet és próbálok segíteni.
2013. jan. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
97%
én kint éltem majdnem 4 évet Dunaszerdahely mellett. dárga. mióta euro van drága az élelmiszer. értsd: 1,20 a kenyér és nyulat dobsz vele. a rezsi kb egy szinten van az itthonival. mondjuk ahogy itthon olcsóbb lett kint akkor már dárágább az is. az emberek sokkal!!! jobban keresnek mint itthon. (persze az ottani árakhoz képest sajna már nem számít jó pénznek, átszámolva ft-ba). mikor kiköltöztem még korona volt kint, na akkor egész jó világ volt kint. internet: ha jó bizniszt akarsz, akkor O2, vagy t-mobile, géppel együtt megkapod 20 euroért kb/hó. telefon: vehetsz 1 euroért is, feltöltőset is, nekem mindig ilyen volt, bár ez lehet, h hűségnyilatkozattól függ (2évente van rá lehetőséged). én mindig a férjemtől kaptam telefont, tehát nem követtem nyomon. komáromban elég lehet az angol-magyar, pozsonyban nem, vagyis ha multihoz kerülsz, akkor oda is, nekem több ismerösöm melózik úgy pozsonyban, h angolul beszél, szlovákul viszont nem. persze a midennapi élethez kell az angol, ha mondjuk leugrasz a sarki közértbe. pozsonyban drága lakni, de már a közelében is. kb ahogy a komáromi válaszoló írta. ami komáromban 200, az szerdahelyen 300, somorján 350 és pozsonyban 400. panel van, nem is kevés :)) komáromtól pozsonyig minden városban, de néhol falvakban is. amúgy vannak szociális lakások, ami elvileg olcsóbb, de ahhoz lakosnak kell lenned az adott településen, plusz elvileg elég sokan pályáznak rájuk. (ilyen esetben az önkormányzat a bérbeadó). ilyen garzonban, ami amúgy kb 5 éves, lakhatsz kb 200 euroért rezsivel együtt. amúgy nem nehéz nyelv, fél év alatt megtanulod annyira, h megértsd amit mondanak és meg tudj szólalni, de ha ráfekszel, akkor 2-3 hónap. (én utáltam, még hallni is, ezért próbáltam kizárni, erre ha most kimegyünk és anyósom tótul hallgatja a híradót megértem). vannak cigányok, de pontosan tudják, hogy hol a helyük, ha véletlenül nem, akkor elmagyarázzák nekik... ha nem a záhorákokhoz mész, akkor senkit nem érdekel, hogy magyar vagy, vagy belső üzbég. viszont! ha neked lakcím kell, tehát tartózkodási engedélyt akarsz intézni, akkor nem lesz könnyű a helyzeted a mostani felállásban. (tulajdoni lap, ahova költözöl, beleegyező nyilatkozat, akihez költözöl, ha köcsög az idegenrendészeten a rendőr, ami legalábbis szerdahelyen mindennapos, akkor addig nem engedi, hogy leadd a papírt, amíg nincs melód... szóval az kemény menet).
2013. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!