Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Havi "jutalom" 800 ezerért a...

Havi "jutalom" 800 ezerért a hallgatói önkormányzat tagjainak?

Figyelt kérdés

Na ezt azért nem gondoltam volna, hogy a hallgatói önkormányzati tagságért is pénz jár. Az ELTE-n állítólag havi 800 ezret osztanak ki köztük. Nem tudom, hányan vannak, és kik kapják, de akkor is furcsa. Ja, és titkolják az adatokat, pedig ez közérdekű adat lenne. Szerintük személyes adat. Nem értem, hogy lehet személyes adat egy államtól kapott pénzjuttatás. És egyáltalán miért kell jutalmazni?


[link]



2013. jan. 25. 13:53
 1/10 Vadkan01 ***** válasza:
57%
Úgy tűnik a Fidesz rosszul áll ebben a harcban ezért, bedobja a lejárató kártyát, az most lényegtelen, hogy igaz vagy kamu a hír, de mindenképpen a lejáratás a cél.
2013. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

1. A te fizetésedet, támogatásodat, ösztöndíjadat se teszik ki közszemlére, hogy mások kutakodhassanak, mennyi pénzt kapsz és mire.

2. Mennyit mondana neked, hogy Kovács Józsi meg Szabó Pisti kapott x ezer forintot? Mennyivel lenne jobb tőle az életed, ha ezt tudnád?

2013. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az ELTE-n állítólag havi 800 ezret osztanak ki köztük."


Ez egyik cikkből sem derül ki egyértelműen. Én úgy értelmezem, h minden hónapban van jutalom, és erre egy évben van 800 ezres keret. Az 67.000 Ft egy hónapra. De lehet átsiklottam a mondat felett, ami ezt egyértelműsíti, remélem valaki megmondja a tutit, mert kíváncsi vagyok, h évi 800.000-ről, vagy 9.600.000-ről van-e szó.


A cikkből:


"Egy hallgató szerette volna ezeket az adatokat megtudni, kérdéseire azonban nem kapott érdemi választ. Ezért beperelte az egyetemet."


Hát igen, mindig megvannak a jól teljesítő beépített emberek. Biztos vagyok benne, h a szóban forgó fidelitasos fiatalember a feljelentés pillanatában elkönyvelhette magának a diploma utáni fél milkás havi nettót valami semmire se jó hivatalnál. Még úgy is, h a Kerületi Bíróság elutasította a keresetet.



Magyarország, az erkölcs szülőhazája. Remélem ez a 800.000 Ft nem veszélyezteti az új stadionok projektjét.

2013. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez azért vicces, mert egyébként évi 400 ezer a tandíj, amit nem a Fidesz, hanem az ELTE állapít meg... Nem akarok ujjal mutogatni de akkor kinek is a terve az elitképzés? Az államot nem lehet úgy tekinteni, mint egy fejős tehenet.

Az összes bölcsésztudományi, gazdaságtudományi karok többsége, a jogi karok mind ilyenek.

Tévedés, hogy eddig ingyen lehetett tanulni, az állam fizette be a súlyos százezreket, amik egyébként a képzés minőségében egyáltalán nem látszanak, és egyébként ilyenekre mennek el, mint amiben a kérdésben szó van.

2013. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Török Márk milliókat nyúlt le a szegedi egyetemtől.
2013. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem minden állami forrásból származó jövedelemnek, támogatásnak, jutalomnak személy szerint is nyilvánosnak kell lennie. Csak így lehet ellenőrizni az államot és a visszaéléseket visszaszorítani. Mikor én állami szervnél dolgoztam, senki elől nem titkoltam el a jövedelmemet, és teljesen természetesnek tartottam, hogy ha bárki megkérdezi, legyen az sajtó is, megmondom. Sőt, meg se kell mondanom, mert a törvényből is kiolvasható.


Én is elbizonytalanodtam most már, hogy havi vagy évi 800 ezerről lehet szó. Nem fogalmaz pontosan a híradás.


A pert indító hallgató keresetét nem tartalmi, hanem formai okból utasította el a bíróság, azért mert nem volt egyértelmű és bizonyított a kereset. De tartalmilag nem foglalt állást abban, hogy ezek a jutalmak közérdek adatok-e. Az információs hatóság szerint igen.

2013. jan. 25. 15:06
 7/10 A kérdező kommentje:

Török Márk egy kis mini oligarcha, még sokra fogja vinni. Meg ez a kis sztorija is aranyos: Török Márk Török Márkot jelöli, és Török Márk a jelölést elfogadja.


[link]

2013. jan. 25. 15:18
 8/10 anonim válasza:
Épp ezt akartam irni, hogy Szegeden is ez megy, nem csak Pesten.
2013. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez így működik amúgy. Időnként összeülnek a hökösök és szétosztják maguk között az erre szánt pénzeket. Hogy ez mennyire jogos, azt mindenki maga ítélje meg. Az összeg változik, kisebb karokon kisebb a keret, nagyobb karokon nagyobb. Egy-egy rendezvény során milliók tűnhetnek el a nagyobb karokon, csak általában el tudnak vele így vagy úgy számolni. Politika miniben. A hök baromi jó üzlet, a lebukás esélye minimális, túl gyorsan jönnek-mennek a hallgatók, hogy megneszeljék az ilyesmiket, vagy hogy egyáltalán érdekelje őket.
2013. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ennél akkor már az egyetemi KISZ-szervezet is jobb volt. (Én még abba a korosztályba tartozok.) Legalábbis nem tudok arról, hogy ott jutalmakat osztottak volna, meg lenyúlták volna a rendezvények hasznát.
2013. jan. 25. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!