Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki meg tudja mondani?

Minecodus kérdése:

Valaki meg tudja mondani?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy ha az I.világháborúban Ausztria a mi oldalunkon állt, és velünk együtt vesztes lett, akkor miért kapta meg kapta meg egész Burgenlandot?

2013. jan. 25. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt mert ezzel a két ország újbóli egyesülése elé szerettek volna egy akadályt görgetni (hiszen ez konfliktus forrás a két ország között). Másrészt a béketárgyalásokon ők maguk is kérték, egyrészt etnikai alapon, másrészt pofátlan módon történelmi alapra hivatkozva, hogy az a terület Ausztriához tartozott valaha (ja kb. ezer éve az Ostmark nevezetű frank őrgrófsághoz).
2013. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"ha az I.világháborúban Ausztria a mi oldalunkon állt"

Mi álltunk az osztrákok oldalán... Persze volt aki ellenezte a dolgot, de az kit érdekelt? Érdek volt.

Látod nem változnak a dolgok...

(Egyébként az egész Bécsi-medence magyar kézen volt addig, amíg oda nem adtuk a németeknek... és??? Etnikai alapon szerintem bárki bármit ;)) Joga van hozzá, ezért tartottam jogosnak a revizionizmust a részünkről, de most már nem lenne sok értelme.)

2013. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fontos ok volt a föntiek mellett, hogy a területért szláv országok is benyújtották igényüket. A nagyhatalmak féltek, hogy milyen problémákat okozhat később, ha a Magyarországtól északra és délre lévő szláv országok területileg egybeérnek, ezért engedték át a területet Ausztriának.
2013. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne jó abba, ha Burgenland a mienk? Akkor egy pusztulat lenne az is.
2013. jan. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy Burgenland hova kerüljön végleg, a Kisantant érdeke volt. "Kedves" szomszédaink, akik a romjainkon építettek államokat, nem akarták, hogy valaha fenyegetést jelentsünk, ezért akarták a nyugati részt is leválasztani rólunk...
2013. jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!