Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi állhat XVI. Benedek lemondá...

Szuperpocok kérdése:

Mi állhat XVI. Benedek lemondása mögött?

Figyelt kérdés
Nem akarok itten összeesküvés elméleteket gyártani, de furcsa nekem az, hogy a pápaság több mint 1500 éves fennállása során rajta kívül csak 2 pápa mondott le a tisztségről.

2013. febr. 11. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
A kurucinfóról meg a világhelyzete blogról este már megtudhatod a tutit. (szerintem zsidók és szabadkőművesek lesznek, de csssst)
2013. febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem a cionista ,szabadkőműves társaságok, sajnos az egyházba is befúrták magukat.Egy pápa nem mond le csak úgy.
2013. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Rájött, hogy túl vén?!
2013. febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Kapott egy jobb állásajánlatot.
2013. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem kell itt egyből mindenféle mocskos titokra és összeesküvésekre gondolni. A Szentatya 85 éves és az utóbbi időben sokat romlott az egészsége. Úgy érzi, hogy emiatt nem tudja már a feladatát betölteni.

Tény, hogy a pápák nem szoktak lemondani, épp ezért furcsának tűnhet, de jogilag lemondhat bármikor.

2013. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Valamikor a püspökök is halálukig viselték a tisztségüket. Azóta 70 év fölött le kell mondaniuk. Már régen volt szó róla, hogy ezt egy bizonyos életkor után a pápának is meg kell tennie. Főleg azóta, hogy a pápák megválasztásukkor is viszonylag fiatalok.

Nincs emögött semmiféle összeesküvés. Idős, beteg és már nem akarja, nem tudja jól ellátni a feladatait.

2013. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Az MSZP őt indítja miniszterelnök-jelöltként 2014-ben.
2013. febr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%

Kamerad ratzinger elovette regi kedves fotoit,es eszebejutottak azok a szep napok,amikor mint lazarett seged mukodott a luftwaffe egyik budapesti korhazaban 1944-ben.

Kesobb rajott -(megint)-hogy a hitler jugend mult nem eppen illik egy kalap ala a papasaggal.

Szegyeneben lemondott inkabb.ideje volt.

2013. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
24%

Egy valóban katolikus vélemény az esetről azoknak, akiket valóban érdekel:


"A médiában hallható általános vélemény az, hogy nem ez az első lemondás az Egyház történetében! Csakhogy ez nem igaz! Se Szent V. Celesztin pápa lemondását – akit remeteségéből erőszakkal ültettek Szent Péter trónjára – sem a konstanzi zsinat idején lemondatott három pápa esete nem hasonlítható össze a mostanival!"


" A pápa ezzel az Egyházat egy világi intézmény szintjére, a pápaságot egy állami hivatalnok rangjára süllyesztette le! Ezzel megint csak annak bizonyságát adta, hogy nem hisz a természetfelettiben, nem hisz Isten erejében, kegyelmében! Hogy hite az evilági dolgokra, az Egyház evilágot érintő tanítására korlátozódik csupán."


"Egy pápa nem mond le! A pápát Krisztus földi helytartójaként mind szó szerinti, mind metaforikus értelemben a Szentlélek választja ki. És éppen XVI. Benedek volt az, aki alig pár napja, 2013. február 8-án egyházmegyéje szeminaristáinak azt mondta, hogy a papi lét mindig magában foglalja a mártíromságot. Igen, azt mondta, hogy a mártíromságra való készség az igazi papi lét alapvető, szerves eleme, hogy ez az, ami valójában azzá teszi, ami."

2013. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Régebben azt mondták,hogy az idős XVI.Benedeket a bíborosok azért választották meg,hogy legyen idejük a rátermett pápa kiválasztására,aki ténylegesen II.János Pál helyére kerülhet.Tehát vele csak időt nyertek egy weboldal szerint.Ezt nem én mondom,hanem egy weboldalon olvastam,de már nem tudom annak a nevét.
2013. febr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!