Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » El lehet tekinteni a bűnei...

El lehet tekinteni a bűnei felett?

Figyelt kérdés

PL..: ,,Számra nincs más út, győzelem vagy halál" Adolf Hitler

Ha mondjuk ebben az idézetében Hitlernek igaza van, akkor mondhatjuk, hogy ez egy jó idézet és eltekinthetünk a bűnei felett, mert ő a hibás, nem z amit mondott?



2013. febr. 13. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

A nemzeti szocializmus egy igen szép elmélet lenne germán fajelmélet nélkül.


Hitler valóban egy nagyszerű szónok volt.

2013. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem nem azt kérdeztem milyen a nácizmus/milyen szónok volt Hitler.
2013. febr. 13. 20:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Rosszul emlékszel.
2013. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen a kérdésed.

Ennek a mondásnak semmi köze nincs ahhoz,hogy hibásnak vagy bűnösnek hitte magát vagy sem.

Csupán azt jelenti, ha nem győz, akkor inkább meghal, de nem adja meg magát.

Ezt egyébként a történelem során számtalan katona és hadvezér is így gondolta és tette.

Az idézet nem Hitlertől származik eredetileg.

2013. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Csupán azt jelenti, ha nem győz, akkor inkább meghal, de nem adja meg magát. "


A végeredmény ugyanaz lett volna akkor is ha megadja magát. Ezért röhögök mindig a vergődőkön akik szerint Hitler gyáva volt és azért lett öngyilkos. Ők még gyávábbak lettek volna, össze fosták volna magukat mikor a pisztolyt a fejükhöz emelik, de persze itt könnyen osszák az észt.

2013. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Sok idézetet mindenki ismer, nem igényel kommentárt. (Pl. "A kocka el van vetve.")

2. Sok idézet olyan jó és találó, hogy teljesen mindegy is, kitől származik (Pl. "Ha az emberek rájönnek, hogy pénzt szavazhatnak meg maguknak, a köztársaság elbukik.")

3. Sok idézetnek viszont éppen az ad valamilyen plusz tartalmat vagy hangulatot, akitől származik. (Pl. "Soha ne szakítsd félbe az ellenfeledet, ha éppen hibát követ el!" - Napóleon, vagy: "Két dolog végtelen, a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az előbbiben nem vagyok biztos." - Albert Einstein, bár lehet hogy ez csak egy urban legend)

4. Sok idézet viszont gyenge, már-már közhelyes és ha nem írnák oda az eredeti személy nevét, azt hinnéd, az illető rögtönözte.


Akkor van baj, ha a 3. vagy 4. kategóriába tartozik a Hitler-idézet, mert ekkor meg kell említened. Hitler viszont olyan abszolút erkölcsi negatívum, amitől nehéz elvonatkoztatni. Így az idézeted nem fog ütni, rossz érzést kelt. Legjobb esetben is magyarázkodnod kell, hogy "de most felejtsük el a többit" - az ilyen magyarázkodás már önmagában is további konfliktusforrás... egyébként is az idézetek attól jók, hogy tömörek és találóak. Ha magyarázni kell őket, az már rossz.


Szóval én a helyedben kerülném a Hitler és egyéb negatív erkölcsi abszolútumok idézeteinek használatát. Félreértésekhez vezethet.

2013. febr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, legalább te megértetted a kérdésem. Értem, am. nem is akarom idézni Hitlert, csak kíváncsi voltam, hogy ezt az emberek hogyan gondolják.
2013. febr. 14. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!