Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek hogy a francia...

Egyetértetek hogy a francia "felvilágosulás" inkább elsötétedés volt?

Figyelt kérdés

Az egyetlen ami felvilágosult volt benne a nemes , főnemes , nem nemes kasztrendszer eltörlése.

Ezen kívül csak elsötétedés volt.


Azóta kezdett el Európa hanyatlani és butulni.


És azóta Európa impotens , nincs potenciálja , hatalma , semmi befolyása nincs.Csak egy gyenge ,etnikailag haldokló kontinens.És mi európaiak túl buták , naivak , gyávák vagyunk hogy tegyünk valamit.



2013. febr. 16. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Valójában Európa hanyatlánásnak oka az energiahordozók kimerülése és a források felélése, az pedig felvilágosodás nélkül is bekövetkezik.
2013. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A felvilágosodással párhuzamosan megindult a polgárosodás, a régi feudális, egyház által befolyásolt világgal szemben. Rohamos fejlődésnek indult az ipar, egyre korszerűbb eszközöket vetettek be a gyártásban, felgyorsult a közlekedés, és a tudomány is egyre több ismeretet szerzett a világról. Gyakorlatilag a 19. és 20 század jelentette a legnagyobb előrelépést az emberiség történelmében. Ez számodra, kedves kérdező butaság és hanyatlás. Hát, akkor rajtad nem lehet segíteni.
2013. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2. nem a technológiai és a vallási dolgokra értettem.


Főként ezekre a faji dolgokra.Ott kezdődött ez az egyenlősdi baromság .

2013. febr. 16. 14:18
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Úgy érted nacionalizmus, liberalizmus, szocializmus? Ez nem elsötétedés, hanem politikai súlyos félrelépés
2013. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Főként ezekre a faji dolgokra. Ott kezdődött ez az egyenlősdi baromság ."


Mi a bajod a "faji" egyenlőséggel? Csak nem felsőbbrendűnek tartod magad?

Az meg, hogy az európaiak buták... kikérem magamnak. Attól, hogy te buta és hiszékeny vagy csak te tehetsz.


Amúgy nem ártana rendesen megfogalmazni, hogy mire gondolsz.

2013. febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*, arról
2013. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A pozitív diszkriminációra gondoltam hogy valakik még egyenlőbbek az egyenlőnél.Kettős mérce.
2013. febr. 16. 15:35
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"A pozitív diszkriminációra gondoltam hogy valakik még egyenlőbbek az egyenlőnél.Kettős mérce."


A felvilágosodás előtti világban voltak kiválasztottak, akik születésük okán mindenféle előjogot élveztek, meg volt a szerencsétlen pórnép, amelynek esélye sem volt a felemelkedésre. Ez bizonyára jobb és igazságosabb rendszer volt. Kérdező, gondold át alaposabban, mit akarsz megtárgyalni.

2013. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az első válaszomban kifejtettem hogy a felvilágosodás előnye a nemes gróf kasztrendszer , előjogok megszűnése volt.


Főként faji diszkriminációkra gondolok.

2013. febr. 16. 15:46
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

"a felvilágosodás előnye a nemes gróf kasztrendszer , előjogok megszűnése volt."


Ezt a mondatot nem értem, elmagyaráznád, kérdező? Mi az ördög az a "nemes grófi kasztrendszer"?

2013. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!