Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hova jutott ez az ország,...

Hova jutott ez az ország, illegális zebra használók, mi a véleményetek arról amit csinálnak? Lent a részletek.

Figyelt kérdés
Levideózzák ha valaki nem áll meg a zebránál a gyalogosnak és feljelentik. Ez a mai valóság...
2009. szept. 11. 19:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem helyes. Nem ártana betartani a törvényeket, beleértve a KRESZ szabályokat is. Persze a politikusokra is vonatkozik ez, de az átlagemberre is!


Én támogatom. Sosem értettem, hogy miért mondják be pl. a rádióban a trafipaxokat. Aki gyorsan hajt, megszegi a törvényt, azt igenis büntessék meg!


Nehogy már a törvények betartatása legyen a gáz dolog!

2009. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezzel a probléma? Mondjuk én nem ezzel tölteném az időm, de nagyon ki tudok akadni, amikor gyalog megyek és látja, hogy elindulok, de még rálép a gázra. Szoktam is csúnyákat mutogatni.
2009. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
100%
Menj ki nyugatra!Ott elveszik a jogsidat meg szénné büntetnek ha nem lassítasz meg nem állsz meg a zebránál!
2009. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

nem az a gáz, hogy megbüntetik aki nem áll meg a zebránál, hanem az, hogy ezt nem rendőrség végzi.


másrészt ezek a videofelvételek tudatos provokációt jelentenek, és azt már jogilag aggályosnak tartom, ha ez alapján büntetnének vkit.


továbbá nem ártana, ha a zebrák rendesen lennének felfestve.

2009. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag rendben van a dolog elvileg, ha valaki bűncselekményt, szabálysértést észlel, akor kötelessége lenne feljelentést tenni, a rendelkezésére álló bizonyítékok (akár csak egy tanuvallomás) benyújtásával. A rendőrségnek pedig kötelessége kivizsgálni és ha bizonyítottnak látja (ami videofelvételnél egyértelmű) akkor megindítani az eljárást.
2009. szept. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyes.

Ahhoz joguk van az autósoknak, hogy szabályt szegjenek és embereket veszélyeztessenek?

Hány embert kell még zebrán elütni, hogy felfogják az autósok, mire való?

2009. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszik.Nincs annyi ujjam ahányszor halálközelben voltunk,mert pl egy baromnak eszébe jutott a zebránál álló kocsisorból kivágva átzúgni a zebrán.Vagy ahányszor zuhogó esőben álltam a négy gyerekkel a zebra szélén,és vártam,h végre át tudjunk menni.Sok agyhalott sofőrnek eszébe se jut,h egy gyerek esetleg előreiramodik a zebrán,és ha neki az a kolosszális ötlete támad,h lassítás nélkül kikerül minket,pont telibe kapja.(Nincs négy kezem,még mielőtt valakinek eszébe jutna miért nem fogom a kezét.)
2009. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%

Az utolsó hozzászólóval egyetértek. Máshol pirossal kiemelik a zebrát, hogy még jobban látható legyen. Nálunk sok helyen még a sávokat sem látni.

Sajnos, ez a zebrakérdés nagyon összetett. Tény, be kell tartani a szabályokat. A gyalogosok miért nem tartják be? Rengeteg balesetveszélyes helyzetet teremtenek ők is! Őket miért nem büntetik? Pl. 70-es szakaszon nem olyan könnyű egyik pillanatról a másikra megállni.

Gyakran vezetek Budapesten, és kisvárosban is. Az is érdekes, hogy a kisvárosban nem dudálnak le, nem villognak, ha megállok a zebránál és átengedem a gyalogosokat, és uram bocsá' még a kanyarodót is elengedem...

Hiába, nekünk még nagyon sokat kell fejlődnünk vezetés és türelem terén!

2009. szept. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
Azt én sem értem,hogy miért kell mindig bejelenteni,hogy hol működik a trafipax?Miért figyelmeztetik a szabálytalankodókat! Ha csak elrettentés a cél,akkor nem is kell trafipax,elég csak a bejelentés.
2009. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
87%
Ha az lenne a törvény hogy padlógázt kell nyomni a zebránál akkor tuti mindenki megállna. Mi Magyarok szeretünk minent ellentétesen csinálni.Ehhez társul még hogy mindenki tojik a másikra, nagyon kevés emberben fedeztem fel mások iránt tanusított figyelmet. Többek között ezért is tartunk itt ahol tartunk. Mindig is barbár nép maradunk.Természetesen minden tiszteletem a kivételeké.
2009. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!