Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Romániában sokan tudnak magyarul?

Romániában sokan tudnak magyarul?

Figyelt kérdés
van valami adat amin mutatják a magyarul tudók számát?
2013. márc. 4. 10:35
 1/5 Betty-Detty válasza:
Az erdélyiek közül nagyon sokan tudnak,mint pl. én is,de nem tok semmilyen adatról ami kimutatja ezt,de ha tippelni kéne, szerintem legalább a 40-50%-a tud az erdélyieknek! :)
2013. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem írtam helyesen a kérdést, így akartam: Sok román tud magyarul? mert gondolom Betty-Detty te magyar vagy?!
2013. márc. 6. 17:53
 3/5 Betty-Detty válasza:
Hát jah,magyar vagyok,de ettől függetlenül sok román van aki tud magyarul,megha nem is tökéletesen
2013. márc. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Akik Erdélyben élnek nagy részük tud, de nem fog veled beszélni, csak azért, mert nem szereti a magyarokat(tiszt.kivéltel) . Nem tudom, van-e valami ami mutatja ezt. a szomorú az hogy nem nyilvánosan de igyekszenek kivonni a magyar nyelvet forgalomból...
2013. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
előző vagyok. én is erdélyi vagyok és a szomszéd is tud de nem beszél magyarul mert nem muszály neki...
2013. márc. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!