Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Újabban egyre gyakrabban...

Újabban egyre gyakrabban használják az "alkotmány" helyett az "alaptörvény" kifejezést. Ki és miért vezette ezt be?

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert ez a neve a törvénynek. "Magyarország alaptörvénye"
2013. márc. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez a neve.

A parlamenti többség vezette be, ez sem hiszem, új infó.


A gondolat mögötte az, szemezgettek kicsit a "történeti alkotmány" gondolatával (bár szerintem fogalmuk sincs, mit jelent ez a kifejezés) és ezért úgy gondolták, a magyar alkotmányjog úgy áll össze, hogy van egy ún. "mag-alkotmány" (ez volna az Alaptörvény), és vannak a köré épülő "sarkalatos törvények".

2013. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

e Verfassung

s Grundgesetz

ezeknek olvasgass utána

2013. márc. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem a mostani Fidesz-Kdnp vezette be ezt a fogalmat, mert a fősulin már 2007-ben hallgattam alkotmányjogot és az akkori tanárunk is gyakran használta az Alaptörvény kifejezést, valamint a többi jogtanár is így hivatkozott olykor az Alkotmányra, szóval ez már valószínű régebbi kifejezés, de a mindennapi használatból nekem az jön le, hogy ugyanazt jelenti az Alkotmány és az Alaptörvény kifejezés, valamint teljesen egyenrangú.
2013. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2013. márc. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!