Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most tényleg ekkora katasztróf...

Most tényleg ekkora katasztrófa van a hó miatt, vagy csak a hírek túloznak?

Figyelt kérdés
Én meg vagyok döbbenve, hogy egy napos hóesés miatt szó szerint összeomlott az ország. Úgy gondolom 2013ban ez nem kéne gondot okozzon, hogy esik 20-30 cm hó. Meg ez nem is hirtelen jött dolog, pár napja már lehetett tudni, hogy nagy szél lesz, és hóesés. Miért nem voltak készenlétben? Komolyan mondom, ez már szánalmas szerintem, ha tényleg ekkora a baj. Ha nem ekkora, az csak jó, de akkor meg a média a szánalmas. Emlékszem pár éve nyáron felénk is ez volt.. eleredt az eső, és mindenkin eluralkodott a pánik..persze ezért a pánikért 90%ban a híradó volt a felelős.

2013. márc. 15. 13:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

Nincs itt pánik, de kb. tényleg nincsenek se buszok, se vonatok, a teljes ország le van bénulva. Van ismerősöm aki 12 órája nem tud mit csinálni a verdájában, ott döglődik étlen-szomjan...tőle olvastam, nem hírportálon.


Amúgy szerintem itt nem csak a hó ludas, hanem az autósok is, akik esztelenül vezetnek (és mégmellé nekifutásból leszarják a KRESZ-t), vagy voltak olyan jótét lelkek és nyári gumit raktak fel, mert 3-4 napig 15 fok volt =/

2013. márc. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
A hó a kisebb baj, a szél a nagyobb. Most már javult a helyzet, de ami tegnap délutántól ma délig tartott az félelmetes volt. Szerintem senki sem számított ekkora viharra. Tegnap reggel még mindenki be tudott menni dolgozni, ha lassabban is a szokottnál. Délután a hazajutás viszont már nehéz volt. Előttem egy buszt szabályosan árokba lökött a szél. Becsapós volt, mert a városon belül még lehetett haladni, de azon kívül már nem. Sokan elindultak ennek az információnak a hiányában. Sokkal hamarabb kellett volna lezárni az utakat.
2013. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Tegnap tényleg hatalmas szél volt, én is úton voltam.
2013. márc. 15. 13:22
 4/30 anonim ***** válasza:

maximális az együttérzésem a segítségre szorulókkal, de hagy tegyek már fel egy kérdést:

Mi abban a meglepő, vagy rendkívüli, ha a száraz kontinentális éghajlatú Kárpát-medencében március idusán 30 centi hó esik, és 100 km/h-val fúj a szél?

2013. márc. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
3%

Felelősségre kellene vonni pár embert.


1. Nem volt megfelelő tájékoztatás


2. Nem készítették fel a szerveket a havazásra , időjárási viszonyokra ,hogy időben eltudják takarítani , tudjanak cselekedni.


3.Szervezés 0


Normális országban , semmi hó nem lenne a főutakon.

2013. márc. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Ha 1 centi hó esik, a szél meg összehord 3-at, már akkor is katasztrófahelyzet van.
2013. márc. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem a 20 centi hóval van a baj, hanem a 100 km/órás széllel, ami 20 centiből 1 métert csinál.Az autópályán a balesetek miatt van torlódás, a vonatok meg errefelé mennek...
2013. márc. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
71%

" Nem készítették fel a szerveket a havazásra , időjárási viszonyokra ,hogy időben eltudják takarítani"

Úgy őszintén hóesésben 100km-es szél mellett mi a jófenét akarsz eltakarítani?Ennyi eszed nincs hogy ilyenkor nem lehet takarítani? Hogy a jófenében képzeled el?Mit gondolsz ilyenkor csak nálunk van katasztrófahelyzet?

2013. márc. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%
A vonatoknak amúgy is 5 fő ellenségük van: az utasok, meg a 4 évszak. Ha épp nem a hó miatt késnek, akkor a tavaszi szellő, a napsütés, vagy a tiszavirágok párzása miatt.
2013. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

Jajj, de könnyű megmondani, hogy mit kellene csinálni...

Mi tegnap akadtunk el 4 busszal. Tükörjég, hóvihar, erős szél, egy helyben állva is az árok felé csúsztunk. Hiába tolták le az utat azonnal, nem tudtunk elindulni, mert azonnal elsodorta volna a buszokat a szél. Akiket tudtak, a hótolók segítségével hazavittek a hozzátartozók, meg persze egymást is elvittük, aki nem fért be sehová, azt a rendőrség és katasztrófavédelem vitte haza, az ott ragadt sofőrök kaptak élelmiszert, vizet, üzemanyagot és pokrócot.

Készenlétben volt mindenki, fél óra alatt kaptunk segítséget.


Az autópályán átvágták a szalagkorlátokat, hogy vissza tudjanak fordulni az autósok.


Szerintem mindent megtesznek, tragédia nincs, de tényleg komoly problémát jelent az időjárás.

2013. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!