Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miféle ország az ahol egy 50...

Miféle ország az ahol egy 50 év feletti ember már nem kell senkinek a munkaerőpiacon? Se nyugdíj nem lesz, meg munkahely sem.

Figyelt kérdés

Sajnos a pályakezdők helyzete sem jobb.

Az is sajnos,hogy az Orbán kormány is csak magyarázkodik

ebben az ügyben.Semmi előrelépés nincs!


2013. márc. 28. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

21 éves szakács vagyok és én sem kellettem. Persze mehettem volna dolgozni havi 90 ezer forintért egy idegbajos, pénzmániás főnökhöz, aki már azért is üvöltött az 62 éves, konyhalányként alkalmazott szegény öregasszonnyal, mert a 6 Ft-os zacskó helyett 11 Ft-os zacskót tépett le a falról, miközben ő évente 2-szer ment nyaralni, nem ritkán egzotikus helyre, de ez nekem nem kellett. Három hónapnál többet nem is bírtam.

Most kint vagyok Ausztriában, 1800 eurót keresek, amiből elég jól élek, kb. 1000-et költök el és 800 marad meg minden hó végén. Ennyit ér Magyarország.

2013. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Persze hogy nincs. Maximum 3-4 év, és lépek én is Magyarországról. Ez az ország egy vicc idegbeteg bunkó emberekkel, megélni meg nem lehet normálisan.
2013. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos Magyarország egy élhetetlen lerobbant csődtömegé vált Orbán kezében, csak a gazdagok élnek jól ez nem is fog megváltozni amíg Orbán azt csinálhat amit akar. 2014-ben lehet ezen a káoszon változtatni ha egy képzett hozzáértő embert választunk meg Miniszterelnöknek. Én az Együtt2014-re és Bajnaira fogok szavazni.
2013. márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

"2014-ben lehet ezen a káoszon változtatni ha egy képzett hozzáértő embert választunk meg Miniszterelnöknek. Én az Együtt2014-re és Bajnaira fogok szavazni."


Ja, majd gondolom gombamódra fognak utána nőni a munkahelyek a földből?

2013. márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
5%

"Ja, majd gondolom gombamódra fognak utána nőni a munkahelyek a földből?"


Biztos hogy nemfognak gombamódra nőni a munkahejek a földből. Már csak azért sem mert Orbánék úgy elkúrták a dolgokat hogy azt hejrehozni is komoly erőfeszítést igényel. Viszont egy okos hozzáértő gazdaság és pénzügypolitikával Bajnai eltudja érni hogy helyrehozza amit Orbánék elkúrtak és pár év múlva egy minimális fellendülés induljon meg. Én maximálisan bízok a szakértelmében és a jóakaratában.

2013. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Első vagyok.


Annyit még szeretnék hozzátenni, hogy itt egy fiatal férfinek azért is jobb az élete, mert sokkal több olyan lányt látok, akikkel lehet valamit kezdeni, mint Magyarországon. Értem ezt úgy, hogy itt bőven van olyan lány, aki szerény, kedves és mellette még intelligens is. Itt sokan járnak kirándulni a hegyekbe és erdőkbe, túrázni, könyvtárba, moziba, színházba, kávézóba, néha múzeumba is, tehát sokkal magasabb szinten áll a kulturáltság, mint otthon, sokkal nyugisabbak, konzervatívabbak az emberek és nem annyira egoisták. Vagyis nem az van, mint otthon, hogy mindenfelé felszínes, sötétagyú, ám magát az univerzum központjának és legfelsőbb lénynek képzelő tizen-huszonéves nőkbe botlok, hanem igenis lehet velük jövőt tervezni. Valószínűleg itteni lányt fogok elvenni, ha már nagyon jól beszélem a németet és vele fogok családot alapítani.

2013. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

"Biztos hogy nemfognak gombamódra nőni a munkahejek a földből. Már csak azért sem mert Orbánék úgy elkúrták a dolgokat hogy azt hejrehozni is komoly erőfeszítést igényel."


Már hamarabb elkezdődött az elk.rás, csak most dobtak rá még pár lapáttal!

2013. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

mi ez a Bajnai imádat az oldalon?

belőletek csak a kétségbeesés szól, ha Bajnaiban látjátok a megmentőt

2013. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

1-es. Ha egy 21 éves ember sem kell,akkor ki kell már itt?

Ez nonszensz.Tényleg csak a nagy szöveg...a rezsicsökkentéssel,meg a devizahitelesek megmentéséről.

Már mást sem hallani,csak ezt a két témát.

Ugyanakkor egyre több a munkanélküli felnőtt férfi,és nem csak a képzetlenek között.Most már sok igencsak jól képzett is az utcán van.

2013. márc. 28. 21:13
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért mert 3 év alatt egyetlen egy beruházás nem történt csak megyünk a leejtőn fele.

Egyedül a Mercedes gyár nyílt meg Kecskeméten,ott parádézott Orsós csak azt felejtette el hogy azt Bajnaiék intézték el hogy idejöjjön a Merci.

Szóval nekik az ég világon semmi közük hozzá.

Továbbá:

Az elmúlt 3 évben Lengyelország GDP-je 11%-kal növekedett, Szlovákiáé 10%-kal, nálunk meg mindössze 1% növekedés volt a 3 év alatt. A hiánycsökkentésről: 2009-ben 4,5%-volt a hiány, ezt a fidesz leszorította 3%-ra (ez kb. 400 Mrd-os csökkenés), de ehhez közel 2000 Mrd-os megszorítást vezetett be. Közben rekord mértékben 4000Mrd forinttal növelték az államadósságot. Ezek azért nem olyan nagy sikerek.....

Olyan nagy sikersztorikról beszélnek közben meg tavalyi évben több magyar hagyta el az országot mint 56-ban.

És a németek egy kis tv műsort szenteltek annak ahogy Orsósék a demokráciát a földbe tiporják.

Azért ha az nem volna igaz akkor a nyugatiak se híresztelnének ilyeneket.

Ha ezt megunja Brüssel akkor majd kidobnak minket az EU-ból.

És akkor persze rengeteg pénztől fog elesni az ország.

De sokan vannak akik ezt nem várják meg hanem mennek külföldre.

Sokan viszont elhiszik azt amit mondanak neki.

Tegyük fel Pista bácsi felkel reggel,elolvassa az újságot.

Mit lát benne?

Sikersztori,szabadságharc,nemleszünk gyarmat,Orbán-Orbán,rezsicsökkentés stb..


Bekapcsolja a rádiót. Mit hall?

Sikersztori,szabadságharc,nemleszünk gyarmat,Orbán-Orbán,rezsicsökkentés stb..


Bekapcsolja a TV-t. Mit hall?

Sikersztori,szabadságharc,nemleszünk gyarmat,Orbán-Orbán,rezsicsökkentés stb..


Aztán ez újra nap mint nap.

Az emberek olyanok ha sokszor hallanak valamit azt elhiszik.


"Miféle ország az ahol egy 50 év feletti ember már nem kell senkinek a munkaerőpiacon? Se nyugdíj nem lesz, meg munkahely sem."

Ad1. Nem a dolgozni nem akaró cigányokat kéne támogatni.

Ad2.Én 20évesként se tudok elhelyezkedni sehol,pedig mennyire mondták hogy a 24 év alattiakat és az 50év felettieket segítik vissza a munka világába.

Ad3.Egy kezdő orvos annyit keres mint egy kukás.

Ad4.Nem a magas keresetűeket kéne támogatni (1kulcsos adó)

Ad5.Amíg ilyen politikát folytatnak jóhogy nem fognak ide jönni külföldi cégek.

Magyarországon nem éri meg vállalkozni.

A világon itt a legmagasabb az áfa.

És Viktor még azt is fel szeretné vinni 35%ra

Szerintem majd lesz egy szűk réteg aki jól él,a középréteg meg fokozatosan elszegényedik.

Itt a baj már nem kicsi.

2013. márc. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!