Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A világ felvilágosult társadal...

A világ felvilágosult társadalmai azért pusztulnak, mert rájöttek, hogy az életnek lényegében semmi célja nincs, így lassan eltűnnek a nagy kényelemben és a szórakozásban?

Figyelt kérdés
Ez lenne végülis minden élőlény vége? Olvastam egyszer valahol, hogy az ember egy evolúciós zsákutca, mert van öntudata, tud gondolkodni és képes rájönni, hogy ennek a mókuskeréknek, amit életnek nevezünk, semmi értelme és így előbb-utóbb mindig elérjük azt a társadalmi szintet, ahol elpusztulunk.

2013. ápr. 9. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

szerintem van célja az életnek,legalábbis az enyémnek az hogy boldog legyek és élvezzem,lehet hogy nem egy világrengető dolog de nekem megfelel,szerintem ha más is így lenne ezzel akkor jobb lenne a világ

ha nem tudod hogy mi az élet célja akkor adjál neki te

erre valók az álmok,ha meg ez megy az egyénnek akkor nem pusztul el a társadalom

2013. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

szerintem ez egy igen jó kérdés:), viszont kielégítő válasszal nem szolgálhatok, de azt meg kell mondanom, hogy szerintem és ez a saját véleményem persze, az első válaszoló a legbénább, legelcsépeltebb módon próbált meg válaszolni, ami valószínűleg arra enged következtetni, hogy nem hasonló az életszemlélete a tiéddel, ezért se értheti meg, egyszerűen másképp van beprogramozva.

az ilyen egyéneknek nyomhatja az ember a racionális nézeteit, nem ér vele sehova mert még csak át se tudja érezni.

de ez a normális, őket megvédi az a valami ami pár emberből hiányzik, ezért ők életrevalóbbak.


és éppen ez az életfelfogás amivel az átlag rendelkezik, szűk látókörű és akadályozó. nem engedi, hogy az életet más megvilágításból szemléljük, de ha leszakítod a morál láncait esetleg még nem késő, hogy rájöjjön az ember, hogy az élet értelme, nem a hedonizmusban és ez alatt nem a szélsőséges fajtáját értem, én nem is a célok álmok elérésében kell keresni, hanem egy teljesen másfajta értelmet, ami kézzel nem fogható, és nem önmagunkról szól.


az a legviccesebb, hogy sohasem gondoltam volna, hogy esetleg vallásos témával, fogok valamit magyarázni:D. úgy néz ki mégis.

realista, racionális beállítottságú vagyok, de érdekes belegondolni abba, hogy a tudomány sem jut messzebb a vallásoknál, persze a vallások alatt csak a buddhizmust-és társait értem. sőt még a filozófiai beletrafált pár dologba.

valami létrejöhet a semmiből? ezt mind a három nézet firtatja

ha aaz ősrobbanásból alakult minden ki, mi is meg egyebek, akkor mi egy Egész részei vagyunk, mi alkotjuk az egészet közösen a legkisebb falevélig és féregig, porszemig, atomig, impulzusig, sorolhatnám.


hogy az életnek van e értelme? én jelenleg már úgy gondolom, hogy igen de mint írtam, nem az átlag ember és a ránk erőltetett látásmóddal találhatjuk meg azt:), persze lehet, hogy én látom rosszul a dolgokat, de erre a számomra igazán aktuális kérdésre muszáj volt válaszolnom:D

2013. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!