Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Izrael miért fejleszthet...

Izrael miért fejleszthet atomfegyvereket, mikor másoknak meg van tiltva?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 17. 17:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nem is tudok róla,hogy van pártom.Irán vajon ugyanúgy fejleszt atomfegyvert mint Irak?
2013. ápr. 17. 18:01
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

"például a pártodat pénzelő kis kedvencetek, Irán is."


Egyébként nem tudom miért törvényszerűen jobbikos a kérdező, de ha így is van, nekem azt mondták, hogy Fidesz pénzeli... de tegnap még az MSzP pénzelte... Vagy ezek szerint Irán...? Na akkor döntsük el, hol az igazság :)

2013. ápr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Izraelnél a zsidók észnél voltak , hogy milyen egyezményt , írnak alá.


Így , Izrael nem írt alá atombomba építését korlátozó egyezményt , Irán meg igen.


Például ,Magyarország sem építhetne atombombát mert aláírta az atomsorompót a rendszerváltás után.

Rendszerváltás előtt Magyarország alkalmas volt atombomba kilövésére persze ez teljes szovjet ellenőrzés alatt ment.

2013. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
csak bizonyos országoknak van megtiltva, Izrael nem ezek közzé tartozik sajnos
2013. ápr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Észak-Koreának is van, Iránnak is minden bizonnyal és nekik sem volt megengedve ahogy Indiának meg Pakisztánnak sem.
2013. ápr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Olyan szövetségessel a háta mögött mint az USA, neki mindent szabad. A hatalmi elit gondoskodik erről.


18:04, ezt én se értem :) De tökmindegy, az ilyeneknek úgyis az a lényeg hogy naccizhassanak, trollkodhassanak egy jóízűt.

2013. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Egyébként meg csak hogy tisztán láss, ha nekik kell atombomba akkor nem fejlesztenek drága pénzért hanem vesznek az USA-tól.
2013. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez az atomsorompó nem több, mint színjáték. Őszintén szólva nem hiszem, hogy például Amerikában vagy Oroszországban ne állnának tonnaszámra az atombombák. (Meg hidrogén és neutron stb.)

Egyébként Irán valóban fejleszt atomfegyvert, és Észak-Korea is. Atomtölteteik például vannak is már, csak működőképes hordozórakétájuk nincs.

2013. ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ha legálisan fejlesztett,akkor miért kellett átvernie a Kennedy kormány ellenőreit?


[link]

2013. ápr. 17. 18:13
 10/15 anonim ***** válasza:
Mert akkor még nem dőlt el, hogy kivel is van egész pontosan Izrael, hogy az USA vagy a CCCP oldalára áll majd a közeljövőben. Amúgy nem írta alá az az atomsorompó egyezményt ( röviden atomenergiát az atomtechnológiával nem rendelkező ország, csak békés célra használhat, ebben viszont a technikával rendelkező országok segítik őt, valamint a technológiával rendelkező országok nem árulják a piacon és nem gyártanak többet.) így nem tilos nukleáris fegyverekkel rendelkezniük sem. Ahogy Észak-Korea, Kuba illetve a Pakisztán India miatt illetve fordítva nem volt hajlandó a tömegpusztító fegyverek gyártását befejezni.
2013. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!