Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy lenne megoldh...

Szerintetek hogy lenne megoldható a BKV csődje, reformja és ti mit tennétek a színvonal emeléséért a vezetők helyében?

Figyelt kérdés
Szerintem ennek a bérletes rendszernek semmi értelme. Túl drága, mindenféle összevetéssel, akár minimálbérhez, akár a színvonalhoz, akár környező fővárosokhoz viszonyítva. Az emberek több mint fele meg sem vesz, a másik felének pedig azért kerül ennyibe, hogy kompenzálják a többit. Az lenne az ötletem, hogy ne legyen BKV bérlet, egyszerűen minden budapesti lakosnak kelljen fizetnie egy x százalékot a fizetéséből a BKV fent tartásáért. Monjduk kibújhat alóla a 6 év alatti, meg a munkanélküli, meg mondjuk akik eddig sem fizettek. Gyerekek után a szüleik fizetnék. Igazából teljesen mindegy, a részleteket csak ki kéne dolgozni. A lényeg, hogy ha a 1,5 millió pesti csak 2000 ft-ot áldozna be havonta, már jobb lenne...Így meg valaki vesz bérletet, valaki meg nem. Ellenőrizni is csak a metrón tudják...

2013. ápr. 17. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Badarság.


A BKV-t úgy ahogy van, meg kell szűntetni.

Itt is van helyette a fejlődőképes BKK. A BKK ezt már el is kezdte, úgy mint több cég bevonása a fővárosi közlekedésbe. A BKV-t ugyanúgy, mint a többi céget, a verseny szellemében bízza meg. Jelenleg a buszközlekedést a VT-Transman és a BKV viszi, míg a kötöttpályás ágazat egyelőre csak a BKV-é.


Ez a szemléletmód előremutató, nem lesz mamut, nem lesz egyenlőtlenség. Ha úgy vesszük, ez a fővárosi közlekedés liberalizációja. Ha buszod van, akár te is lehetsz szolgáltató. Ugye milyen jó? És a színvonal is emelkedni fog.


Díjszabás: Drága, drága, de erre is a BKK hozza a megoldást, a BKV által 10 éve ígért elektronikus jegyrendszert már jövőre bevezethetik. A fejlesztést, tervezést már elkezdték, a tender is lassan meg lesz.

[link]

2013. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A te ötleted jónak hangzik, csak ugye menne belőle a hisztéria hogy jaj ezért is fizetni stb... Jó ötlet de nem működne mert sajnos rengeteg ember van akik ezeket nem fognák fel épp ésszel hogy ez miért is lenne jó.

A másik gond azzal van hogy valóban összevisszaság a bérletrendszer, de szerintem hasznos is mert az ember aki mondjuk mindennap használja a BKV valamelyik járatát esetleg iskolába vagy munkába járáshoz annak azért jól jönne a bérlet minthogy megvenni a vonaljegyet és lyukasztani minden alkalommal.

Én ezzel kapcsolatban úgy oldanám meg a te ötleted hogy a Budapesti ember aki ugye fizet x összeget a BKV-ért az olcsóbban jusson bérlethez persze. A vidékiek pedig a normál áron. Én a bérleteket is úgy oldanám meg, mert szerintem az lenne a célszerűbb hogy havi, félhavi, fél éves, éves bérlet maximum. Ez az egyik a másik pedig az hogy a vonaljegyes rendszert sem ártana frissíteni valamivel. itt ilyen ötletem nincs, de biztos lehet találni egy egyszerűbb megoldást is arra hogy kerüljék a bliccelőket mert itt is akadnak csalók sajnos.

Meg amit még érdemes lenne megpróbálni hogy ugye a villamosokon a legkönnyebb a bliccelés, ezt is el lehetne kerülni azzal hogy a megállókat jobban körbe kerítik, és csak úgy lehessen bemenni oda, mint a metrónál hogy lyukasztanak aztán mehet. Persze ez részben pénzkidobás is lenne, mert akkor kell hogy legyen legalább egy őr hogy figyeljen, mert ott a sínek közt jobban át lehet ugrálni, de szerintem ha ezt ügyesen kidolgoznák megtudnák ezt oldani.

2013. ápr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"A BKV-t úgy ahogy van, meg kell szűntetni.

Itt is van helyette a fejlődőképes BKK."


Összehasonlítottad a körtét az almával. Mindkettő gyümölcs, de másban nem hasonlítanak.


A BKV egy szolgáltató vállalat, a BKK pedig a megrendelő, a főváros képviselője. A BKK soha nem fogja a BKV-t leváltani és a helyébe lépni.

2013. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem váltja le, de kiszorítja, vagyis a BKV egyeduralmát megtöri. Azaz nem szar BKV lesz, hanem szar szolgáltató, akiről nem a főváros tehet, mert magáncég. Ezáltal a magáncég, akit valóban a piac éltet talán odafigyel majd.
2013. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Második, te hány éves vagy? És normális?


Amit kitaláltál az egy borzalom, ezt elmondhatom.


"A másik gond azzal van hogy valóban összevisszaság a bérletrendszer" - Miért is? Nagyon megéri, nagyon jó, hogy mindenen BKK járaton utazhatok, nagyon jó, hogy a vonaton és a Volánbuszon is használhatom. Nagyon meg vagyok vele elégedve. A BÉRLETRENDSZERT NEM KÉNE BÁNTANI, ellenben a jegyrendszerrel, amit a BKK mint írtam, fejleszt is ezerrel.


"az lenne a célszerűbb hogy havi, félhavi, fél éves, éves bérlet maximum" - Mert most mi van, mi?


"A vidékiek pedig a normál áron." - Aha, köszi, ezzel minden megjavul természetesen. Ha meg nem, hát sokba kerül és még fáj is. SENKINEK SE LENNE JÓ.


"Meg amit még érdemes lenne megpróbálni hogy ugye a villamosokon a legkönnyebb a bliccelés..." Mint fent: butaság. Ha a metróban az elektronikus jegyrendszerrel megérkeznek újra a beléptetőkapuk, sokkal hatékonyabban tudnak majd fent ellenőrizni.


JA, ÉS MEGSÚGOM, BUDAPESTRE RENGETEGEN VIDÉKRŐL JÁRNAK DOLGOZNI, TANULNI, TEHÁT IGAZÁBÓL CSAK EGY KIFEJEZETTEN FONTOS RÉTEGGEL BABRÁLNÁL KI.


Vissza a kérdéshez: "Az lenne az ötletem, hogy ne legyen BKV bérlet, egyszerűen minden budapesti lakosnak kelljen fizetnie egy x százalékot a fizetéséből a BKV fent tartásáért." - Ja, az agglomeráció meg bújjon el. Igaz, hogy ők veszik leginkább a Bp.-bérletet, de mindegy.

2013. ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én a földbedózerolnám az egészet aztán a helyét behinteném sóval. Nehogy már 7 millió ember szívjon meg fizessen a lusta semmirekellő pestiek miatt.
2013. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" Nehogy már 7 millió ember szívjon meg fizessen a lusta semmirekellő pestiek miatt."


2 millió pesti meg azért szív, és adózik annyit, hogy a 7 millió semmirekellő lusta vidéki parasztnak támogatást adjon az állam, és 100 milliós JohnDeere traktorral túrja a szart...

2013. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"a lusta semmirekellő pestiek miatt" MAGYARÁZATOT!
2013. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy ők veszik leginkább a Bp.-bérletet, de mindegy."


Ezt szerintem te sem gondoltad komolyan.

2013. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
viktor helyett visza kéne hozni gyurcsányt.
2013. ápr. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!