Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Közfoglalkoztatásban dolgozom,...

Kókuszjoe kérdése:

Közfoglalkoztatásban dolgozom, a polgármester a fönök. Adott 1 munkakör ami a szerzödésben benne van és alá is írtam. A polgármester kötelezhet olyan munkára ami az én munkakörömhez nem tartozik?

Figyelt kérdés
Közfoglalkoztatási szerzödésben aláírt munkakör helyett ,más munkakörre való kötelezettség.Szabad ezt?

2013. ápr. 29. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ mi van benne a munkaköri leírásban, ha benne van az hogy helyettesítened kell más kollégát akár más munkakörben amiinek az elvégzéséhez te is képes vagy, akkor kötelezhet rá, de ha nyomokban sincs ilyen leírva akkor már nem.

De ez már nem így megy mert ő a főnök és azt kell csinálnod amit a főnök mond, és simán mondhatja azt a mai világban már "hogy oké nem probléma akkor jön helyetted más" És ez sajnos igaz mert ha meghirdet egy állást tuti hogy jelentkeznek rá nem kevesen és akkor lesz majd miből válogatnia.

Testvérem is így járt hogy megtagadott egy munkát, igaz hogy nem volt benne a munkaköri leírásában meg persze nem olyan munkáról volt szó amit alapból köteles lenne megtagadni mert veszélyhelyzetet okozott volna, de a főnöke mondta hogy oké akkor jön helyetted más, te meg holnap csak a felmondásért gyere be. És megtette, kirúgta.

2013. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem,de ha pl:olyan munkát csinálok ill csinálunk meg a kollégákkal amit a szerzödés szerint nem lehetne,és munkaközben pl:levideózom a kollegakat bizonyitékot szereznék,tanukat,és a munkaügyiközpontban bejelenteném,akkor a polgármestert feljelentenék?Mert ritkán csináljuk a munkakörünkhez tartozó feladatot!Söt!! még a polgármesternek is néha ingyen kell dolgozni a házánál munkaidöben!Ez szabályos?
2013. ápr. 29. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Amikor ilyen kérdést olvasok, először az jut eszembe, hogy az öntudatos munkavállaló vajon betartja-e az munkavégzése során az összes szabályt.

Biztosan nem nézi meg a magán mail-jeit munkaidőben, sohasem telefonál magánügyben a céges telefonon, egy oldalt sem fénymásol az irodai másolón. Ha 8 órára szól a munkaszerződése, akkor pontosan 8 órát a hivatal érdekében tevékenykedik szorgalmasan.

Ha a kérdező sohasem tett ilyet, akkor teljesen jogosan háborodik fel, hiszen azért vannak a szabályok, hogy betartsuk őket, mint munkavállalói mint munkáltatói oldalon.

Én mindig megoldom azt a feladatot amivel megbíznak. A főnököm értékeli a hozzáállásom, és ha nekem van valami problémám akkor azt is meg tudjuk oldani, és közben egyikünk sem böngészi a munka törvénykönyvét.

2013. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen ez igaz!De a fönököm nagyon sok munkát vár el tölünk,átlagon felül mi ezt becsületesen meg is csináljuk.De ö plusszmunkákat ad még ezen felül is,ráadásul mindnféle sintér utolsó munkákat is velünk végeztet.De nem baj megcsinálom mert muszáj,de akkor ö is legyen normális egy kicsit eggyüttmüködöbb ugyanis pont ö az aki nem tartja be a szabájokat.
2013. ápr. 29. 22:15
 5/5 Kései Sirató ***** válasza:

Amikor benyújtottad az aktív korúak ellátása iránti kérelmed, akkor aláírtad, hogy vállalod az együttműködést és a közmunkát, egyébként nem kaptál volna segélyt.

Ő kötelezhet, te pedig megteheted azt is, hogy nem vállalod, akkor azonban 2 évig nem kapsz több segélyt.

2013. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!