Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Honnan ered a "Lesz még...

Honnan ered a "Lesz még Moszkva magyar falu" mondás?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Hát én ezt a mondást nem ismertem eddig.
2009. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Komolyan mondom, kéne már egy nemzeti "Így használd a Google-t / Wikipédiát" kampány...


[link]


[link]

2009. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, és akkor ki használta először vagy hol?

Gondolom, most nagyon okosnak érzed magad, okoska!

Gratulálok azoknak, akik egy ilyen embernek bólogatnak, ostoba népség!

2009. szept. 28. 17:25
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

kedves kérdező, te vagy az ostoba. a wikipédiás linkben ott áll világosan az eredete, csak görgetni kell. ha nehezedre esik, idemásolom:


"Piros, fehér, zöld az adu,

Lesz még Moszkva magyar falu!

(Falfirka) "

2009. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Annyira imádom, amikor azt nevezik ostobának, aki rámutat mások ostobaságára... :) Egyfelől köszönöm, kedves kérdező, mert mindig jókat derülök azokon, akik ilyen készségesen állítanak ki magukról szegénységi bizonyítványt, másrészt viszont sajnálatos is, hogy ilyen sokan vagytok. Éppen ezért igyekszem én is, meg még sokan mások, megmutatni nektek, hogy hogy is lehet rendkívül egyszerűen, mindössze egy-két kattintással választ találni számos kérdésre. Amire meg nem lehet így, arra még mindig itt van ez az oldal. De előbb mindenképp érdemes körülnézni a neten, mert jó eséllyel sokkal hamarabb találsz sokkal alaposabb választ, mint amit itt írna le valaki jóval később.
2009. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ezt Párizzsal ismerem és az a trianoni békét ellenző fanatikusok jelmondata.

"Lesz még Párizs magyar falu"

2009. nov. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Annyira imádom, amikor azt nevezik ostobának, aki rámutat mások ostobaságára... :) Egyfelől köszönöm, kedves kérdező, mert mindig jókat derülök azokon, akik ilyen készségesen állítanak ki magukról szegénységi bizonyítványt, másrészt viszont sajnálatos is, hogy ilyen sokan vagytok. "


Ezt azért csinálja, mert tudatták vele (jogosan), hogy hülye, és ezért eszébe sem jutott elgondolkozni rajta, hogy a másiknak igaza lehet és tartani a száját, hanem vissza kellett támadnia, hogy megmutassa, hogy akkor is neki van igaza. Tudod, mint az oviban:

"-Hát te tökhülye vagy.

-Én? Te vagy a hülye!"



:D

2010. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy ismertem,hogy:


Mao végrendeletében ez áll:Ha meghalok,temessenek el egy kis kínai falucskában...Moszkva mellett :D

2013. okt. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!