Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lett volna ha a mai napig...

Mi lett volna ha a mai napig megmaradt volna a nagy Magyarország? Jobb lenne a helyzet? Erősebb gazdaság lenne?

Figyelt kérdés
Úgy értem az elcsatolt területeken volt bőven olyan rész és van is ami pl turisztikailag is sokan jelenthetett volna az országnak.Tudom erre alapozni nem lehet de azért ez is nyilván sokat számít,elég csak Horvátország példáját látni hogy jó részt pl azzal érték el azt ahol most tartanak.Az esetleges ásványi kincsekről,kőolaj,földgáz stb nem is beszélve.
2013. máj. 15. 16:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%

Basszus már begépeltem egy csomót. Na de újra írom.


Turisztikailag lehet jobb lenne de a válaszom nem.


Annak idején /még a rendszerváltás előttre nyúlnak vissza/ kezdődtek a problémák. Mert Kádárék próbálták feljebb vinni az életszínvonalat. De ebből az egyszerű polgár csak annyit érzett, hogy olcsó a kenyér, a benzin stb. Igen, de azt nem mindenki tudja, hogy az töredéke amit az emberek fizettek ki. A többit az állam fizette hitelekből.

A 90-es években pont emiatt volt 'válságba' az ország. MOst meg a 90-es évek beli hiteleket érezzük. /amiket azért vettek fel, hogy a 80-as évekbelit kifizessék/


Hogy ezt miért nem állították meg anno? Pontosan nem lehet rá választ adni. Akkoriba tán avatkoztak bele annyira a politikába mint most. Nagyon nem is tudtak honnan értesülni.

Úgy gondolom, hogy ha nagy Magyarország lenne akkor is megtörtént volna, legalábbis megtörténhetett volna.

/idén érettségizek, én kb. ezt értettem meg a dolgokból és remélem jó magyarázat a kérdésedre/

2013. máj. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
A mi lett volna ha kérdéseknek nincs értelme, de szerintem jobb lett volna. Eleve elkerülhető lett volna a kommunizmus is, ami gyakorlatilag tönkre tett mindent. Sokkal keményebben tudnánk különféle ügyekben fellépni. És a lakosság sem 10 millió lenne, de nem is 20, hanem legalább 25-30 millió. Ami már nem olyan rossz.
2013. máj. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem sokkal erősebb lenne. Rengeteg gyár, vasút, kiépített infrastruktúra maradt volna meg, az ásványkincsekről nem is beszélve. Sokkal befolyásosabb logisztikai központ lennénk (nagyobb országot nehezebb megkerülni). De ami a legfontosabb nem lenne okunk folyton sajnálkozásra, lelkileg sokkal erősebb, összetartóbb nemzet lennénk.
2013. máj. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%
mi lenne ha ....sosem tudjuk meg ... az biztos, hogy 1920 óta fogy a magyar népesség száma a kárpát medencében. Még a románok, szlovákok száma, ez idő alatt megduplázódott, megháromszorozódott.
2013. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
Nagy valószínűséggel egyedül uralnánk Európát.
2013. máj. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanolyan gyíkok irányították volna, mint a csonka országot, akkor maximum annyiból lenne más, hogy nem 10, hanem 15 millió csóró élne egy kicsivel nagyobb területen.
2013. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
ez úgy mondod, mintha a románoknál jó lét lenne vagy a szlovákok is pénzben fürdenének ... Egyedül szlovéniának volt jobb sorra, mint a keleti átlag, de ezt is a jobbos kormányának köszönheti amit a mostani balos teljesen szétszedett mostanra ...
2013. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Eleve elkerülhető lett volna a kommunizmus is,"


Te komolyan nem tudod miért kerültünk az orosz érdekszférába?

2013. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Kárpátaljai ismerőseinkkel egyszer szóba került ez a téma.


Velük egyetemben lett az a konklúzió, hogy az a térség akkor se lenne sokkal fejlettebb, ha nem csatolják el annak idején.

2013. máj. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%

Ez azért nehéz kérdés, mert túl komoly volt a nemzetiségi kérdés ahhoz, hogy a Nagy-Magyarországot hosszú távon tartani lehessen, az új nemzetállamok létrejötte nélkül.


Ha ez netán a mi irányításokkal zajlott volna le, szerintem akkor is legfeljebb a többségében magyarlakta területek tartoznának a mai Magyarországhoz, harmada/fele biztosan elveszett volna. De "legjobb" esetben is egy erősen soknemzetiségű, megosztott ország lennénk, aki úgy vergődne a "területéért", mint a mostani Szerbia.

2013. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!