Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A ti szemetekben ki az igazi...

A ti szemetekben ki az igazi magyar köztársasági elnök és miniszterelnök?

Figyelt kérdés
Nekem az igazi köztársasági elnök Göncz Árpád, a miniszterelnök pedig Bajnai Gordon.
2013. máj. 20. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Az egyetlen köztársasági elnök, aki kifejezetten rokonszenves volt, Sólyom László. A miniszterelnökökről inkább nem nyilatkoznék.
2013. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Én szememben ilyen nincs, utolsó legitim vezetőnek Horthyt tekintem.
2013. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bajnai Gordon, LOL


Én jelenleg nem tudnék példát mondani....

2013. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akit a nép megszavaz ... Bajnaival az a Bajom, hogy senki se akarta őt miniszterelnöknek ... pláne nem a bukott kormány miniszterét! Gazdasági és önkormányzati miniszter volt szegény .... de mindig csődbe vissza valamit, ahol ő megjelenik ...
2013. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bajnai?

Azt nem is a nép szavazta meg , csak "betették".

2013. máj. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kádár János
2013. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pro Patria ***** válasza:
Az, akit megválasztanak. Ez nem vitatható. Hogy kiket látnék szívesen? Köztársasági elnöknek én is Göncz Árpádot, vagy Sólyom Lászlót.
2013. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Köztársasági elnöknek Sólyom Lászlót látnám szívesen. Miniszterelnöknek passz: Vityánál jobb még nem akadt, így kénytelen lennék őt választani!
2013. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Miért szereti mindenki Sólyom Lászlót????????

Az egy olyan jelentéktelen bábú volt. Olyan volt, mint "Culombo felesége", vagyis sokszor emlegették, de az újévi beszédein kívűl egyszer se láttam a tévében!! Mellesleg utolsó évében ott volt az a szlovákiai ügy, hogy nem akarták átengedni, ami színtén rontott a népszerűségén! Szóval nálam az eddigi 5-ből a 4. helyen áll nálam!

2013. máj. 21. 16:31
 10/11 Brányi Bence ***** válasza:

Én is Sólyom Lászlóra gondolok, ha hiteles köztársasági elnök a kérdés (Göncz regnálása alatt még túl fiatal voltam, hogy ezzel foglalkozzak, de így utólag ő se volt semmi).


Hogy miért Sólyom? Mert hiteles (konszenzussal jutott "hatalomra", amivel nem is élt vissza). Szerintem egy "jó" köztársasági elnök képviselje a nemzetet, a tudást, megjelenése legyen bizalmat keltő és megszólalásai tekintélyt parancsolóak. De főleg, dolgozzon (a háttérben).


Persze, Sólyom a napi politikában nem vesz részt (mivel nem az emberektől függött, nem kellett folyamatosan a népszerűséghajhász szereplésekkel töltenie az idejét), ráadásul akadémikus-féleségként az előadói képességei hagytak maguk után kívánnivalót (akár még azt is a szemére vethetjük, hogy nem volt adoniszi felsőteste).


A szlovákiai affér (ami szerintem nem nekünk kínos és semmiképpen nem Sólyom szegénységi bizonyítványa) semmi (akárcsak az újévi beszéd) - aki kíváncsi, mit tett, olvassa el a róla szóló wikis cikket:

[link]


(bár már a képzettsége is elárul róla valamit)


Végső soron bárki lehet Köztársasági elnök, aki nem elfogult és nem olyan szánalmas, mint Schmitt Pál, lévén nálunk ez a tisztség nem jár komoly hatalommal.


Miniszterelnöknek én is Bajnait mondanám - nem az aktuálpolitika miatt, hanem amit Magyarország egyetlen szakértői kormányaként letett az asztalra. Attól is szimpatikussá vált, hogy megjegyezte; nem fog indulni a következő (2010-es) választásokon.

2013. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!