Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embert akit...

Ismertek olyan embert akit füvezésért letöltendő börtönbüntetéste ítéltek?

Figyelt kérdés
Egyik közeli ismerösöm pár napja vitték be (nem árulta csak alkalmi fogyasztó volt). 30 nap előzetesbe van.. Érdekelne, hogy mire számíthat? A 30 nap letelte után kiengedik? Kérem csak olyanok válaszoljanak akik ismernek hasonló helyzetben lévő embert.

2013. jún. 14. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Fogyasztásért nem fogják lecsukni csak ha árulta.Ki fogják engedni szerintem,valami ejnye bejnyét biztos kap,de nem hiszem hogy lecsukjá.Lehet ki akarják szedni belőlle a zsaruk hogy kitől vette..azért tartják bennt ennyi ideig.Vagy valóban árulta,csak nem kötötte az orrodra.
2013. jún. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetro ***** válasza:
Én ismerek olyat, akit 2000ben vagy 2001ben kaptak el egyetlen szál füves cigivel. Két és fél évet ült. Érettségi előtt vitték be.
2013. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már előzetesben van akkor ott nem csak egy szál cigiről van szó.

Ezt a két év ülést meg szintén nem veszem be.

Nyugi, nekem is sok ismerősöm ment ki "külföldre" dolgozni, na persze közben meg bent ült.

2013. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ez év nyarától nagyon beszigorították a fogyasztását. És arra erre vonatkozó kormányrendelet szerint, ha nem árulja csak fogyasztja, vagy kis mennyiséget tart magának akkor is két évig tartó börtönbüntetésre ítélhetik. Persze azért én bízok abba, hogy nem fogja legsúlyosabb büntetést kapni. Ezért érdekelne, hogy volt-e valaki, vagy valaki ismerőse mostanában ilyen helyzetben. Úgy tudom árulni soha nem árulta és fogyasztani is csak kis mennyiségben és csak füvet.
2013. jún. 15. 06:52
 5/7 A kérdező kommentje:
2013. jún. 15. 07:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Júliustól...

Az már rá nem fog vonatkozni, a bűncselekményt általában mindig az elkövetés idején hatályban lévő jogszabály szerint bírálják el.

2013. jún. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na igen, ebben nem voltam biztos, hogy a régebbi vagy az új jogszabályok szerint bírálják el. Nagyon köszönöm az informálciót, ez nagyon megnyugtató és némi reményt ad, hogy mielőbb viszont láthatom.
2013. jún. 15. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!