Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A bartosizmus miben tér el a...

A bartosizmus miben tér el a kommunizmustól?

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A táplálkozási szokásokban :)
2013. jún. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy bartosizmus.
2013. jún. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Abban, hogy a kommunizmus az egy többé-kevésbé kidolgozott, összefüggő logikára épülő politikai ideológia (és olykor gyakorlat), a bartosizmus pedig az, amikor egy gyakorló alkoholista megpróbálja elmagyarázni, hogy mit hallott 25 évvel azelőtt a nagyapjától a témában.
2013. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen alapon beszélhetünk kovácsizmusról, szabóizmusról, sőt még nagyizmusról is. Agyatlan alkoholistákat ne tekintsünk már filozófusoknak.
2013. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Abban, hogy a célja paradox ámde zseniális módon az emberiség kiártása által való felemelése az emberiségnek, míg a kommunizmus egy többé-kevésbé kidolgozott eszmerendszer, aminek a célja, hogy mindenkinek egyformán jó legyen.


Végülis az emberiség kiirtása is ezt eredményezné (kérdés hogy ez mennyire lenne jó az emberiségnek), tehát mondhatjuk, hogy a bartosizmus a kommunizmus egyik változata, ami Saloth Sar és Sztálin irányzatát "fejlesztette" tovább...

2013. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nem értek egyet azzal hogy nincs bartosizmus. Már miért ne lenne? Ott van Bartos agyában,csak még nincs elismerve mint filozófia. Szerintem nem lett volna hülye ember ez a Bartos ha nem itta volna el az agyát,olvastam tőle a Pesszimizmus-t,Sötétség Rabságában-t és tetszett. De már abban sem vagyok biztos hogy tényleg elitta az agyát vagy csak játsza. Egy biztos hogy Pica betegsége van és ezért eszik meg mindent. A komunizmustól meg pl. abban tér el amit már a többiek is irtak előttem,meg sztm ha a bartosizmust elismernék,akkor inkább művészi irányzat lenne mint politikai. De amúgy Bartos politikai ideológiája a komunizmusból lett,szóval van benne közös,csak Bartos kicsit feltuningolta a komunizmust az őrültségeivel. Nem vagyok komunista,de Bartost birom,sztm jófej,és ahhoz hogy csöves elég műveltnek tartom. :D
2013. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!