Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor fogják már fel sokan...

Mikor fogják már fel sokan hogy a zsidó nem csak vallás hanem faj, vagy rassz vagy akármi?

Figyelt kérdés
itt GYK-n látom hogy sokan nem tudják hogy van faji és van vallásilag zsidó, ott voltak a kazárok fel vették a zsidó vallást attól még nem zsidók, és GYK-ról egy komment "Nem örmény, hanem grúz és nem zsidó, hanem ortodox," miért nem hallott még ortodox zsidókról?! szóval van aki vallásilag zsidó és van fajilag zsidó, bár szerintem a zsidó vallásuak zsidónak vallják magukat.
2013. jún. 26. 14:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Te nagyon retard vagy. A zsidó nem egy rassz. Soha nem is volt soha nem is lesz. Van az izraeli nép meg van a zsidó vallás. A kettőben ott van összefüggés hogy aki zsidó vallású az kaphat izraeli állampolgárságot. Ez olyan mintha itt a keresztények kaphatnának vatikáni állampolgárságot. A zsidók annyira szétszóródtak a világban és annyira keveredtek, hogy nem lehet őket egy népnek tekinteni. Van erre törekvés, de ettől még elég messze vagyunk.

Az ortodox pedig így önmagában semmi vallási tartalommal nem bír. Lehet valaki ortodox keresztény is ami (meg fogsz lepődni) a kereszténység egyik legnagyobb lélekszámú ága. Grúziát nem tudom hogy keverted ide de ott pl ortodox keresztények vannak.

2013. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
6%
A zsidó az nép,az izraelita vallás. Jobb lett volna utána nézni mielőtt okoskodol!Nem minden zsidó izraelita,de minden izraelita zsidó.
2013. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"Etnikai" zsidók már nem nagyon vannak , maximum elvétve, olyanok voltak külsőleg , mint az arabok.


Ez igazából nem faj , nem rassz ,de jóval több , mint egy sima vallás.

2013. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ööö, a nemzet szóra gondolsz?
2013. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

te mit OKOSKODOL?! "A zsidó az nép,az izraelita vallás. Jobb lett volna utána nézni mielőtt okoskodol!Nem minden zsidó izraelita,de minden izraelita zsidó."

ugyan ezt mondtam csak csak nem így írtam.


"Lehet valaki ortodox keresztény is ami (meg fogsz lepődni) a kereszténység egyik legnagyobb lélekszámú ága. Grúziát nem tudom hogy keverted ide de ott pl ortodox keresztények vannak." na nem mondod, nagyon meg lepődtem, tudom hogy az ortodox az a keleti kereszténység, Grúziát meg úgy hoztam szóba hogy itt volt egy komment, mint példa hogy valaki nem tudja hogy van vallási és faji zsidó! szóval nem tudom diszlexiás vagy vagy nem tudom de értelmezd előbb amit írok mielőtt a másikat piszkálod.

2013. jún. 26. 15:26
 6/18 anonim ***** válasza:
9%
szóval van aki vallásilag zsidó és van fajilag zsidó, Te azt sem érted amit írsz. Zsidó vallás nincs!!
2013. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"A kettőben ott van összefüggés hogy aki zsidó vallású az kaphat izraeli állampolgárságot."

ez így baromság, nincs igazad. Alijázás előtt papírral kell igazolni a zsidó felmenőket, és nem a vallásukat. Fajilag kell igazolni (anyai ágon). A zsidó pedig igenis rassz. Szemita, úgy, mint az arab. Bár ez inkább a szefárdokra igaz, az askenáziak más gyökerűek eredetileg. És a mai napig különbséget tesznek (pl van külön szefárd és askenázi főrabbi - igaz, utóbbinál most szorul a hurok, mivel homoszexuális zaklatással vádolták meg magas szinten)

2013. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5%
szóval van aki vallásilag zsidó és van fajilag zsidó, Te azt sem érted amit írsz. Zsidó vallás nincs!!
2013. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Nem minden zsidó izraelita,de minden izraelita zsidó." "

és ez sem igaz. Betérésről hallottál már? Én nem vagyok zsidó, katolikusnak vagyok keresztelve nem zsidó ősökkel, de elvileg lehetnék izraelita.


ettől még nem lennék zsidó...

2013. jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

miért akkor a kazárok meg nem tudom kik mire tértek át? hm?

mindegy is mert én inkább arra akrom felhívni a figyelmet hogy sokan nem hiszik el hogy vannak fajilag zsidók (és ne kössetek ebbe bele hogy zsidó faj nincs ha nem rassz van, mert tudom de ezt így szokták mondani, faji zsidó)

2013. jún. 26. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!