Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az a "proletárdiktatúra"?

Mi az a "proletárdiktatúra"?

Figyelt kérdés
válaszodat köszönöm!

2013. júl. 2. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ugyan az, mint a fülkeforradalom és az unortodox gazdaságpolitika. Semmi :)
2013. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2013. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2013. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na, valamiért kétszer küldte el. Bocs.
2013. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A dolgozó nép uralma.
2013. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kétszer , én is elküldtem:D
2013. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Komplikato ***** válasza:

Már elméletileg vagy tapasztalatilag? :D

Utóbbi megértéséhez javaslom olvasd el az Állatfarm c. örök érvényű eposzt. Ugye ott is voltak az egyenlőek ... és az egyenlőbbek.

2013. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát az, ami a rendszerváltás előtt volt. A ploretáriátus uralma. Anno mi szocializmusnak hívtuk, mert a szebben hangzik, ma meg kommunizmusnak csúfolják, ami végképp nem volt.

Eszembe jutott viszont egy részlet a régi szép időkből a Hófehérke és a hét elgyötört törpe című közkedvelt kabarétréfából:


"A természet lágy ölén majd jólesik a sziklatúra,

Jó levegőt garantálja a proletárdiktatúra . "

2013. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy szlogen, ami azt volt hivatva elhitetni az egyszerű melóssal, hogy ő az, aki uralkodik, vagy legalábbis hozzá hasonló emberek az ő érdekeit nézve.
2013. júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És volt is benne valami. Például nagybátyám kohász volt, és többet keresett, mint a diplomás anyám.

Én meg mivel nem "fizikai dolgozó gyereke" voltam (ez volt a terminus), csak akkor mehettem táborba, ha már a fizikaiak jelentkeztek, és maradt hely.

Nem panaszképpen mondom, mert lassan kezdem visszasírni. Nem lehetne a kettő között valami értelmes középutat találni? A skandinávoknak sikerült.

2013. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!