Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy kell megszerezni a...

Hogy kell megszerezni a horgászengedélyt?

Figyelt kérdés

Rendes vizsgára kell menni? Mennyibe kerül az egész?

Olyan írjon, aki biztosan tudja, mert már körbenéztem a neten, de különböző oldalak különböző dolgokat írnak.


2013. júl. 9. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
A MOHOSZ hivatalos weboldalára menj fel.És igen rendes vizsga van amire fel kell készülni.
2013. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. júl. 9. 17:14
 3/9 doboszoli ***** válasza:

A horgász engedély két dologból áll.

Egyik az állami horgászjegy, másik a területi engedély, ami lehet éves, vagy napijegy.

Előbbi a másik kettő FELTÉTELE.

Állami jegyet bármelyik horgászegyesület kiad, feltétele néhány (max.5) ezer forint, és az egyesületnél is letehető horgászvizsga. Itt a hal fajokkal, tilalmi időkkel, méretkorlátozásokkal, mennyiségi korlátokkal kell tisztában lenni. Sajnos sok egyesület, (miután a taglétszám sok helyen csökken) ezt meglehetősen nagyvonalúan kezeli, amiből később "félreértések", eltiltások, bírságok következnek.

Miután ez rendben, Te döntesz, hogy kiváltod-e az adott (vagy bármelyik) egyesületnél a területi engedélyt, ez olyan 20-50 ezerbe fáj évente, viszont egész évben biztosít horgászati lehetőséget, a mennyiségi kvóták erejéig.

Akár területi engedély helyett, de akár mellette is mehetsz horgászni, ún. napijeggyel, ami egy alkalomra biztosít lehetőséget, árban olyan 2-5 ezer forint, naponta, szintén kvótához kötve.

Számolj, hogy Neked melyik a gazdaságosabb, egy helyen akarsz horgászni, vagy inkább vándorolsz.

Még valami: a területi engedély 3 korosztályt ismer el, nevezetesen a gyermek (14 éves korig), az ifjúsági, (14-18 év), és a felnőtt korosztályt, az árak is eszerint változnak.

Ha van konkrét kérdésed, szívesen segítek, ha tudok. (bő 40 éves horgászmúlttal rendelkezem)

GÖRBÜLJÖN!!!

2013. júl. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Egyelőre csak gondolkodom rajta, mert bár halat nem igazán eszem, de nagyon tetszik. Meg aztán, nyár közepe van, mire kiváltom az engedélyt, megveszem a cuccost, máris ősz van.
2013. júl. 10. 17:29
 5/9 doboszoli ***** válasza:

Rengeteg horgász van, aki nem eszik halat, csupán a fogás élményéért horgászik. Tisztelem őket, de nekem hiányozna a zsákmányszerzés öröme.

Nálam a kifogott halnak 3 sorsa van:

-hazaviszem, megesszük

-elajándékozom, arra érdemesnek

-visszaeresztem a vízbe, ha nincs rá szükségem

Fagyasztóba halat nem teszek, kivéve október-novemberben a karácsonyi 3-4 pontyot a hozzávaló apró hallal.

Javaslatom: valahol váltsd ki az államit, és menj el pár helyre napijeggyel.

Nem tudom merre laksz, én Gyöngyösön szeretettel várlak.

2013. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tök jó fej vagy! :)

Pesti vagyok, de mivel nincs kocsim, az utazás kissé bonyodalmas, meg aztán elég, ha első körben csak az asszony röhög rajtam. :)

Ezek szerint ősszel és télen is kijársz?

2013. júl. 11. 06:07
 7/9 doboszoli ***** válasza:

Az asszonnyal vigyázz!!))

Én is hasonlóképpen aggódtam (megjegyzem jogosan) amikor jó 30 éve összekerültünk.

Aztán sikerült kicsalni egyszer, kétszer...ötször. Azt vettem észre, hogy ott alszik mellettem a parton a földön.

Ha ideje engedi, ma is jön, sőt aktívan, eredményesen horgászik. Tehát csak lassan, cseppenként megfertőzni...

Nem, télen már nem járok ki, nálam a peca egyenlő a napsütéssel, szúnyoggal, béka koncerttel. Valamikor "bolond horgász" koromban karácsonykor a Tisza partján fagyoskodtunk éjjel, menyhalra áhítozva, de gyakran kellett a pontyozó sátorról is a jeget leverni hajnalban.

Így ötvenen túl mint az öreg bika: "majd jönnek, ha akarnak valamit".D)

2013. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

:D

Nagyon köszönöm, bár mindenki így válaszolna. Részemről még semmi sem biztos, de nem rajtad fog múlni, az biztos. :)

2013. júl. 11. 14:45
 9/9 doboszoli ***** válasza:

Még egy történet a sok közül:

Kiváló horgásztársam, Keszthelyi Tibi bácsi, (jól túl a hetvenen, világ életében "maszek" bútorasztalos volt) olyan tíz éve kezdett el horgászni.

Az öregúr néhány alkalom után közölte: "Én olyan buta ember voltam hatvan éven keresztül....mert nem horgásztam, pedig megtehettem volna."

Isten éltessen köztünk sokáig Tibi bátyám!!

2013. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!