Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A szerbek megérdemelték...

A szerbek megérdemelték Jugoszlávia pusztulását?

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 20:54
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
72%

Én is szégyenlem magam a Tünde félék felfogása miatt, mégis az lenne az utolsó cselekedet az életemben, hogy miattuk tagadnám meg a magyarságom. Nektek, tündéknek viszont sokkal inkább csak kifogás kell ahhoz, hogy ne kelljen magatokat magyarnak vallani. Mi lenne, ha az összes normális szerb megtagadná a szerbségét a tömeggyilkosok miatt?

Remélem nem a helyesírásba fogtok belekötni. Továbbá nem vagyok párttag, sem mrm-es, sem vmsz-s, csak magyar. És nem vajdasági.

2013. okt. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
67%

Amelyik ország vérben fogant meg, az abban is fog elpusztulni. Lásd 1944- 50 ezer magyar, még több német, horvát, muzulmán, nem kommunista szerb áldozat.

1991- 1995 balkáni háborúk, népirtások minden oldalon.

Meg kellett hogy szűnjön, és jobb is hogy megszűnt. Az más dolog hogy most leginkább mi szívunk, szerbiában élő nem szerb emberek, de a többi tagország, különösen Horvátország és Szlovénia jobban járt a különválással, és köszönik szépen, nem kérnének még egyszer Jugoszláviából.

2013. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
23%
Neked mégis nem mindegy, hogy magyarnak vallom-e magam, avagy vajdaságinak? Tudod, itt nem csak szerbek és magyarok élnek... és én büszke vagyok arra, hogy kicsiny hazámban a tolerancia, és az, hogy tiszteljük egymás kultúráját, fontosabb a gyűlölködésnél. És emellett még őrizhetem a saját kultúrámat is. Megnézném, mit tesz a vajdasági magyarságért az, aki itt pattog a magyar öntudatról. Koccint a magyar pálinkával, és el van intézve. Meg a duma, az nagy. Az mindig.
2013. okt. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
76%

Nekem mindegy hogy minek vallod magad. Csak azt nem veszed észre, hogy még mi egy létező nemzethez tartozunk, addig te a magyarság iránt érzett gyűlölet miatt kreálsz egy másik nemzetiséget. Legalább én érzem hogy tartozom valahova, valakikhez.

Ha a 2011-es népszámlálás adataiból indulunk ki, akkor ti vajdaságiak meglehetősen sokrétűek vagytok, már ha léteztek.

Megbocsáss, de honnan is tudod, hogy én ki vagyok? Nem kötöm senkinek az orrára itt a fórumon. Ha leírom, hogy ki vagyok, és mivel szolgálom a vajdasági magyarságot, akkor rám nem vonatkozik a pálinkás sztori? Ennyire ócska kibúvót ne engess meg magadnak !

Vajdaság nem úgy fog jól működni, ha te vajdaságinak vallod magad. Mert ha mindenki ezt az utat követi, akkor ez egy olvasztótégely lesz, 0 nemzeti sokszínűséggel. Úgy kell kialakítani egy normális vajdaságot, ami az itt élő nemzetek nemzeti öntudatának sérülése nélkül jön létre. És mi kell ehhez? Megakadályozni bármelyik nép hegemóniáját, egyeduralomra törését. És a kérdés: kik azok, akik mindenáron egyeduralomra, hegemóniára törekednek vajdaságban?(kis segítség: Vojvodina je Srbija).A szerbek törekednek szerbesítésre, egyeduralomra, centralizációra.

Ha valóban azt szeretnéd, hogy jó hely legyen vajdaság, akkor nem tagadnád meg a magyarságod. Mert lehetsz attól még jó vajdasági, ha magyar vagy, nemzeti önazonossággal.

2013. okt. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
0%

,,a magyarság iránt érzett gyűlölet"

Igen, azért fogok magyart tanítani, mert gyűlölöm a magyarságot.

Azt akartam mondani, bár úgy tűnik, hogy hiába, hogy a (moderálva)-omon jön ki a gyűlölködés meg az ujjal mutogatás.

2500 évvel ezelőtt megmondta Szolón híres görög államférfi és irodalmár: „Tömegben a nép oktalan, ostoba nyáj.” Mert bizony errefelé(de hol nem?) a politika és a média erőteljesen megvezet, a gyűlölködést fordítva az állam(ok), párt(ok) javára. Aki meg nem lát át a helyzeten, azt könnyű irányítani, uszítani.

Az etnikai megbélyegzést primitívnek tartom, ha elolvasod amit írtam, ez leeshetett volna.

Személyes okom van arra, hogy miért ne valljam magam se szerbnek, se magyarnak. És mivel harmadik nincs, leszek én vajdasági, a fronton, ahol a nyelvük alapján ítélünk meg másokat.

2013. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
0%

,,Megbocsáss, de honnan is tudod, hogy én ki vagyok? Nem kötöm senkinek az orrára itt a fórumon."

Ki beszélt rólad?

2013. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
69%

"Az etnikai megbélyegzést primitívnek tartom"


A magad naívságában azt hiszed,hogy attól több vagy,okosabb,esetleg bölcsebb,ha úgymond "túllépsz"azon,hogy bármilyen nemzetiségűnek valld magad.

Ez csak azt mutatja,hogy idiótákat nevelnek az egyetemeken-bárkákat!

A lényeg az,hogy minden nemzetnek vannak értékei.Azt kéne kihoznia magából és nem pedig lemondani róla.

De tudom,hogy ma divatos az a libcsi duma,hogy mindenki egyforma,nem kellenek nemzetek...

Hát jó,akkor menjünk tovább:nem kell fehér faj,fekete,vagy ázsiai sem!Ezt,hogy oldanád meg?!

2013. okt. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 schocko ***** válasza:
27%
Aki csak saját nemzetében él, az szegényebb, mert a többi nemzet eredménye, alkotásai nem "járnak" neki...a bőrszín kérdés már megoldódott, ha kibújnál a medvebarlangodból, akkor láthatnád, a világ nagy városaiban mennyire keveredtek az emberek...neked már az is szentségtörés, ha a szerb a magyarral keveredik, akkor mit szólnál a sok félvérhez...elavult eszméket vallasz, múzeumban a helyed, mint a múlt egy rossz emléke...
2013. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

# 48


Blablabla...alaptalan demagógia...

2013. nov. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
34%
Ez a Tünde sík hülye... De minden tiszteletem a 01:31-es hozzászólóé.
2013. nov. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!